صومعه معلق در  چین

صومعه معلق در چین


زیبایی های کشور چین تمامی ندارد. اگر مشتاق دیدن از تمامی عجایب سرزمین اژدها هستید، باید بگویم که انتظار نداشته باشید با یک سفر قضیه را تمام شده ببینید. سرزمین پهناور چین مملو از شگفتی های طبیعی، تاریخی و ساخته های دست بشر است که برای دیدن از هرکدام می بایستی مسافت ها طی کنید و صبوری ها خرج کنید!
تا کنون از زیبایی ها و شگفتی های چین بسیار سخن گفته شده است بطوری که کمتر کسی با عجایب معروف این سرزمین نا آشناست. یکی از بخش های جذاب سرزمین های شرق آسیا و به ویژه کشور چین، معبدهای آنان است.
معبدهایی که با ظرافت و دقت تمام ساخته شده و در ظاهر آنان هنرهای ارزشمند و در باطنشان هم آرامش و احترام خواهید یافت. یکی از این معابد که در بین مردم چین بسیار مورد احترام است، معبد معلق است که به سبب ویژگی های مکانی و معماری ویژه ای که دارد، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
برای دیدن از این جاذبه تاریخی باید به (Shanxi) از استان های شرقی چین سفر کنید. صومعه معلق در دل کوه های عمودی دره اژدهای طلایی در کوهستان هنگ ساخته شده است. در نگاه اول این صومعه بسیار سست و متزلزل به نظر می آید. تا حدی که از وارد شدن به آن پشیمان می شوید. اما جالب است بدانید، این معبد 1400 سال است که پابرجا مانده است و تا به حال محل عبادت و زندگی راهبان زیادی بوده است.


زیربنا و ستون های معبد تماما سنگی و دیواره ها و سقف آن از چوب ساخته شده است. در دید کلی تصور می شود که نیم دیگر معبد درون صخره ها پنهان شده است. معبد به طور کلی دارای سه ساختمان 4 طبقه است که به صخره های عمودی چسبیده شده اند و با راهروهای باریکی به هم متصل شده اند.
اوج هنر و ظرافت در معبد را می توانید در دیوارها، درها و پنجره های چوبی و سایه بان سقف ها نظاره کرد. آثاری که با وجود گذشت مدت زمان بسیار طولانی همچنان این معبد را به عنوان نمادی ارزشمند در آیین بودا شناسانده است.
اتاق های معبد که تعدادشان به 40 می رسد، در دل صخره ها کنده کاری شده اند و از این رو به آن ها غار هم گفته می شود. از دارایی های این معبد می توان به مجموعه ای بالغ بر 80 مجسمه سنگی، آهنی و سفالی بودا اشاره کرد که در ابعاد گوناگون گوشه و کنار معبد را آراسته اند.
علاوه بر زیبایی های معبد و محیط زیبای کوهستان سوالی که بی شک ذهن شما را هم به خود مشغول خواهد کرد، دلیل استحکام این بنا در چنین مکانی است. سوالی که قرن ها پیش معماران چینی با مهارت فوق العاده خود پاسخ آن را یافته اند و چنین بنای بی نظیری را خلق کرده اند. بنایی که با گذشت 1400 سال و توسعه علم و تکنولوژی، هنوز هم مایه حیرت انسان امروزی است.
این بنا در فصل بهار با منظره های بی نظیر کوهستان زیباتر خواهد شد و بیشتر دلبری می کند. اگر مایل به دیدن این بنا شدید پیشنهاد می کنید در فصل بهار به این منطقه سفر کنید. تورهای داخلی چین در روزهای خاصی از ماه از این معبد بازدید می کنند که می توانید با این گروه ها همراه شوید.
نکته دیگری که در بازدید از صومعه باید بخاطر داشته باشید این است که به علت رعایت احتیاط و جلوگیری از تخریب بنا در هر دوره گردش تعداد محدودی افراد باید وارد صومعه شوند. پس در بازدید از این مکان پر شگفتی صبور باشید. دیگر اینکه این صومعه همانند دیگر اماکن مذهبی نیازمند برخی نکات است. از این رو برای ورود به آن از لباس مناسب استفاده کنید.

صومعه معلق در چین
Rated 4.5/5 based on 470 reviews