شانگهای گردی - بخش اول

شانگهای گردی - بخش اول


شانگهای با جمعیتی بیش از 24 میلیون، پر جمعیت ترین شهر دنیا شناخته شده است. این شهر به علت داشتن آسمان خراش های زیاد و زیبا بسیار معروف می باشد. البته دلیل اصلی ارزشمندی این شهر برای چین تنها زیبایی و برج های زیاد آن نیست، بلکه علت اصلی آن بندری بودن این شهر است. این شهر عظیم در کنار دریا قطب تجارت چین محسوب می شود.
اینجا پر از زیبایی، موسیقی و هنر است. گردشگران با سلیقه های متفاوت می توانند در این شهر برای خود سرگرمی مناسب پیدا کنند.
میخواهیم جاذبه های گردشگری شانگهای را که مورد توجه گردشگران تور چین است بررسی کنیم ، شاید مقصد بعدی شما یک از این جاذبه ها باشد
- معبد و پاگودای لانگهوا
معبد لونگ هوا و پاگودا واقع شده در خیابان Longhua در جنوب شانگهای است. پارک لانگهوا به دلیل نزدیک بودن به معبد و پاگودای لانگهوا مشهور است. این معبد قدیمی ترین معبد شانگهای است که در سال 242 میلادی ساخته شده است و حدودا قدمتی برابر با 1700 سال دارد. در گذر زمان و در جنگ های متفاوت این بنا نیز آسیب های متعددی دیده است. اما در نهایت بازسازی شد. قدمت بنایی که در حال حاضر گردشگران به بازدید از آن می پردازند به قرن دهم باز می گردد.
این بنا نه تنها قدیمی ترین بلکه بزرگترین معبد شانگهای با مساحت بیشتر از 20 هکتار است. پاگودا لانگهوا ارتفاعی برابر با 4/40 متر ارتفاع دارد و در روبروی معبد لانگهوا قرار دارد. این پاگودا 7 طبقه دارد و هر طبقه از طبقه قبلی کوچکتر می باشد وهمچنین از آجر و چوب ساخته شده است.
جشن Bell-Striking مراسمی است که در 31 دسامبر برپا می شود و یکی از 8 مراسم جذاب و اصلی شانگهای محسوب می شود. این مراسم مربوط به شروع سال نو است. تجربه ای بسیار جذاب و فراموش نشدنی است که با صدای بهشتی و ملودی زنگ به استقبال سال نو بروید.
بهنرین زمان بازدید از این مکان اواخر بهار است. زمانی که پارک لانگهوا پر از شکوفه های زیبا می شود. تعداد زیادی از مسافران و زائران مذهبی برای بازدید از این مکان می آیند. با مترو و اتوبوس می توانید خودتان را به این مکان زیبا برسانید. زمان مورد نیاز برای این بازدید در حدود 5/1 ساعت است. هزینه ورودی این مکان برابر با 10 یوان است. از ساعت 7:30 تا 16:30 درهای این مکان برروی بازدیدکنندگان باز است.

معبد و پاگودای لانگهوا

- جوجیاجیائو
جوجیاجیائو شهریست که به ونیز شانگهای شهرت دارد و قدمت این شهر به 1700 سال پیش باز می گردد. شما در این شهر مانند ونیز در ایتالیا برای جابجایی و گذار در شهر باید از قایق ها استفاده کرد. این شهر در حومه شانگهای واقع شده است و دارای 47 کیلومتر مربع مساحت و 60000 نفر جمعیت است. در این شهر زیبا 36 پل سنگی قدیمی قرار دارد که زیبا ترین و قدیمی ترین آن پل Fangsheng است. این پل دارای 70 متر طول،5/5 متر ارتفاع و 5 قوس است.
بهترین راه برای بازدید از این شهر و دیدن ساختمان های قدیمی که مربوط به سلسله مینگ و کوئینگ هستند قایق سواری است. شما می توانید از قایق های 6 نفره و چرخ بر روی دریاچه برای گشت زنی در شهر استفاده کنید. دو نوع زمان برای گشت در این شهر وجود دارد. گشت کوتاه مدت که زمانی در حدود 10 دقیقه برای آن در نظر گرفته شده است ولی در گذار بلند مدت، قایقران تمام شهر را طی می کند و در نهایت به نقطه ابتدایی با می گردد. برای بازدید با قایق باید بلیط تهیه کنید.
حتی اگر زمانی کوتاه برای بازدید از شانگهای دارید باز هم به این شهر بروید. شهری که ونیز شرق شناخته می شود. شما می توانید در این شهر زمان های طولانی را به گشت و گذار و عکاسی بپردازید. بازدید از این شهر نیازمند تهیه بلیط نیست اما اگر قصد بازدید از ساختمان ها و یا مکان های دیدنی خاصی را دارید باید بلیط تهیه کنید. اگر به این مکان رفتید بازدید از باغ Kezhi Yuan را از دست ندهید. باغی قدیمی که علاوه بر دیدن انواع گیاهان می توانید اطلاعات مناسبی در مورد انواع روش های اصولی کاشت گیاهان به دست آورید. همچنین توصیه می شود کمی از شهر دور شوید و سری به دریاچه Dianshan بزنید. دریاچه آب های تازه در شانگهای است. دریاچه بسیار زیبا، که گذراندن زمان در کنار آن هیچگاه از ذهن شما فراموش نخواهد شد.

جوجیاجیائو

- دیزنی‌لند شانگهای
هرگاه نام دیزنی لند را می شنوید ناخوداگاه به یاد کالیفرنیا، پاریس، توکیو، فلوریدا و هنگ کنگ میافتیم. مالک این پارک شرکت والت دیزنی است. شششمین پارک دیزنی لند در سال 2016 در شانگهای افتتاح شد. پارکی که نظر گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در این سرزمین می توانید به گذشته خود سفر کنید. خاطرات کودکی خود را مرور کنید و حسی مشترک با کودکان داشته باشید. مطمئن باشید که در زمان حضور خود در این مکان، سرزمینی پر از رنگ و نور و شادی را در دیزنی لند تجربه خواهید کرد. در این پارک دو هتل زیبا، ‏Shanghai Disneyland‏ و ‏Toy Story Hotel برای اقامت گردشگران تدارک دیده شده است. این هتل ها دارای تجهیزات مدرن و آماده ارائه سرویس همه جانبه برای حفظ آسایش گردشگران است. پارک قسمت های مختلفی دارد و می¬توانید شخصیت های متفاوت و کاراکتر های متفاوتی همچون سفید برفی و هفت کوتوله، آلیس در سرزمین عجایب، Frozen، تارزان و غیره را مشاهده کنید.دیزنی‌لند شانگهای

شانگهای گردی - بخش اول
Rated 4.5/5 based on 470 reviews