غذا های برتر تایلند 2

غذا های برتر تایلند 2

در ادامه معرفی غذاهای تایلند  به بررسی بخش دیگری از این غذاها می پردازیم

مرغ و بادام زمینی تایلندی (gai medma moung)
غذای مشهور تایلندی gai medma moung هم به دلیل طعم منحصر به فردش و هم به دلیل مقوی بودنش، طرفداران زیادی بین تایلندی ها دارد. مقوی بودن این غذا به خاطر وجود بادام زمینی ، باعث تقویت قوای جسمی و روحی می شود. Gai medma moung علاوه بر بادام زمینی از سس شیرین سویا، عسل، سیر، فلفل چیلی، مرغ و ادویه جات تهیه می شود . اگر می خواهید در سفر خود ، غذا ی سالم و درعین حال خوش طعم بچشید ، خوردن این غذا را از دست ندهید.
تام خا گای (tomkhagai)
tom kha gai غذای تند تایلندی است که طعم عجیبی دارد و ممکن است تا به حال امتحان نکرده باشید. این سوپ از مرغ ابپز شده ، سیر، شیر نارگیل، زنجفیل، فلفل چیلی و ادویه جات معطر درست می شود. Tomkhagai را با فلفل و برگ های کرفس تزیین می کنند که علاوه بر خوش طعمی ، ظاهر زیبا و حوس انگیزی دارد. این غذا در جهان به دلپذیر بودن معروف است که پیشنهاد می شود حتما طعم این سوپ لذیذ را امتحان کنید .
سوپ مرغ و کاری سبز(geng kheaw wat gai)
سوپ مرغ و کاری سبز ممکن است شما را یاد غذا های هندی بیندازد ولی این غذا بین تایلندی ها به مقوی بودنش معروف است. این غذای خوش طعم و لذیذ از مرغ، بادمجان، شیر نارگیل، سبزیجات تازه، فلفل و پودر کاری سبز تند تهیه می شود . شما می توانید از خوردن این غذای انرژی زا و سالم به همراه پلوی تایلندی نهایت لذت را ببرید .
برنج سرخ شده (kao phad)
برنج سرخ شده غذای بسیار لذیذی است که در تایلند برای وعده ی ناهار سرو می شود و به خاطر تندی کمتری که دارد با ذائقه ی ما ایرانی ها سازگاری دارد . ترکیبات این غذا ، گوشت مرغ یا میگو، پیاز، سیر، تخم مرغ، گوجه فرنگی، سس فلفل تند و دانه های چند گیاه متنوع است. بیشتر توریستان، مجذوب برنج سرخ شده می شوند و این غذا در تایلند ، مورد توجه همه نوع قشری از فقیر تا پولدار است.
برنج تایلندی (khao mangai)
برنج تایلندی غذای بسیار خوش عطر و طعمی است که بین توریست ها و تایلندی ها طرفداران زیادی دارد . این غذا دارای کلسترول زیادی می باشد که مواد تشکیل دهنده ی ان ، برنج و مرغ ابپز شده به همراه سس تند و شیرین است که سوپ مرغ هم به ان اضافه می شود. از ان جا که ما ایرانی ها علاقه ی زیادی به برنج داریم اگر این غذای خوش طعم را امتحان کنید، طرفذار همیشگی این غذا می شوید.

غذا های برتر تایلند

غذا های برتر تایلند 2
Rated 4.5/5 based on 470 reviews