راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول

استانبول ،شهری پرشور و هیجان انگیز است که نمایانگر پیوند فرهنگ شرق و غرب است. اینجا شهری زیبا و پرزرق و برق است که هر چه بیشتر در موردش بدانید ، بیشتر عاشقش می شوید .
قصرهای سلطنتی ، کلیساهای بزرگ و قدیمی ،بازارهای باستانی و ساحل و غذاهای خوشمزه و خلاصه هر رنگ و لعابی که یک شهر میتواند داشته باشد ، همه و همه اینجاست و دور از انتظار نیست که استانبول یکی از 5 مقصد برتر گردشگری جهان است .استانبول در نقطه تلفیق اروپا و آسیا قرار گرفته است و مورد توجه دو قاره است و برای همین طیف عظیمی از گردشگران را همواره به خود جذب می کند.
البته بیشتر دیدنی های استانبول در بخش اروپایی آن قرار گرفته است .بهترین زمان سفر به استانبول فصل بهار و پاییز است و البته به دلیل مطبوع بودن هوا در این 2 فصل ، گردشگران زیادی هم به استانبول خواهند آمد و طبیعتا قیمت تور استانبول در این موقع سال بالاتر از مواقع معمول است . اگر میخواهید در هزینه های سفرتان صرفه جویی شود ، بهتر است در فصل های تابستان و زمستان به استانبول سفر کنید.استانبول شهری است که از آن دست پر باز خواهید گشت ، پس چمدان های بزرگ که جای کافی داشته باشند، با خود ببرید و وسایل زیادی هم با خود تان نبرید.

راهنمای سفر به استانبول


از آنجا که میتوانید از هر دو فرودگاه استانبول (آتاتورک و صبیحه) برای ورود استفاده کنید ، سعی کنید از فرودگاهی که به محل اقامتتان نزدیکتر است استفاده کنید تا در هزینه های ترانسفر شما صرفه جویی شود.سفر به ترکیه با در دست داشتن پاسپورت امکان پذیر است و ویزای شما به محض ورود صادر می شود و با این تفاسیر در وقت و هزینه های شما صرفه جویی می شود .
اگر برای خرید به بازار میروید ، با استقبال فروشندگان مواجه خواهید شد و آنها با برخورد بسیار مناسبی با شما مواجه خواهند شد و گاها پذیرایی مختصری هم از مشتریان خود خواهند داشت .اگر چند کلمه ترکی بتوانید صحبت کنید و چانه بزنید خرید خیلی بهتری خواهید داشت چون قیمت روی اجناس قیمت واقعی نیست و میتوانید آن را کمتر کنید.نکته مهم دیگر در خریدهایتان این است که لیره ترکیه همراه داشته باشید و اگر پول خورد در خریدهای کوچک همراهتان باشد که قطعا سودمند خواهد بود .
سعی کنید قبل از ورود به ترکیه ارز مورد نیازتان را به همراه ببرید . چون تبدیل ارز برای شما با کسر ارزش پولتان همراه خواهد بود . اگر مجبور به تبدیل ارز هستید ، از صرافی های بازار استفاده کنید و حتی الامکان از صرافی های فرودگاه استفاده نکنید.ترکیه از نظر غذا،رتبه بسیارخوبی در جهان دارد و چندین غذای ترکی وجود دارند که دارای شهرت جهانی هستند . برای اینکه طعم واقعی و اصیل غذای ترکی را بچشید ، از رستوران های محلی و غذاها ی دریایی که در رستوران های اطراف تنگه بسفر سرو می شود ، حتما امتحان کنید
اگر بتوانید چند کلمه ترکی صحبت کنید، هم در زمان خرید از مراکز خرید و هم در زمان سفارش غذا و هم در مواقعی که از تاکسی ها استفاده می کنید ، بهتر میتوانید منظور خود را انتقال دهید و موفق تر هستید.از آنجا که هزینه حمل و نقل در کشور ترکیه گران است ، سعی کنید از سیستم های حمل و نقل عمومی چون مترو تراموا و اتوبوس استفاده کنید و اساسا هتل خود را نزدیک جاهایی که میخواهید تردد کنید قرار دهید. برای تردد در میان دو بخش اروپایی و آسیایی هم از قایق های اتوبوسی استفاده کنید.با این روش ها در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

راهنمای سفر به استانبول
Rated 4.5/5 based on 470 reviews