شانگهای شهر آسمان خراش ها و غروب پودانگ

شانگهای شهر آسمان خراش ها و غروب پودانگ


با توجه به موقعیت خاصی که شهر شانگهای دارد همواره مورد توجه تجار و بزرگانان فراوانی بوده است. به همین دلیل بیشتر مواقع در این کلان شهر جلسات و کنفرانس های زیادی برگزار می شود. از جاذبه های این شهر می توان به ساختمان های زیبای آن، غذا های متنوع و آثار باستانی فراوان آن اشاره کرد.
از جاذبه های گردشگری و تاریخی مورد توجه گردشگران تور چین در شهر شانگهای می توان به مناطق زیر اشاره کرد؛
- گشت و گذار با کشتی تفریحی
جالب است بدانید که از میانه شهر شانگهای رودخانه خوانگ پو قرار دارد و شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تبدیل کرده است. کشتی های تفریحی در این رودخانه قرار دارد. همچنین شما در این رودخانه می توانید به قایق سواری بپردازید. به تمامی گردشگران توصیه می شود زمانی را در آرامش شب به گشت و گذار در این رودخانه بگذرانند تا بتوانند از ساختمان های فراوان و زیبا و نور های فراوانی که اطراف این رودخانه وجود دارد در زیبایی شب لذت ببرند.
- باغ یو
این باغ مساحتی برابر با 20 هکتار دارد و در سال 1577 به دستور یکی از افسران سلسله مینگ (پان یوندوان) ساخته شد. در واقع او در آن سال این باغ زیبا را برای پدر و مادر خود ساخت. با گذر زمان و در طول جنگ میزان قابل توجهی از این باغ تخریب شد. در دوره های متفاوتی برای بازسازی آن اقدام کردند اما در نهایت آنچه که امروزه در معرض بازدید قرار دارد، حاصل بازسازی¬های انجام شده در سال 1956 است. در نهایت در سال 1961 این باغ برای بازدید عموم آماده شد.
باغ یو، باغی معمولی نیست. این باغ دارای طراحی خاص و کلاسیک است. ساعت های زیادی را به بازدید از این مکان زیبا باید اختصاص داد تا بتوانیم زیبایی های منحصر به فرد و جزئیات به کار رفته در طراحی آن را مشاهده کرد. این باغ زیبا ساخته شده از 6 محوطه با نام های تالار سانسویی (Sansui)، تالار وانهوا (Wanhua)، سالن دینچون (Dianchun)، تالار هوئیجینگ (Huijing)، سالن یوهوا (Yuhua) و باغ درونی است.
از اولین فضاهایی که در ورود به باغ با آن روبرو می شوید باغ صخره ای بزرگ است. این فضای سبز صخره ای بسیار زیبا بوده و در حدود 14 متر ارتفاع دارد. نمی توان به باغ یو رفت و از سنگ نفیس یشم دیدن نکرد. این صخره روبروی سالن یوهوا قرار دارد. از جنبه ظاهری این صخره 3/3 متر ارتفاع دارد و دارای 72 سوراخ است. در طی گشت و گذار در این باغ می توان راهروها، نهرها، پل های سنگی زیبا و درختان پر شکوفه را دید.
این مکان زیبا در مرکز شهر قدیمی واقع شده است و دسترسی به آن با مترو آسان می باشد. هزینه ورودی به آن برابر با 40 یوان است و از ساعت 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر می توان از این باغ بازدید کرد.
- معبد جید بودا
همانطور که می دانید دین بودا یکی از ادیان غالب در چین است. به همین دلیل افراد زیادی در این سرزمین برای عبادت به این معابد می روند. معابد زیادی در سراسر چین و همینطور شهر بزرگ شانگهای وجود دارد. معبد جیدبودا از معروف ترین معابد شانگهای است. این معبد در سال 1882 برای نگهداری از دو مجسمه بودایی ساخته شد. این مجسمه ها که یکی به صورت نشسته و دیگری به صورت ایستاده است هدیه برمه بودند.
مجسمه نشسته، تزئین شده با سنگ های قیمتی و زمرد دارای وزنی برابر با 3 تن و ارتفاعی برابر با 2 متر است. بودای کوچکتر دیگری به حالت دراز کشیده قرار دارد با طول 96 سانتی متر و در حالتی لمیده به سمت راست خود قرار دارد و ساخته شده از سنگ مرمر و یشم سفید است.
این معبد در ابتدا برای نگهداری از این دو مجسمه ارزشمند ساخته شد اما در گذر زمان مجسمه های دیگری نیز به این معبد اضافه شدند. همچون مجسمه ای که از کشور سنگاپور هدیه داده شد. در این مکان مراسم های مذهبی متعددی برگزار می شود. بعلاوه در حین بازدید از این معبد می توانید از آرامش بی نظیر آن استفاده کنید. از لحاظ تاریخی ساخت این معبد به زمان های خیلی دور باز نمی گردد اما معماری کلاسیک این مکان، آن را به محلی بی نظیر تبدیل کرده است.
هزینه ورود و بازدید از این معبد برابر با 20 یوان است. البته بازدیدکنندگانی که قصد بازدید از مجسمه jade Buddha را دارند باید 10یوان مازاد بپردازند. ساعت ورود به این مکان 8:00 الی 16:30 دقیقه است. به صورت تقریبی زمان مورد نیاز برای بازدید از این معبد یک ساعت است.

شانگهای شهر آسمان خراش ها و غروب پودانگ
Rated 4.5/5 based on 470 reviews