باغ گیاه شناسی پردانا مالزی

باغ گیاه شناسی پردانا مالزی

باغی در مرکز شهر کوالالامپور با مساحتی بالغ بر 92 هکتار که گفته می شود قدیمی ترین و معروفترین باغ کوالالامپور است .این باغ کلکسیونی از گونه های گیاهی مختلف و نایاب را از سراسر جهان در خود جای داده است .
باغ گیاه شناسی در اواخر قرن 19 ام پایه گذاری شده است و تبدیل به یکی از جاذبه های اصلی شهر کوالالامپور شده است . یکی از دلایل شهرت باغ گیاه شناسی کوالالامپور مجموعه بی نظیر باغ ارکیده است که به جرات میتوان گفت که جز بهترین کلکسیون های ارکیده در جهان است که حدود 800 نوع مختلف ارکیده در آن میتوانید ببینید.
این باغ پر از درختان بائوباب است و اگر مشتاق دیدن این درختان عجیب و غریب هستید ،بازدید از این باغ را از دست ندهید. ممکن است گونه هایی از حیوانات و گیاهان را در این باغ ببینید که هیچگاه نمونه آن را در جای دیگری نتوانید مشاهده کنید.
اگر علاقه ای به پیاده روی طولانی در این باغ ندارید ،میتوانید از اتوبوس هایی که به همین منظور در باغ به کار گرفته شده اند استفاده کنید و بخشی از مسیر را سواره طی کنید ،شاید هم بخواهید کمی دوچرخه سواری کنید ، به ایستگاه دوچرخه بروید و یکی از آنها را بردارید و در محیط باغ دوچرخه سواری کنید ،شاید شانس بیاورید و یک نقطه خارق العاده جدید از باغ کشف کنید .
باغ گیاه شناسی پردانا به بخش های مختلف تقسیم شده است و شما در هر بخش گیاهان و درختانی از یک دسته خواهید دید .مانند باغ سرخس یا درختان پلومریا یا باغ سانکن .و ....
دیدن باغ گیاهان خرچنگی، گیاهان دارویی ، باغ میوه های نایاب ،بوستان گوزن ها وجزیره سیکاس هم خالی از لطف نیست
برای کسانی که به قایق سواری علاقه دارند ، تجربه متفاوتی از قایق سواری اینجا میتواند اتفاق بی افتد اگر دیدن حوض ماهی به شما انرژی مثبتی میدهد از حوض ماهی های پردانا بازدید کنید
باغ گیاه شناسی پردانا از نظر امکانات رفاهی کافه ،آلاچیق ، پارکینگ ، سرویس بهداشتی و .. در حد نسبتا خوبی است و ورود به این باغ و بازدید از آن رایگان می باشد ، ساعات بازدید از باغ از 7 صبح تا 8 شب می باشد و حدود 3 ساعت وقت لازم است که از این باغ بازدید کنید.


باغ گیاه شناسی پردانا مالزی

باغ گیاه شناسی پردانا مالزی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews