سریلانکا

Sri Lanka
قاره: آسیا

شرح

سریلانکا، کشوری در جنوب غرب آسیاست که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه اقیانوس هند، سواحل زیبایی دارد. در سفر به این کشور علاوه بر دیدن سواحل زیبا می‌توانید با تورهای سافاری به دل جنگل‌های انبوه بروید و حیواناتی مانند فیل، بوفالو، پلنگ و پرندگان مختلف را ببینید. سریلانکا علاوه بر طبیعت بکرش، بناهای کهن و امکانات تفریحی متنوعی دارد و سفر به آن با تور سریلانکا برای هر گردشگری، تجربه‌ای منحصربفرد و به یاد ماندنی می‌سازد.

جاذبه‌های گردشگری سریلانکا

تورهای سریلانکا معمولا بین 7 تا 10 روز هستند و بازدید از سه شهر توریستی این کشور یعنی کندی، بنتونا و کلمبو را در برنامه سفر خود می‌گنجانند. معروف‌ترین و جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی سریلانکا عبارتند از:

  • قلعه سیگیریا

قلعه سیگریا سریلانکا

قلعه سیگریا، یک قلعه سنگی کهن در دل جنگل است که حدود 1600 سال قدمت دارد. این قلعه بر روی تخته سنگی به ارتفاع 200 متر ساخته شده است و در آن نقاشی‌های دیواری منحصربفردی وجود دارد. قلعه سیگیریا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و در صورت بالا رفتن از آن، شاهد چشم‌اندازی زیبا زیر پای خود خواهید بود.

  • پارک ملی یالا

پارک ملی یالا در ساحل اقیانوس هند از جمله زیباترین جاذبه‌های طبیعی کشور سریلانکاست که تعداد زیادی پلنگ در آن زندگی می‌کنند. در این پارک زیبا علاوه بر پلنگ حیواناتی مانند فیل، آهو، گوزن و طاووس نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را از نزدیک ببینید.

  • شهر تاریخی گاله

گاله، شهری تاریخی است که در 130 کیلومتری کلمبو، پایتخت سریلانکا قرار دارد. این شهر زیبا در قرن شانزدهم میلادی توسط هلندی‌ها بنا شده و برای جلوگیری از ورود دشمن با استحکامات مختلف مجهز شده است.

  • بازار پتاه

بازار پتاه، یکی از مکان‌های دیدنی شهر کلمبوی سریلانکاست که دستفروش‌ها در آن کالاهای مختلفی از پوشاک گرفته تا مواد غذایی را می‌فروشند. بازدید از این بازار و خرید در آن از جمله فعالیت‌های مورد علاقه گردشگران در تور سریلانکاست.

  • پارک پیناوالا

پارک ملی پیناوالا، بزرگترین مرکز نگهداری فیل‌های آسیایی محسوب می‌شود که در سال 1975 میلادی افتتاح شده است. اگر از دوستداران فیل‌ها هستید، حتما باید در تور سریلانکا به بازدید این پارک بروید.

  • معبد دندان مقدس

معبد دندان مقدس، یکی از مهم‌ترین معابد آیین بودایی در سریلانکاست که دندان بودا در آن نگهداری می‌شود. درهای محفظه‌ای که دندان بودا در آن نگهداری می‌شود، هنگام عبادت زیارت‌کنندگان گشوده می‌شود.

فرهنگ کشور سریلانکا

فرهنگ کشور سریلانکا

سریلانکا، کشوری با گروه‌های قومی و دین‌های متنوع است و دین نقش مهمی در زندگی مردم این کشور دارد. ادیان هندو، بودایی و اسلام پیروان زیادی در این کشور دارند و در سفر به سریلانکا شاهد نفوذ این ادیان در فرهنگ مردم این کشور نیز خواهید بود. البته همجواری با هند موجب تاثیر پررنگ فرهنگ هندی بر مردم سریلانکا شده است و شباهت‌های زیادی بین مردم این کشور و هند وجود دارد.

در سفر به سریلانکا به خاطر داشته باشید که نباید به سنت‌ها و ارزش‌های رایج در جامعه سریلانکا بی‌احترامی بکنید. نمایش عمومی محبت مانند بوسیدن و بغل کردن برخلاف ارزش‌های سنتی حاکم بر این کشور است. البته نگهداشتن دست و محبت بین والدین و فرزندان در سریلانکا، اشکالی ندارد.

هزینه سفر به سریلانکا

سفر به سریلانکا در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه کمتری دارد و به طور کلی تورهای این کشور ارزان هستند. البته هزینه سفر به سریلانکا با تور یا به صورت انفرادی به عوامل مختلفی از جمله کیفیت محل اقامت بستگی دارد.

در صورتی که در سفر به سریلانکا در هتل متوسط اقامت کنید و در رستوران‌های معمولی غذا بخورید، مسافرت‌تان حدود 500 دلار هزینه خواهد داشت. البته در صورت اقامت در هتل‌های 5 ستاره و صرف غذا در رستوران‌های لوکس سفرتان به سریلانکا بین 1000 تا 1200 دلار هزینه خواهد داشت.