در سفر به تایلند این 7 کار را انجام ندهید

در سفر به تایلند این 7 کار را انجام ندهید


در سفر به تایلند این 7 کار را انجام ندهید:

سعی کنید راهبان را در آغوش نگیرید.

تایلند معابدی زیادی دارد و اکثریت مردم این کشور پیرو آیین بودا هستند.راهبان زیادی در این سرزمین زندگی می کنند که از ارزش والایی برخوردار هستند و عرج و قرب زیادی دارند.بنابراین بغل کردن آنها امری غیر عادی و ممنوع است.- کفش هایتان را در بیاورید

اغلب مردم تایلند در معابد و مکان های مقدس صندل و دمپایی های سبک به پا دارند دلیل این نوع پاپوشش فقط احترام است! جالب است بدانید که شما برای وارد شدن به معابد، خانه ها و حتی برخی فروشگاه ها باید کفشتان را در بیاورید و اگر با کفش وارد شوید این کار بی احترامی به حضار محسوب می شود.

- به هیچ وجه از پاهایتان استفاده نکنید اشاره کردن با پا به چیزی در تایلند یک اشتباه نابخشودنی و فاحش به حساب می آید. مردم تایلند پا را کثیف و آلوده ترین قسمت بدن می دانند به همین دلیل اشاره کردن با پا را کاری بسیار زشت و زننده می دانند.

- با انگشت دست اشاره نکنید این نکته را به یاد داشته باشید که در هنگام تاکسی گرفتن، صدا کردن گارسون در رستوران ها و موقعیت هایی شبیه به این موارد انگشتان دستتان برای اشاره استفاده نکنید. در تایلند اشاره با انگشت دست و سوت زدن برای فراخواندن یک نفر به این معنا است که شما او را کوچک شمرده اید و این کار یک عمل کاملا بی شرمانه به حساب می آید.

- خونسرد باشید

شاید گرما شما را هم آزرده خاطر کند و حتی عصبانی و کلافه.با این که آب و هوای تایلند در اغلب فصول سال گرم است باید این نکته را گفت نباید در تایلند عصبانی شوید چرا که مردمان این دیار همیشه خونسرد هستند و لبخندی هم بر لب دارند زیرا عصبانی شدن و فریاد کشیدن در این کشور کاری بی ادبانه به حساب می آید.


با چنگال غذا نخورید.

به هر رستورانی که مراجعه نمایید برای صرف غذا به شما یک قاشق و یک چنگال داده می شود، در تایلند اعتقاد بر این است که چنگال نباید داخل دهان شود و فقط قاشق باید وارد دهان شود و اگر کسی به چنگال غذا بخورد به حاضران بی احترامی کرده است.

- دست ندهید

تایلندی ها اخلاق جالبی دارند , آنها در مواجهه با غریبه ها دست نمی دهند بلکه دستانشان را به نشانه ی احترام رو به روی سینه به هم می چسبانند و تعظیم می کنند. لازم نیست که به کودکان و افراد کم سن تر تعظیم کنید اما وقتی با کسی رو به رو می شوید که از شما بزرگ تر است دستتان را دراز نکنید بلکه به نشانه ی احترام خم شوید. اگر دوست ندارید به کسی تعظیم کنید می توانید تنها با یک سلام کوتاه ارتباط برقرار نمایید

در سفر به تایلند این 7 کار را انجام ندهید
Rated 4.5/5 based on 470 reviews