میانشه، دریاچه ای زیبا در میان جنگل های مازندران

دریاچه میانشه یا دریاچه چورت در شکاف دره‌ای در استان مازندران قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی دربر گرفته‌است. این دریاچه یکی از جاذبه های زیبای گردشگری استان مازندران است. با این مطلب از آژانس مسافرتی قصرشیرین همراه باشید. 

دریاچه چورت کجاست؟

دریاچه میانشه(پورت) در ۱۰ کیلومتری روستای چورت استان مازندران قرار دارد. این دریاچه، حدود ۵.۲ هکتار وسعت دارد. چورت در محاصره ی درختان سبز خوشرنگ و جنگل های انبوه است.  همین موضوع باعث منحصر بفرد شدن چشم انداز آن شده است. وجود ماهی های زیاد و متنوع در این دریاچه یکی از ویژگی های اصلی آن است. علاوه بر این، هوای مه گرفته، صدای حیوانات مختلف و پرندگان و جاده ای خاکی که از میان این درختان می گذرد، بر فضای مرموز این دریاچه اضافه کرده است. و باعث شده تا به یکی از مسیرهای مورد توجه گردشگران ماجراجو تبدیل شود.خوبی سفر به این نقطه ی زیبا از ایران و گذراندن حتی چند ساعتی در آن این است که وقتی آن را ترک کنید، با یک حال و هوای عالی این کار را می کنید و تنها چیزی که برایتان می ماند یک حس خوب است و این برای افرادی که از انواع هیاهو ها خسته شده اند و دوست دارند کمی آرامش نصیب خود کنند و یا به دنبال تمدد اعصاب هستند، بهترین گزینه است. یک کار خوب، چادر زدن در فضای اطراف دریاچه است که آرامش بی مانندی را نصیبتان می کند.

زمین لرزه سال 1318 عامل پیدایش دریاچه چورت

این دریاچه در سال ۱۳۱۸ خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.

چطور به دریاچه چورت برویم؟

برای رسیدن به این دریاچه ی زیبا باید اول به استان مازندران و از آنجا به جاده ی کیاسر- ساری بروید. این راه از تهران تقریبا ۳۵۰ کیلومتر فاصله دارد. بعد از آن، به روستای چورت می رسید. ۱۰ کیلومتر که طی کنید البته در جاده ی خاکی، می توانید دریاچه چورت را ببینید.
هوای این دریاچه و هوای اطراف آن خنک است پس اگر خواستید در این دریاچه بمانید، وسایل گرمایشی و چادر را فراموش نکنید.
در اینجا امکان ماهیگیری برایتان وجود دارد. فقط یادتان باشد در این مکان شنا نکنید که ممکن است خطر هایی داشته باشد. البته تورهایی وجود دارد که اگر علاقه‌مند به این گونه سفر کردن باشید، شرکت در یکی از آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این صورت می‌توانید با نقاط بیشتری به همراه فرهنگ بومی مردم منطقه هم آشنا شوید.

بهترین زمان سفر به دریاچه چورت

فصل‌های بهار، تابستان و پاییز بهترین زمان برای دیدار از دریاچه‌ی چورت هستند. با این حال اگر تحمل سرمای زمستان را داشته باشید. و بتوانید با سختی مسیر کنار بیایید، قطعا با حال و هوای متفاوت‌تری. در این فصل از این دریاچه دیدن خواهید کرد. یکی از بهترین روش های سفر، سفر با تور است.

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

 سفر به گذشته با اقامت در هتل‌های سنتی ایران  سفر به گذشته با اقامت در هتل‌های سنتی ایران
بخاطر آرامش روح و روانتان، به «دَرَک» بروید بخاطر آرامش روح و روانتان، به «دَرَک» بروید
اینجا کجاست؟ (ایرانگردی در نخستین روز از آذر ماه) اینجا کجاست؟ (ایرانگردی در نخستین روز از آذر ماه)
سفر به سوباتان، بهشت زیبای تالش سفر به سوباتان، بهشت زیبای تالش
غار 65 میلیون ساله قوری قلعه، طولانی ترین غار ایران غار 65 میلیون ساله قوری قلعه، طولانی ترین غار ایران
سنتی ترین هتل 5ستاره ایران با امکانات پیشرفته در دل کوه سنتی ترین هتل 5ستاره ایران با امکانات پیشرفته در دل کوه
جلفا، پیمایشی از نخجوان تا اصفهان در ایران بزرگ صفوی جلفا، پیمایشی از نخجوان تا اصفهان در ایران بزرگ صفوی
16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.