طولانی ترین سرسره ی آبی جهان

طولانی ترین سرسره ی آبی جهان


رامایانا، نام پارک آبی ای در پاتایا ست که هر آنچه که شاید در طول ماه ها احتیاج داشته باشید را تامین میکند. این پارک به وسعت 184 هزار متر مربع در سال 2011 میلادی این پروژه آغاز به کار کرد و از سال 2016 آماده بهره برداری شد.
این پارک در مجاورت دریاچه نقره ای و در نزدیکی باغ استوایی نانگ نوچ قرار دارد، حدود یک ساعت تا بانکوک فاصله دارد و در 40 کیلومتری جنوبی پاتایاست.
پارک آبی رامایانا بزرگترین پارک آبی تایلند و سومین پارک آبی آسیا و جزو 20 پارک آبی برتر جهان است. البته کسب این رتبه بی دلیل هم نیست، با این متن همراه شوید تا با هر آنچه دراین پارک میتوانید مشاهده کنید، آشنا شوید.
پارک آبی رامایانا از 4 بخش تشکیل شده است:
+ سرسره های آبی
+ تفریحات آبی
+ ورزش ها و بازی ها
+جاذبه های خشکی
البته امکانات این پارک به اینجا ختم نمی شود.
سرسره های آبی:
+ سرسره آکوالوپ:
این سرسره یکی از آن سرسره هایی است که باید در ابتدا که انرژی دارید از آن استفاده کنید، چون قرار است به محض قرار گرفتن بر روی آن با سرعی نزدیک به ماشین های فرمول 1 پایین بیایید.
+ سرسره سقوط آزاد:
با این سرسره یک سقوط واقعی را تجربه کنید، برای دقایقی زیر پایتان خالی می شودو روباره بر روی سرسره ای پرشیب قرار خواهید گرفت و تا رسیدن به زمین باز هم هیجان در انتظار شماست.پ
+ سرسره ترن آبی :
این سرسره طولانی ترین سرسره دنیا به طول240 متر می باشد و در بعضی قسمت ها تا 360 درجه پیچش دارد. و به دلیل ظاهر بسیار شبیه به ترن هوایی است.
+سرسره پایتون و آکواکوندا :
خاص ترین سرسره این مجموعه است، زیرا آدرنالین را به ناگاه بالا می برد زیرا با سرعتی بالا در مسیری پرپیچ و خم شما را تا ارتفاع 6متر بالا می برد.
+سرسره رقابت آبی:
در این سرسره با دوستتان مهارت و شجاعت خود را در قیاس بیندازید.
+ سرسره گرداب:
این سرسره به شما امکان می دهد که با سوار شدن بر تیوبی گرداب را تجربه کنید.
+سرسره اکوالوپ:
سرسره ای سربسته همراه با هیجان شنیدن موسیقی در آن.
+ سرسره بومرنگ:
این سرسره دونفره است و شما ابتدا مسیری دایره ای شکل را طی می کنید و بعد به سرع وارد مسیری عمودی می شوید و در آخر درون استخری با عمق کی فرود می آیید.
علاوه بر سرسره های هیجانی، این پارک سرسره هایی آرام هم دارد که شما می تووانید علاوه بر لذت آبتنی مناظر زیبا را هم مشاهده کنید. سرسره های مارپیچی و شیطان از این قبیل هستند. اما جذاب ترین های آن ها (سرسره رودخانه) است که شما بعد از طی کردن این مسیر به داخل رودخانه ای آرام می افتید.
خروجی سرسره ها:
خروجی ها به گونه ای طراحی شده اند که در انتها سرعتشان کم شده و دیگر با سرعت به آب یرخورد نمی کنید و آقایان معنای این مزیت را به خوبی درک می کنند.
استخرهای رامایانا:
+ استخر دابل موج:
نیمی ازین استخر شما را با موج هایی بسیار بلند به چالش می کشد و قسمتی بدون موج برای استراحت شما قرار دارد.
+استخر آرامش:
اگر تنها مایل به شنا کردن و در عین حال جمع شدن با دوستانتان به زیر سایبان به همرا گپی دوستانه و نوشیدنی ای خنک هستید ما به شما این استخر را پیشنهاد می کنیم.
+ استخر هیجان:
استخری پر از بازی و ورزش های آبی به همراه جکوزی
از بازارچه ای شناور تا سفری در رودخانه:
+ بازار شناور:
از کناره رود که بگذرید به بازار شناور رامایانا می رسید. این بازار مجموعه ای ا قایق هاست که برروی آبراهه ها به فروش محصولات محلی می پردازد.
+ قلعه باران:
در بالای قلعه باران یک سطل بزرگ آب است که هر دو دقیقه به ارامی بر سر شما می ریزد.
+ سرزمین فواره ها:
می توانید به همراه کودکانتان به این محل بازی و سرگرمی بروید، مناسب برای کودکان 6 ماهه تا 6 ساله
+ قایق سواری خانوادگی:
شما در گروه های 3 تا 4 نفره به همراه تیوب هایی در این قاسق ها می نشینید و از بلندترین برج به پایین می آیید.
+ رودخانه آرام:
بت تیوپی خود رت در حالتی رها به رود خانه بیندازید و خود را به دست حرک ارام آب بدهید تا شاهد مناظر بی نظیر طبیعت شوید.
علاوه بر تفریحات آبی ای که در بالا توضیح دادیم بخشی از آن خانوادگی است که شما می توانید کودکان 3 تا 14 ساله ی خود را به راحتی آزاد بگذارید و به دلیل محافظین کاملا حرفه ای با امنیت خاطر آن ها را رها کنید.
ورزش ها و بازی های رامایانا:
+ والیبال و فوتبال ساحلی
+واترپلو و والیبال آبی:
شما می توانید با ملحق شدن به یک تیم بعنوان عضوی از آن تیم به مسابقه بپردازید.
+بوکس آبی :
بوکس بعنوان ورزش ملی تایلند در رامایا هم حضور دارد. شما باید بر روی میله ای بنشینید و با دستکشی بصورت نشسته به این ورزش بپردازید، هرکی که دیر تر به داخل آب بیفتد بعنوان برنده شناخته می شود.
جاذبه های خشکی رامایا:
+ زومبا در طبیعت
+گردش در اطراف رودخانه:
اگر در هنگام رفتن به سوی پارک آبی راهتان به طرف رودخانه کج شود مناظری که درختان گرمسیری و گیاهان این منطقه رقم می زند بسیار چشم نواز است.
+لینک آیلند:
شما می توانید در میان مجسمه های غول پیکری که به آغوش درختان آن منطقه پناه برده اند قدم بزنید و آرامش را به خودتان هدیه بدهید.
+هزارتوی سبز:
در تمام مدتی که شما در حال گشت و گذار در رامایا بوده اید کاملا بی خرد بودید که رامایای هزارتوی سبزی انتظار شما را می کشد، این هزار تو به شکلR و لوگوی رامایاست.
+ فروشگاه پارک آبی رامایانا:
در این فروشگاه علاوه بر سوغاتی های کوچکی که می توانید تهیه کنید یک سری محصولات کاربردی از جمله لوازمی که در ساحل و آب احتیاج دارید و شاید فراموش کرده اید موجود است.
+ رستورتن و کافه در رامایا:
غذاهای این رستوران هر نوع سلیقه ای را جوابگو خواهد بود، شامل غذاهای حلال مسلمانان و یهودیان، همچنین غذاهای مخصوص گیاهخوران و وگان ها.
+کلبه های پارک آبی رامایانا:
حتما زمان زیادی برای پشت سر گذاشتن این سرگرمی ها نیاز است، حتما به کلبه های پارک آبی پاتایا برای استراحت کردن احتیاج پیدا می کنید. این کلبه ها در سه سایز با قیمت های متفاوت محلی مناسب برای استراحت شماست.
از جلسات، مراسم تا جشن تولد های شما در پارک آبی:
این پارک آماده پذیرایی از مراسم شماست و حتی می توانید جلساتتان را در اتاق جلسه 30 نفره برگزار کنید و در ابتدای ورود از شما با قهوه و کیک رایگان پذیرایی می شود.
بخش برگزاری رویداد ها و جشن ها دارای ظرفیت 200 تا 3000 نفر می باشد. علاوه بر همه شما می توانید با خریداری بسته جشن تولد که علاوه بر کیک آن می توانید از تخفیف هایی که به روی غذا و نوشیدنی ها ست، بهره ببرید.
نحوه ی دسترسی به پارک آبی رامایا:
کافیست در جاده سوخومویت به سمت جنوب حرکت کنید، قبل از ورودی park Nong nooch به چپ بپیچید و حدود 7 کیلومتر در امتداد جاده Ban yea پیش بروید.


طولانی ترین سرسره ی آبی جهان در تایلند

طولانی ترین سرسره ی آبی جهان
Rated 4.5/5 based on 470 reviews