دانستنی های گمرکی کشور تایلند

دانستنی های گمرکی کشور تایلند


کشور هزار رنگ تایلند با جاذبه های بی نظیر و سرگرمی های متنوعش سالیانه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران از نقاط مختلف دنیا است. این کشور آسیایی به دلیل هزینه های مناسب و جزیره های شگفت انگیز با چشم اندازهای فوق العاده زیبایش همیشه ماجراهای غافلگیر کننده ای برای بازدید کنندگانش دارد. با کمی جستجو در وب سایت های پر مخاطب گردشگری می توانید از امکانات و سرگرمی های این کشور مطلع شوید و با اطلاعات بیشتری در مورد سفر خود برنامه ریزی کنید.
یکی از اقدامات ضروری و در واقع اولین کاری که قبل از هر سفر خارجی باید انجام دهید، اطلاع از وضعیت ورود و اطلاعات مربوط به ارز و دیگر قوانین آن کشور است. این مسئله در مورد تایلند هم صدق می کند و شما پیش از هر تصمیمی باید اطلاعات کاملی در مورد دانستنی های گمرکی تایلند کسب کنید. تا در سفر دچار مشکل نشوید. نکته اول در مورد پول تایلند ، بات است. نماد بات، ฿ است که با نشان THB شناخته می شود.
شما می توانید اسکناس‌های 1000، 500، 100،50،20 و 10 باتی را تهیه کنید. و اما در مورد کارت های اعتباری که بسیار مهم هستند:
- American Express
- MasterCard
- VisaCard

دانستنی های گمرکی کشور تایلند

سه کارت اعتباری رایج در تایلند هستند که مورد استفاده بسیاری از گردشگران تور تایلند قرار می گیرد. تایلند کشوری توریست پذیر و پر امکانات است و در اغلب مکان ها حتی در جزیره های دورافتاد هم می توانید atm پیدا کنید.
چک‌های مسافرتی: چک مسافرتی هم پیشنهاد خوبی برای پرداخت هزینه ها در هتل، فروشگاه ها و بانک های تایلند است. بهتر است چک های خود را به دلار، یورو یا پوند داشته باشید تا متحمل هزینه های اضافی نشوید.
ساعات کاری بانک‌ها: بانک های تایلند روزهای شنبه و یکشنبه تعطیلند و در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعات 8:30 تا 15:30آماده ارائه خدمات به مراجعین هستند. محدودیت‌های ارزی:
بر طبق قوانین این کشور حداکثر صادرات و واردات ارز محلی کشور تایلند 50000 بات است. این به معنای آن است که صادرات بیش از مبلغ 20 هزار دلار باید دارای مجوزهای ویژه و توضیحات لازم به مقامات مسئول باشد تا اجازه کار صادر شود.
تبادل ارز:
برای تبدیل ارز خود به بات تایلندی اولین و بهترین گزینه بانک های تایلندی هستند. البته صرافی های شهرهای بزرگ هم دیگر گزینه پیشنهادی است. اگرچه در هتل ها هم امکان تبدیل ارز وجود دارد، اما به دلیل هزینه اضافی کمیسیون پیشنهاد نمی شود. مخصوصا قبل از سفر به جزایر و مکان های توریستی که خارج از شهر هستند، پول مورد نیاز خود را تبدیل کنید که دچار مشکلات بعدی و هزینه های اضافی و غیر ضرور نشوید.
واردات ممنوعه:
از همراه بردن اجناس زیر به خاک تایلند خودداری کنید!
مواد مخدر، ارز جعلی، نشان های تقلبی سلطنتی تایلند، هرگونه کالای تقلبی یا مسروقه
کالاهایی که وارداتشان نیاز به مجوزهای ویژه ای دارد و محدودیت های زیادی دارند:
سلاح و مهمات، آثار هنری یا عتیقه و در کل کالاهایی که ارزش هنری بالایی دارند، دارو. این کالاها در صورت صادر شدن هم همین محدودیت ها را باید بگذرانند.
قانون تایلند در مورد مسائل واردات و صادرات ممنوعه به ویژه دارو بسیار سفت و سخت برخورد می کند و حتی در برخی مواد مجازات های سنگینی را اعمال می کند.

دانستنی های گمرکی کشور تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews