باغ ادویه گرمسیری پنانگ

باغ ادویه گرمسیری پنانگ


پنانگ جزیره ای در بخش جنوبی مالزی و در دریای اندامان، از برجسته ترین مناطق گردشگری در جهان و صاحب زیباترین سواحل و بهترین امکانات تفریحی است که پیشنهاد می شود لذت تجربه چنین تفریحاتی را از دست ندهید.

یکی از عواملی که نام این جزیره را در جهان معروف ساخته است سبک آشپزی و غذاهای فوق العاده آن است که هیچ کس توان نه گفتن به آن ها را ندارد. تنوع این غذاها بسیار زیاد و باب طبع هر سلیقه ای است.
یکی از دلایلی که این غذاها را جذاب و خوشمزه ساخته است، استفاده از طیف وسیعی از ادویه های محلی مخصوص مالزی است. حتما غذاهای محلی پنانگ را امتحان کنید تا معجزه این ادویه ها درک کنید.

در گوشه دیگری از پنانگ به چشم اندازهای بی نظیری از طبیعت پنانگ می رسید که شاید در کمتر جایی دیده باشید. مکانی واقع در دره ای در تنگه مالاکا به مساحت 8 هکتار یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی پنانگ است که در بخش های سواحل شمال غربی پنانگ قابل دسترسی است.
این باغ مجموعه بی نظیری از گیاهان دارویی و ادویه ای وجود دارد که علاوه بر خواص دارویی و غذایی آنان تبدیل به مکانی گردشگر پذیر شده است و روزانه محل رفت و آمد خیل عظیمی از گردشگران تور مالزی است.
فروشگاه های کوچک ادویه جات در این باغ یک گزینه عالی برای خرید سوغاتی از پنانگ هستند. در این فروشگاه ها محدوده انتخاب بسیار وسیعی دارید. پس حتما برای انتخاب ادویه مورد نظر خود از فروشندگان یا راهنمای خود مشورت بگیرید.

باغ ادویه گرمسیری پنانگ

این باغ به 6 مزرعه متفاوت گیاهی تقسیم شده است که در کل حاوی 500 گونه زنده و عجیب گیاه دارویی و ادویه جات بر روی زمین است.
امکان همراهی با تورهای متنوع و به هفت زبان مختلف در این پارک برای رضایت بیشتر گردشگران مهیا شده است. از طرفی مسیرهای پیچیده و شیب دار باغ نیازمند انرژی و توان بالای شماست. نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که کفش مناسب برای پیمودن این مسیرها را همراه خود داشته باشید.
تالاب های کوچک و بزرگ زیادی در مسیر پیاده روی در باغ وجود دارند که هرکدام زیبایی های منحصر بفرد خود را دارند.
بخش دیگری از جذابیت این باغ متعلق به مدرسه آشپزی آن است. مکانی مهیج برای علاقه مندان به آشپزی که بسیار سرگرم کننده و جالب است. در این مدرسه انواع غذاهای محلی و بین المللی توسط آشپزهای خبره و با دستور غذایی ویژه و همچنین روش استفاده از انواع ادویه ها آموزش داده می شود. ویژگی برجسته غذاهای این رستوران استفاده از گیاهان و ادویه های تازه چیده شده است.
اما تور ویژه شب گردی در این باغ و گشت و گذار در بین این زیبایی های بی نظیر هم جذابیت های خود را دارد. معمولا این تورها از ساعت 17:30 تا 21:30 برپا می شود و لوازم اولیه مثل چراغ قوه، پشه بند و نوشیدنی توسط راهنمای تور در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد و پیشنهاد می شود حتما از آن بازدید کنید.
تمامی مصالح به کار رفته در زیباسازی باغ از مواد بازیافتی است و از این رو بارها برنده جایزه برتر محیط زیست شده است. بخش آخر سفر در این باغ خرید از غرفه های متنوع و رنگارنگ بخش جنوبی باغ است. به عنوان سوغاتی می توانید انواع ادویه جات و گیاهان دارویی، ابزار باغبانی، انواع گل های شگفت انگیز و حتی گلدان های چینی و سفالی محلی را خریداری کنید.

باغ ادویه گرمسیری پنانگ
Rated 4.5/5 based on 470 reviews