شانگهای گردی- بخش دوم

شانگهای گردی- بخش دوم


شانگهای با جمعیتی بیش از 24 میلیون، پر جمعیت ترین شهر دنیا شناخته شده است. این شهر به علت داشتن آسمان خراش های زیاد و زیبا بسیار معروف می باشد. البته دلیل اصلی ارزشمندی این شهر برای چین تنها زیبایی و برج های زیاد آن نیست، بلکه علت اصلی آن بندری بودن این شهر است. این شهر عظیم در کنار دریا قطب تجارت چین محسوب می شود. اما در ادامه شانگهای گردی - بخش اول ، میخواهیم به بخش دیگری از جاذبه های گردشگری شانگهای بپردازیم. با ما همراه شوید
- میدان مردم
میدان مردم یا میدان خلق میدانی است قرار گرفته در قلب شانگهای. میدانی بزرگ که اطراف آن را مراکز خرید و ساختمان و ادارات دولتی پوشانده است. این میدان زیبا با سنگ های گرانیتی پوشیده شده است. درگذشته، زمانی قبل از حزب کمونیست چین در مکان فعلی میدان، پیست اسب سواری بوده است. بعد از آن با توجه به ممنوع شدن شرط بندی قسمتی از پیست به میدان فعلی تبدیل شد.
شما می توانید با مترو به راحتی به این میدان دسترسی پیدا کنید. به مراکز خرید بروید و در حین بازدید از مغازه های پر زرق و برق و مارپیچ ساختمان های زیبایی را نیز مشاهده کنید. در نزدیکی میدان فروشگاه و رستوران مارپیچی بزرگ وجود دارد که می توانید سری به آن بزنید. موزه قدیمی شانگهای نیز در این میدان قرار دارد. در تمامی ساعات شبانه روز و در هر موقع از سال می توانید سری به این میدان بزنید. بالاخص دیدن جنب و جوش مردم در کنار آب نماهای موجود در میدان و همچنین چراغ های زیبا، لذت این صحنه را چند برابر می¬کند.

میدان مردم شانگهای


- موزه شانگهای
این موزه در مرکز شهر و همانطور که گفته شد در نزدیکی میدان مردم قرار دارد. معماری متفاوت دارد. در واقع تشکیل شده از یک صفحه ی گرد همراه با یک سازه مربعی است. با بازدید از این موزه اطلاعات بسیاری در مورد تمدن چین به دست خواهید آورد. این موزه بیش از 29 متر ارتفاع دارد و دارای 5 طبقه است. مساخت این موزه برابر با 39200 متر مربع است.
این موزه متشکل از 11 گالری است که در آن آثار هنری متعددی را از جمله آثار سرامیکی، نقاشی و خوشنویسی را می توان یافت. ظروف برنزی متعددی در این موزه قرار دارد. ظرف برنزی مربوط به سلسله شانگ و ژو اطلاعات زیادی به گردشگران تور چین در مورد تاریخ و تمدن چین باستان می دهد.
همانطور که گفته شد بیش از 500 ظرف سفالی نیز در این مکان وجود دارد. ظروف سفالی مربوط به ادوار مختلف همانند سلسله تانگ، سلسله یوآن و سلسله مینگ. همانطور که پیشتر گفته شد در چین آیین بودا بسیار رواج داشته است. در قسمت مجسمه این موزه می توانید مجسمه های متعددی از جمله مجسمه های مربوط به بودا را مشاهده کنید.
از ابتدا چین با کشور های متعددی تعامل مالی و داد و ستد اقتصادی داشته است. از همین رو این کشور از پیشگامان تبادل اقتصادی با ارز و سکه است. در این نمایشگاه تعداد زیادی سکه چینی و ارز های غیر چینی وجود دارد. بازدید از این موزه برای درکی عمیق تر درمورد تاریخ و فرهنگ چین به شدت توصیه می شود. زمان مورد نیاز برای بازدید از این مکان نزدیک به 1:30 می باشد.


موزه شانگهای


- کلیسای جامع Xujiahui و بازیلیکای Sheshan
اولین کلیسا در Zikawei که امروزه با نام Xujiahui معروف است در ابتدا در سال 1851 ساخته شد. این کلیسا با اندازه متوسط اولین کلیسا مذهب کاتولیک بود که سبک و معماری یونانی داشت. پس از گذشت سال ها و شناخته شدن Zikawei به عنوان مرکز کاتولیک کلیسایی بزرگتر سفارش داده شد. این کلیسا در بین سال های 1906 تا 1910 توسط معماری انگلیسی به نام William Doyle طراحی شد. این بنا ظرفیت حضور 2500 نفر را دارد.
اولین کلیسا در Sheshan در سال 1863 ساخته شد. این کلیسا کوچک در قسمت غربی شهر و بر روی بالاترین نقطه یک تپه واقع شد. پس از آن با گذر زمان دوباره به ساخت این کلیسا مشغول شدند. آنها مواد لازم برای ساختمان سازی را از شانگهای به صورت دستی به این مکان می آوردند.
این کلیسا معماری چینی و غربی دارد و همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن به این مکان می آیند. گردشگران می توانند از 8:30 الی 18:00 از این کلیسا بازدید کنند. بسیاری از بازدیدکنندگان حتی کسانی که مسحی نبوده اند بازدید از این مکان را به گردشگران توصیه میکنند. از نکاتی که بازدیدکنندگان می¬گویند می¬توان به فضای آرامش بخش، محیطی تمیز و معماری نزدیک به کلیسا های غربی اشاره کرد. همچنین گفته شده است اگر چه این کلیسه در بالای تپه است برای رسیدن به آن مسافت زیادی را نباید بپیمایید و دسترسی به آن آسان است.


کلیسای جامع Xujiahui و بازیلیکای Sheshan


شانگهای گردی- بخش دوم
Rated 4.5/5 based on 470 reviews