آنکارا

درباره آنکارا

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری آنکارا

آنکارا چندین مکان دیدنی و تاریخی دارد و اکثرا نزدیک منطقه توریستی اولوس واقع شده اند.
 قلعه آنکارا , موزه رحمی کچ , موزه تمدن های آناتولی , مسجد حاجی بایرام , معبد آگوستوس و حمام های رومی تنها گوشه ای از مکان های تاریخی این منطقه هستند.

مسجد تاریخی حاجی بایرام Haci Bayram Mosque


واقع شده در کنار معبد آگوستوس , مسجد حاجی بایرام ابتدا در سال 1427 میلادی ساخته شد و سپس در قرن هفده و هجده بازسازی شد. طراحی داخلی دیدنی , سقف چوبی و کاشی های زیبای کوتاهیه همگی به دیدنی بودن این مسجد می افزاید و همچنین مقبره یادبود حاجی بایرام نیز در کنار این بنا ساخته شده است.

موزه انیت کبیر آرامگاه یادمانی مصطفی کمال آتاتورک - Anıtkabir Kemal Atatürk's Mausoleum

 موزه آنیت کبیر واقع در منطقه انتی تپه , بنایی یادمانیبرای مصطفی کمال آتاتورک بنیان گذار جمهوری ترکیه است. این بنا در سال 1332 کامل شد و موزه " آتاتورک و جنگ استقلال " نیز در داخل این بنا واقع شده است. همچنین مجموعه زیادی از اشیای تاریخی متعلق به آتاتورک و نمایی پانورامیک از صحنه های جنگ در داخل بنا وجود دارد. ترک ها احترام زیادی برای آتاتورک قائل هستند و هرساله میلیون ها نفر از این مجموعه دیدن میکنند.به غیر از سالگرد مرگ آتاتورک , بیشتر روزهای سال و به خصوص تعطیلات رسمی این بنا تبدیل به محلی برای جشن و شادی میشود . بنابراین بازدید از این بنا در روزهای تعطیل تجربه بسیار جالبی است. این موزه به غیر از دوشنبه ها هرروز برای عموم باز است.


برج آتاکوله – Atakule Tower

 آتاکوله یکی از بلند ترین ساختمان های آنکارا با ارتفاع 125 متر برجی مخابراتی است و در زیر این ساختمان نیز مرکز خریدی وجود دارد هرچند که اخیرا این مرکز خرید تبدیل به یک هتل شده است و تعداد کمی از مغازه ها هنوز باز هستند.با رفت به بالای این برج میتوانید نمای زیبایی از آنکارا را مشاهده کنید.


مسجد قوجاتپه - Kocatepe Mosque

 مسجد قوجاتپه بزرگترین مسجد در آنکارا بین سال های 1345 تا 1365 تکمیل شد. ظرفیت این مسجد 24 هزار نفر است و ارتفاع گنبدهای آن به 88 متر می رسد. به دلیل بزرگی مناره ها و گنبدهای این مسجد و موقعیت منطقه ای آن تقریبا از هرکجای آنکارامسجد قوجاتپه قابل مشاهده است.قلعه تاریخی آنکارا
 یک دژ نظامی و جنگی است که به زمان قرون وسطا و امپراطوری روم شرقی برمیگردد که تحت کنترل رومی ها بود و سپس توسط ترک های سلجوقی در سال 1073 میلادی به تصرف در آمد و هجده سال بعد در جنگ های صلیبی صدمات زیادی به خود دید تا حدود صد و بیست سال بعد از جنگ های صلیبی دوباره در تصرف سلجوقی ها بود. تاریخ دقیق ساخت این قلعه معلوم نیست. درسال 1832 میلادی در دوره امپراطوری عثمانی به دستور ابراهیم پاشا فرمانده ارتش مصری ها بازسازی شد.

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.0/5 based on 526422 reviews

برای مشاهده اندازه اصلی بر روی عکس کلیک کنید.
<< 1 >>