بازارچه ریلی بانکوک  تایلند

بازارچه ریلی بانکوک تایلند

قبل از سفر به بانکوک باید به این نکته توجه داشته باشید که شما پای به یک مکان معمولی نخواهید گذاشت. بنابراین پیشنهاد میکنیم یک روز کامل از برنامه خود را برای دیدن مکانی زیبا و در عین حال عجیب در این شهر، کنار بگذارید.
بازارچه ریلی بانکوک یکی ازجاذبه های بسیار عجیب و دیدنی شهر بانکوک، بزرگ ترین شهر تایلند است.

به طور کلی در تایلند بازارچه های زیادی برقرار است. اما موضوعی که این بازارچه را از بقیه متمایز کرده عبور هر روزه قطار از کوچه های کم عرض آن است که مغایر نظم شهری است. فاصله این بازارچه از شهر بانکوک 60 کیلومتر است که اغلب گردشگران برای رسیدن به این مکان از قطار استفاده میکنند. اما وسایل نقلیه دیگر نیز در دسترس است.

جلوی مغازه های این بازارچه پوشیده از سایه بان های بلندیست که از دو سمت کوچه به یکدیگر رسیده اند و مانع عبور نسیم میشوند. بنابراین طبیعی است که با هوایی گرم و شرجی مواجه شوید. تصور کنید به قصد خرید میوه، تره بار و یا انواع ماهی ها و از این دست خوراکی ها وارد بازارچه شده اید.
ناگهان صدای سوت از هر سمتی در بازارچه به گوش میرسد.

 در این لحظه، به هیچ عنوان از عکس العمل مردم محلی تعجب نکنید. چرا که خواهید دید فروشندگان سایه بان مغازه های خود را پایین کشیده، سبدهای حصیری را که روی زمین پهن هستند به کناری کشیده و در کوتاه ترین زمان ممکن روی ریل برای عبور قطار کاملا خالی میشود. خیابان اصلی نیز با حصارهای اتوماتیک بسته میشود و برای دقایقی اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه باید منتظر عبور قطار بمانند.

پس از رد شدن قطار وضعیت به روال عادی خود برمیگردد. این اتفاق را حتما چندین بار در طول یک ، روز مشاهده خواهید کرد. در نگاه اول شاید این حجم از رفت و آمد و به علاوه عبور قطار در چنین مساحتی نامنظم و گیج کننده به نظر بیاید اما با کمی گشت و گذار در میان انبوه جمعیت این بازارچه نظم عجیبی را در دل شلوغی ها متوجه خواهید شد .

هر لحظه از شبانه روز که از این مکان دیدن کنید تکاپوی مردم را برای ادامه زندگی خواهید دید .
در محله ای خطرناک که قطار به حدی نزدیک است که به راحتی میتوان آن را لمس کرد و لحظه ای غفلت موجب مرگ فرد میشود، شور زندگی در چشمان مردم موج میزند. اگرچه این قطارها به تندی قطارهای امروزی حرکت نمیکنند، اما همواره احتیاط در این مکان امری ضروری است.

قدمت بازارچه به تاریخ 1905میلادی برمیگردد. از زمانی که شغل اکثریت مردم این منطقه ماهیگیری بوده و به این جهت، برای حمل و نقل راحت تر، خط راه آهن را تا حد ممکن نزدیک به بازار ماهی فروشان احداث کردند و تا به امروز ظاهر آن به همین شکل باقی مانده است.

 راز جذابیت این بازارچه در تمام این سالها، محصولات آن نیست، بلکه سرزندگی مردم محلی و قطارهایست که روزانه بارها به دیدار مردم این بازارچه میروند و در واقع جزئی از زندگی بومیان این منطقه شده اند.

عمده محصولاتی که در این بازارچه عرضه میشوند، شیرینی، گوشت، غذاهای دریایی، سبزیجات، میوه ها و نوشیدنی هاست اما پوشاک و سایر لوازم را هم میتوان یافت. بانکوک از شهرهای پیشرفته جهان است که بلندترین برج ها و مجلل ترین مراکز فروش و هتل ها را در خود جای داده است.

حال، وجود بازارچه ریلی با نمای سنتی در کنار این دیدنی های مدرن، و ترکیب جلوه های باستانی و جدید است که جذابیت شهر را چندین برابر کرده است. عبور قطار برای گردشگران هیجان انگیز است، در حالی که مردم محلی هشت بار در روز عبور قطار را تجربه میکنند، که چهار بار از از بانکوک به سمت بازارچه و چهار بار بازگشت از این بازارچه است.

کلام آخر اینکه شهر بانکوک شهری جذاب و با دیدنی های فراوان است که هر بار بازدید از آن نه تنها خسته کننده نخواهد بود، بلکه سفری هیجان انگیز برای شما رقم خواهد زد. اما همواره سفر به هر ناحیه ای نیازمند تمهیداتی است. به ویژه بازدید از بازارچه ریلی که به دلیل خطرات پیش رو نیازمند رعایت نکاتی است.
پیشنهاد میشود برای بازدید از چنین مکانی حتما با تور تایلند همراه باشید.

بازارچه ریلی تایلند

بازارچه ریلی بانکوک تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews