تیومان ، اژدهایی خفته در قلب آرامش!

تیومان ، اژدهایی خفته در قلب آرامش!


اژدهایی خفته در قلب آرامش!
امروزه جزیره های رویایی فقط در فیلم ها به نمایش گذاشته نمی شوند بلکه در جهان هستی هم با آن ها روبرو میشویم.یکی از این جزایر اسرار آمیز و دیدنی جزیره تیومان واقع در پاهانگ، بزرگترین ایالت شبه جزیره ی مالزی است .این جزیره با داشتن مناظر شگفت انگیزش توانسته جز 10 جزیره زیبای جهان شناخته شود.
با وارد شدن به تیومان حس میکنید وارد جهان دیگری شده اید و در دنیای سحرآمیز قدم میزنید.
جزیره را از نظر شباهت به اژدهای خفته تشبیه میکنند چرا که طبق افسانه تیومان ، اینجا آخرین مقصد شاهزاده اژدها بوده است.
این جزیره از آن دسته نقاط معدود برروی کره زمین است که بکر و دست نخورده نگهداری شده است.
جزیره تیومان با آبشارهای خروشان و زیبا و مسیر های پیاده روی در جنگلهای سرسبز حس آرامش را در وجود شما زنده میکند . در تمام نقاط جنگل های جزیره تابلو هایی در مسیر وجود دارد که می تواند به شما برای یافتن راه کمک کند و میتوان گفت نیازی به راهنما ندارید .
دیدن درختهای سر به فلک کشیده و سواحل جادویی و حیرت آورکه زیستگاه انواع گیاهان و حیوانات (از قبیل بزمجه،گوزن و... ) میباشد،نظر بسیاری از گردشگران تور مالزی را به خود جلب کرده است.
صخره نوردی بر روی سازه های گرانیتی ،بالا رفتن از مرتفع ترین نقطه جزیره،دوچرخه سواری وغواصی در جزیره مرجانی حس کنجکاوی و هیجانی شما را بیدار میکنند. قدم به قدم این جزیره حس آسایش و تلاطم را باهم همراه دارد.
این جزیره در خود هشت روستا جای داده است که هریک ویژگی های خاص و مجذوب کننده خود را دارند و مهم ترین آنها سالانگ،پایا،جوارا،تکک و گنتینگ است.


جزیره تیومان مالزی

دهکده سالانگ: این دهکده در قسمت شمال غربی جزیره تیومان قرار دارد.حس آرامش هنگام قدم زدن در ساحلی با مرجان های رنگین و آب های شفاف و سرمه ای در حالیکه وزش نسیم موهایتان را لمس میکند بدون شک تجربه ای بی نظیر خواهد بود. در قایق های هاموک در حالیکه به لالایی امواج با چشمان بسته گوش میدهید میتوانید استراحتی دلچسبی داشته باشید.سفر به زیرآب را فراموش نکنید تا با جهان شگفت انگیز آنجا آشنا شوید. در آنجا با موجوداتی روبرو میشوید که تا به حال حتی به ندرت عکس هایی از آنها شاید دیده باشید .صرف شام همراه با غروب آفتاب منظره ای عاشقانه و خاطره انگیزی را برایتان رقم میزند.
تکک:طولانی ترین خط ساحلی در غرب جزیره تیومان متعلق به دهکده تکک میباشد.برای گردشگرانی که به بازی گلف علاقه دارند بهترین گزینه تکک است.این دهکده با داشتن تنها اقامتگاه 5 ستاره و چشمه های آب معدنی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
اگر برای قدم زدن جایی میخواهید که تمام وجودتان از حس آرامش پرشود و عطر و حال وهوای روستایی جزیره را لمس کنید، دهکده گنتینگ را از دست ندهید که با ساحل زمردین اش چشمهایتان را خیره خواهد کرد.
جوارا دهکده ساکت و آرامی در ساحل شرقی جزیره است که برای حمام آفتاب بسیار مناسب است و میتوانید زیر آفتاب درخشان در سواحل بی نظیر آن استراحت کنید .شنا کردن در آب های شیشه ای انسان را به نشاط و طرب میاورد.
مسافرانی که اهل پیک نیک هستند میتوانند به دامن طبیعت جزیره بروند و از منظره زیبایش لذت ببرند . تماشای طلوع خورشید یکی از زیبایی این جزیره است که باید تجربه کنید. سعی کنید چند ساعتی را با دوستان و خانواده به بهترین شکل ممکن در دل طبیعت تیومان سپری کنید.
جنوبی ترین دهکده،موکوت با طبیعت دلنوازش، قله های دوقلو و ساحلی که زیر سایه ی شاخه های اژدها از گرمای استوایی نور خورشید به دور است ، اینجا دیدنی ترین منطقه جزیره به حساب می آید.
یکی از بسته های گردشگری این جزیره ازدواج خیس است که برای زوج هایی که علاقه به ازدواج زیر آب دارند تدارکات لازم فراهم خواهد شد.
بازدید از جزیره تیومان تجربه فراموش نشدنی و شیرینی را رقم میزند.
بهترین زمان برای رفتن به این جزیره ماه های مارس،آگوست و جولای میباشد.
راه های دسترسی مختلفی برای رفتن به تیومان وجود دارد:
زمینی:از شهر جوهور مسیر کوتاتینگی و رسیدن به مرسینگ است.
هوایی: فرودگاه سلتار در سنگاپور به تیومان پروازهای مستقیم دارد.
دریایی: از طریق حمل و نقل دریایی از ترمینال تانا مراه سنگاپور طی 4 و نیم ساعت به این جزیره رسید.

تیومان ، اژدهایی خفته در قلب آرامش!
Rated 4.5/5 based on 470 reviews