غذا های برتر تایلند 3

غذا های برتر تایلند 3

و اینک بخش سوم معرفی غذاهای تایلندی

ماسامان کاری (massaman curry)

ماسامان کاری که نامش شبیه به مسلمان است یک غذای معروف تایلندی است که طعم بسیار خاصی دارد و با برنج خورده می شود . این غذای تایلندی از شیره ی نارگیل، بادام زمینی بو داده، سیب زمینی، گوشت مرغ و گاو، شکر و دارچین و تمبر هندی تهیه می شود . این غذا در تایلند طرفداران زیادی دارد.

فت کپرائو(phat kaprao)

کپرائو یکی از لذیذ ترین غذا های تایلند است که مزه ای خاص دارد. ترکیبات این غذای خوشمزه ، گوشت خرد شده همراه با ریحان تازه و سیر و فلفل است. کپرائو یک غذای خیابانی پر طرفدار است.

یاکیسوبا مرغ(yakisoba chicken)

یاکیسوبا نوعی پاستا است که به سبک تایلندی پخته می شود. از ان جایی که تایلندی ها مهارت خاصی در طعم دار کردن غذا دارند ، طعم این پاستا ، لذیذ، منحصر به فرد و خاص است. در این غذا از گوجه فرنگی رنده شده استفاده می شود که باعث طعم دار شدن پاستا می شود و تکه های درشت مرغ در غذا کاملا مشخص است. در این غذای خوش طعم ، از هویج و برخی مواد دلخواه که می توانید به غذا اضافه کنید استفاده می شود.

کای یانگ (kai yang)

اگر به دنبال غذایی هستید که مطابق میل و سلیقه ی شما باشد، کای یانگ مرغ بهترین انتخاب است . کای یانگ مرغ به شیوه ی تایلندی گریل می شود و با سس ماهی و ریشه ی گشنیز مخلوط و مزه دار می شود . و بعد از مزه دار شدن روی ان سیر می زنند . این مرغ گریل شده که کمی هم چسبناک است با سالاد پاپایای سبز سرو می شود . پیشنهاد می شود فرصت خوردن این غذای خاص و خوش طعم را از دست ندهید.

کای جئو(kai jeow)

اگر به دنبال غذایی خوشمزه و در عین حال با پخت سریع و اسان هستید ، املت کای جئو گزینه ی خوبی برای شما است . این غذا با تخم مرغ و سس ماهی و فلفل، سرخ می شود. گاهی اوقات هم سس و فلفل را به تخم مرغ اضافه می کنند. این املت با برنج سرو می شود . بر خلاف این که بعضی از املت ها سبک هستند، این غذا اصلا سبک نیست و کالری ان بسیار زیاد است.

غذا های برتر تایلند

غذا های برتر تایلند 3
Rated 4.5/5 based on 470 reviews