بلیط هواپیما چارتر چیست

بلیط هواپیما چارتر چیست

بلیط چارتر چیست؟

بلیط هواپیما چارتر، پرواز چارتری یکی از اصطلاحاتی بوده که مسافر به هنگام خرید بلیط هواپیما از آژانس قصرشیرین با آن مواجه می شود. بلیط چارتری توسط برخی از شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی برای مسافر عرضه می شود. روند کار به این صورت است که دفاتر خدمات گردشگری در طول سال و برای یک مدت معین، تمام و یا بخشی از صندلی های مسیرهای هواپیمایی را از شرکت ها اجاره می کنند و به هنگام نیاز مسافر آن را می فروشند.

مزایای بلیط چارتر

مزایای بلیط هواپیما چارتر

همانند بلیط سیستمی که دارای مزایای زیادی برای مسافر و شرکت خدماتی می باشد، بلیط چارتری نیز از مزایای مخصوص به خود برخوردار است. یکی از بارزترین ویژگی و امتیازات بلیط چارتری در متغیر بودن نرخ بلیت می باشد. شما می توانید با اندکی صبر و حوصله بهترین گزینه مناسب را برای پرواز لحظه آخری پیدا کنید. در بخشی از فصل که تعداد سفر ها کم بوده و فروش زیادی وجود ندارد، بلیط چارتری می تواند گزینه مناسبی باشد.

استرداد بلیط چارتر

استرداد بلیط هواپیما چارتر چیست

شاید مزایای بی شمار بلیت چارتر سبب شود که مسافر بدون توجه به برخی موارد مانند استرداد بلیط چارتری اقدام به خرید آن نماید. اما در نظر داشته باشید که استرداد بلیط چارتری چندان هم آسان نمی باشد. برای خرید بلیط آنلاین چارتر بایستی دقت زیادی داشت زیرا در صورت منصرف شدن از پرواز مجبور به پرداخت هزینه زیادی می شوید. استرداد و تغییر تاریخ پرواز در پرواز چارتر مشمول جریمه لغو زیادی می باشد.

فراموش نکنید که احتمال اینکه آژانس هواپیمایی تمام پول بلیط هواپیما به هنگام کنسلی بلیت برای خود نگه دارد. زمانی شرکت هواپیمایی مسئولیت مشکلات را به عهده خواهد گرفت که پرواز کنسل شده باشد و یا بار مسافر گم شده باشد.

پرواز چارتر

بلیط هواپیما چارتر چیست

در صورتی که یک شرکت هواپیمایی تمام صندلی ها و یا بخشی از صندلی ها را در مسیرهای پرتردد مانن تهران – مشهد اجاره کند، گفته می شود که پرواز چارتری صورت گرفته است. با این کار صندلی ها توسط آژانس هواپیمایی خریداری می شود و چنانچه صندلی ها فروخته نشود، بلیط لحظه آخر چارتری را قیمت ارزان به فروش می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *