بیروت

کشور: لبنان
جمعیت: ۳۷۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۹۶۱
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۲۰ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

بیروت بر فراز دو تپه الاشرفیه (بیروت شرقی) و المصیبه (بیروت غربی) قرار دارد که به صورت یک شبیه جزیره مثلثی شکل، در دریا سر از آب بیرون آورده است. در کنار این سرزمین، دشت ساحلی باریکی به نام الساحیل قرار دارد که از دهانه نهرالکلب یا همان رود سگ در شمال تا نهر الدمور رود دمور در جنوب کشیده شده است. به دلیل زیبایی ها و وجود جاذبه های توریستی تاریخی و تفریخی پیشنهاد می کنیم خود را به تور لبنان بسپارید و از دیدنی ترین شهر لبنان بازدید کنید.

شرایط جوی

به طور کلی بر بیروت آب و هوای نیمه گرمسیری حاکم است. این شرایط جوی در زمستان آب و هوای خنک و معتدل و در تابستان اقلیم گرم و مرطوب را برای گردشگران به ارمغان می آورد. در ژانویه، خنک‌ ترین ماه، میانگین حداکثر دمای بعد از ظهر 17 درجه سانتیگراد و کمینه آن در شب 11 درجه سانتیگراد است. بر اساس آمار حداکثر و حداقل دما در ماه جولای 31 و 23 درجه سانتیگراد است. با توجه به این که بارش برف و باران ممکن است بازدید از جاذبه های گردشگری را برایتان سخت کند لازم است بدانید که فصل بارانی این شهر از اواسط پاییز تا اوایل بهار ادامه دارد. میانگین بارندگی سالانه 914 میلی متر محاسبه شده است.

جاذبه های توریستی

بیروت فضای شهری زیبایی دارد. تمام بناها و ساختمان های این شهر شما را یاد معماری به سبک مختلفی از جمله سبک های اسلامی، عثمانی و استعماری فرانسوی می اندازد. با قدم زدن در سطح شهر هم می توانید سبک قدیمی این شهر را ببینید و هم در خیابان های مدرن آن در کنار بناهای بلند قامت قدم بردارید. 

از تفریحات و دیدنی های بیروت می توان به بعلبک، غار جیتا، بیبلوس / جبیل، صخره‌ های کبوتر، موزه سرسق، حمام ‌های رومی اشاره کرد. تور بیروت یکی از بهترین سفرهای خارجی با قیمتی منحصر به فرد است که شما را به دیدن این شهر توریستی می برد.

02183348