سافاری دبی

سافاری دبی

آفرود سواری حرفه ای فقط در تپه های شنی دبی معنی دارد !
شاید روزگاری شنیدن واژه صحرا فقط یاد آور خوشید سوزان ، شن های داغ و عطش فراوان بود و تصور اینکه در صحرا جذابیتهایی باشد که در آن بتوان گردش و تفریح کرد کمی غیر معقول به نظر میرسید. اما از آنجا که بادیه نشینان دبی چیزی به جز شنهای بادیه برای سازندگی و رشد و ترقی نداشتند ، همواره در فکر فراهم آوردن فرصتهای تفریحی بیشتر و رونق صعنت گردشگری کشورشان بوده اند ،از این رو توانسته اند صحرای برهوت را هم به نقطه عطف این صنعت بدل سازند .
تور هیجان انگیز سافاری یکی از شگردهای جذب گردشگران تور دبی به این سرزمین است که بسیار هم پر مخاطب و محبوب واقع شده است . هدف از برگزاری این تور نمایش واقعییت زندگی در کویر به ماجراجویان هیجان طلب است
گردش و تفریح بر روی تپه های شنی د رحالکیه سوار بر ماشینهای آفرود هستید و یا اسکی بر روی دامنه هایی که اینبار سفید پوش برف نیستند بلکه از جنس شنهای خالص و یک دست صحرا میباشند ، تماشای طنازی خورشید به وقت غروب در صفحه ای ساده و بی حاشیه و گرفتن خاص ترین عکسهای یادگاری و تماشای رقص و پایکوبی بادیه نشینان در کنار آتش ، همه و همه روزی خاطره انگیز و پر هیجان را برایتان رقم خواهد زد .
در آغاز راه این سفر هیجان انگیز ، در هر نقطه از دبی یا شارجه که باشید ، طبق برنامه قبلی و سر یک ساعت مشخص (که معمولا عصرها حدود 3 بعد از ظهر است) ، یک سرویس رایگان به دنبالتان میآید ، لازم به ذکر است که باید حتما یک روز قبل برای هماهنگی و تعیین زمان شروع استفاده از تور و زمان دقیق حرکت ، اقدام نمایند .

سافاری دبی

به این ترتیب سوار بر یک ماشین آفرود (هامر یا لندکروز) وارد صحرا شده و سفری پر از دلهوره های شیرین آغاز خواهد شد ، تجربه هیجاناتی که دیگر نمیتوان سرکوبشان کرد و با تمام وجود فریادشان میزنید ، هرگز از یادتان نمیرود .
خیالتان راحت باشد راننده های این اتومبیل ها حرفه ای هستند و کمک های اولیه نیز میدانند . خود اتومبیل ها نیز علاوه بر تجهیزات ایمنی عادی ، مثل ایربگ و کمربند ایمنی ، با رول گیج ایمن شده اند تا از سرنشین ها در مقابل وارونه شدن (که احتمال آن تقریبا نزدیک به صفر است) محافظت کنند . برای آرامش مسافران همگی از لحظه ورود به اتومبیل بیمه میشوند !
در طی عبور از عرض بیابان دبی در چند نقطه هم توقف خواهید داشت ؛ اولین توقف در مزرعه پرورش شتر است ، توقف بعدی برای عکاسی و تماشای غروب دل انگیز خورشید است .و سپس برای صرف شام و نوشیدنی به سمت اردوگاه شبانه روانه خواهید شد . شام به صورت سلف سرویس و غذاهای باربیکیو شده سرو میگردد . در صورت تقاضا میتوانید غذای مخصوص گیاه خواهران را نیز نوش جان کنید . به خاطر داشته باشید که حتما آب و خوراکی همراه داشته باشید چون تا قبل از رسیدن به اردوگاه پذیرایی نمیشوید .
در این تور علاوه بر 20 الی 30 دقیقه رانندگی با اتومبیل های بیابان رو در دل بیابان و در امتداد جاده العویر ، میتوانید از تفریحات دیگری نظیر عکاسی از غروب ، تاتوی هنا بر روی دست و بدن ، نوشیدن نوشیدنی دلخواه و یا قلیان کشیدن ضمن تماشای نمایشها و رقص های غربی ، اسکی بر روی شن و یا ATV سواری ، شتر سواری بر روی بلندترین تپه شنی و پوشیدن لباسهای سنتی عربی و نوشیدن قهوه عربی با خرمای تازه ، لذت ببرید . تا قبل از نیمه شب به محل آغاز حرکت برخواهیم گشت .
چند نکته را که لازم است همه علاقه مندان تور صحرا بدانند در ادامه متذکر میشوییم :
- تور سافاری در 2 نوبت عصر و نیمه شب برگزار میگردد و گردشگران میتوانند با توجه به برنامه های شخصی خود ، یکی را انتخاب کنند .
-دمای هوای بیابان در ماه نوامبر تا ژانویه خنک و مطبوع و از ژوئن تا سپتامبر بسیار گرم است .
-در ماه رمضان علاوه بر اینکه برنامه های سرگرمی و جشن و رقص برگزرا نمیشود نوشیدنی های الکی نیز ارائه نمیگردد .
- به باد داشته باشید که حتما لباس راحت و مناسب بپوشید و به هیچ عنوان جواهرات و اشیا قیمتی همراه نداشته باشید .
-داشتن یک دوربین عکاسی یا تلفن همراه ، ایده بسیار خوبی است تا بتوانید از مناظر دلخواهتان عکس بگیرید .
-ماشینهای سافاری حداقل ظرفیت ندارد و این تور با یک مسافر هم آغاز میشود اما برای اینکه بیشتر خوش بگذرانید ، بهترین حالت ، گروه های 6 نفره است که یک اتومبیل کامل در اختیار شما و همراهانتان خواهد بود.
- از آنجا که مسیر سافاری پر از دست انداز و تپه های شنی است و مسیر صاف و آرامی در پیش نخواهید داشت این تور مناسب نوزدان و کودکان زیر 3 سال ، خانومهای باردار و افراد مسن و بیماری های قلبی و عصبی نمیباشد.

سافاری دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews