پاتایا

جمعیت: ۱۵۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۶۶
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: بودایی
مساحت: ۵۳ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

پاتایا یک شهر توریستی معروف در کشور تایلند است. این شهر در چونبوری واقع شده و در سواحل تایلند قرار گرفته است. این شهر با شهرت جهانی به عنوان یک مقصد تفریحی و گردشگری، دارای جاذبه‌ های فراوانی است. به دلیل آمار بالای توریست در این شهر بسیاری از مردم علاوه بر زبان مادری خودشان یعنی زبان تایلندی، زبان انگلیسی را نیز صحبت می‌ کنند. تور پاتایا شما را به قلب این شهر جذاب و منحصر به فرد می برد.

شرایط جوی

آب و هوا در پاتایا یک نوع اقلیم استوایی است. فصل بارش در این شهر از ماه می تا اکتبر است. اگر در بقیه ماه‌ ها به این شهر سفر کنید آب و هوا گرم و خشکی را مشاهده خواهید کرد.

جاذبه های توریستی

خلیج پاتایا یکی از محبوب‌ ترین سواحل تایلند است که با شن‌ های سفید گردشگران زیادی را جذب خود می‌ کند. شاید با خود فکر کنید که پاتایا به چند ساحل و خیابان های پر هیاهویش معروف است اما باید بدانید که این شهر آثار فرهنگی متعددی دارد که می توانید تصاویر آن را در آلبوم سایت مشاهده کنید. در پاتایا می‌ توانید از آب‌ و هوای دلچسب لذت ببرید و فعالیت‌ هایی مانند غواصی، جت اسکی و قایقرانی را انجام دهید. نونگ نوچ پاتایا باغ وحشی است که بیش از 200 گونه حیوان را در بر می‌ گیرد. در اینجا می‌ توانید از نزدیک حیواناتی مانند گوریل، شیر، فیل و پنگوئن‌ ها را ببینید. همچنین، اگر به نمایش‌ های حیوانات و پرندگان علاقه دارید در این باغ وحش منتطر اجرای آن بمانید. برج پاتایا یک منطقه گردشگری در این شهر است که به برج مشاهیر نیز معروف است. زمانی که بالای این برج می رسید می توانید جاذبه های پاتایا را از بالای بالا مشاهده کنید. همچنین می توانید از رستوران‌ ها، فروشگاه‌ ها و مراکز خرید در این برج استفاده کنید.

02183348