غذا های برتر تایلند 1

غذا های برتر تایلند 1


حتما به خوبی میدانید که غذا های تایلندی به دلیل استفاده از ادویه های تند و شیرین ، زیاد با ذائقه ی بعضی از ما ایرانی ها سازگار نیست. اما چیزی که این غذا ها را خوش طعم و گردشگران تور تایلند را مجذوب خود می کند ، استفاده از مواد غذایی تازه و توجه به جزییات طبخ غذاست. تایلندی ها از طعم های ترکیبی لذت می برند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ، طعم های ترش و شیرین و شوری و تندی را با هم احساس می کنید. برای آشپزان تایلندی ، رنگین بودن غذا و داشتن عطر و بوی خاص ، بسیار قابل توجه است. تایلندی ها علاوه بر ادویه جات متنوع، با فلفل سر و کار زیادی دارند . به همین دلیل است که در تایلند به سختی می توانیم غذا هایی که تندی کمتری دارند پیدا کنیم. همچنین از آن جایی که تایلندی ها علاقه ی خاصی به خوراکی های دریایی دارند، در غذا هایشان از ماهی، میگو، صدف و خرچنگ استفاده ی زیادی می کنند.
اما بر خلاف تندی زیاد ، وقتی غذا های تایلندی را امتحان می کنیم ، چنان خوشمزه و لذیذ هستند که ممکن است بخواهیم دستور پخت ان ها را یاد بگیریم.
تام یام گونگ (tom yam goong)
تام یام گونگ یک غذای تند و در عین حال بسیار خوش طعم تایلندی است که حتما ارزش امتحان کردن را دارد. این غذا از فلفل چیلی، میگو ، سس ماهی ، قارچ و گیاهان معطر تهیه شده است. این غذای محبوب به دلیل این که طرفداران زیادی دارد، در همه ی نقاط تایلند درست می شود به طوری که وقتی وارد تایلند می شوید بوی این غذا را حس می کنید .
سوپ رشته تایلندی (kuay tiew)
سوپ رشته تایلندی یکی از غذا های معروف تایلندی است که درست کردن ان بسیار اسان است و سریع حاضر می شود. این غذا را با گوشت و نودل و سبزی های معطر ترکیب می کنند .
هم چنین ممکن است سوپ رشته تایلندی از گوشت گاو، مرغ، اردک یا خوک درست شود . این غذای خوش طعم و معروف را می توانید در رستوران هایی که غذای دریایی سرو می کنند ، بچشید.
سوم تام (som tom)
سوم تام یا همان سالاد پاپایا غذای معروف شمال شرق تایلند است . ترکیبات این غذا شامل مرغ، برنج، گوجه فرنگی، چیلی، سیر، لوبیا، و همچنین میوه ی پاپایا که ماده ی اصلی این غذا است .
طعم ترش و شیرین سوم تام به دلیل استفاده ی ادویه جات متنوع است . سوم تام غذای مورد علاقه ی توریست ها نیز هست که در همه ی نقاط تایلند درست می شود. سوم تام غذای بسیار خوش طعمی است که پیشنهاد می شود حتما امتحان کنید.
پد تایلندی (pad thai)
غذای پد تایلندی علاوه براین که غذای ملی و مشهور تایلندی ها محسوب می شود ،نماینده ای برای معرفی غذای تایلندی ها به کشور های دیگر است. این غذا طعم و ظاهر بسار لذیذ و خوشمزه ای دارد.
پد تایلندی از رشته های نودل، سویا، لوبیا، پیاز، میگو، فلفل قرمز، بادام زمینی و سس مخصوص تهیه شده است. اگر این غذای لذیذ را امتحان کنید مطمئن باشید که از خوردنش پشیمان نمی شوید.

غذا های برتر تایلند

غذا های برتر تایلند 1
Rated 4.5/5 based on 470 reviews