ده جاذبه برتر گردشگری در گوا

1)شهر و کلیسای پانجیم

شهر و کلیسای پانجیم

برای رسیدن به کلیسای بانوی مقدس پانجیم، بایستی از 100 پله ای که به شکلی باشکوه طراحی شده اند، بالا رفت، چون که این کلیسای مجلل در بالای تپه ای واقع شده که قلب شهر را تسخیر کرده و دیدی همه جانبه در میدان اصلی شهر، فراهم می کند. شهر دقیقاً در کرانه رودخانه ماندووی واقع شده که حس و حال معنوی خودش را دارد.

2) معبد شری مانگشی ، پوندا

معبد شری مانگشی

یکی از زیباترین معابد متعلق به لرد سیوا است که یکی از مهم ترین معابد گوا هم محسوب می شود، که سبک معماری گوایی هندویی دارد.

3) ساحل ماجوردا به خاطر پیاده روی آرام عصرگاهی

ساحل ماجوردا

در ساحل ماجوردا که در جنوب گوا واقع شده، می توانید به راحتی بر روی سایبان های از جنس نخل، دراز بکشید و از شن های نرم و سفید و آب زلال، لذت ببرید. این ساحل، یکی از پرطرفدارترین سواحل گواست و محبوبیت آن به خاطر آرامش خاصش است.

4) کانسالیم مونته به خاطر دید همه جانبه از دریای عرب

کانسالیم مونته

کانسالیم مونته آرایه ای دیدنی از سواحل جنوبی گوا و بیشتر از آن، ارائه می کند. به خاطر موقعیت جغرافیایی آن، غروب های واقعاً زیبایی دارد. می توان از راه آهن کونکان ، زمین های کشاورزی گوایی همراه با کشاورزان و چوپان ها، جاده های باریک و نسیم خنک لذت برد. رفتن به اینجا کمی دشوار است اما ارزش دیدن را دارد.

5) رستوران مارتین (پاتوق مشاهیر)

رستوران مارتین پاتوق مشاهیر

بله، مشاهیر. از هر گردشگری که بپرسید در کجا شام خورده، قطعاً به شما خواهد گفت، رستوران مارتین. به دو دلیل این مکان را به شما پیشنهاد می کنم، 1- به خاطر غذاهای دریایی لذیذی که در ادویه جات گوایی (ماسالا) طبخ شده و 2- کسی چه می داند، شاید بتوانید در آنجا یکی از مشاهیر را ملاقات کنید.

6) دونا پائولا به خاطر چشم انداز فوق العاده

دونا پائولا

بهشت عشاق، دونا پائولا جتی واقع در پهنه دریایی مشهور و زیبایی است که پانجیم، میرامار و دونا پائولا را احاطه می کند. نسیم فرح بخش باد شمال از اینجا می وزد و منظره آن هم بسیار دیدنی است. این جاذبه گردشگری پر از صخره، در نقطه ای واقع شده که در آن دو رودخانه ماندووی و زائوری در دریای عرب، به یکدیگر می پیوندند.

7) خیابان های کالانگوت برای خرید

خیابان های کالانگوت

خیابان باریک کالانگوت-باگا، ارزش قدم زدن را دارد. و واقعاً منظورم قدم زدن و نه رانندگی است. این خیابان همیشه شلوغ است و بهتر است همیشه سوار درشکه دوچرخ شوید که وسیله نقلیه رایج در این مکان می باشد. این خیابان پر از رستوران، کافه و باشگاه های شبانه است. کلاب مشهور تیتو این نیز در این خیابان واقع است.

8) فورت آگوادا

فورت آگوادا

فورت آگوادا یکی از بهترین مقاصد گردشگری یک عصرگاه روشن است. منظره بالای راهروهای مارپیچ و بالای خانه چراغی، بسیار جالب است. این مکان یکی از زیباترین جاذبه های پانجیم است.

9) کلیساهای قدیمی گوا و تاریخچه آن

کلیسای قدیمی گوا

منطقه گوا یکی از میراث های جهانی یونسکو می باشد و در زمان سیطره پرتغالی ها، به عنوان پایتخت قدیمی گوا شناخته می شد. یکی از کلیساهای موسوم به باسیلیکا، به خاطر حفظ میراث سن فرانسیس ژاویه ، مشهور است و این اعتقاد عمومی وجود دارد که او نگهبان گوا می باشد. این مکان، احساس بودن در دوران پرتغالی ها را به آدم می دهد و پر از اماکن تاریخی است.

10) ساحل پالولم به خاطر حس میامی گونه اش

ساحل پالولم

این ساحل زیبا با صخره های چشم نواز و جزایر متعدد اطراف آن، در جنوب گوا واقع شده است. گزینه های متعددی برای صرف غذا وجود دارد. در این ساحل زیبا می توان انواع ورزش های آبی را انجام داد. این منطقه نسبت به دیگر مناطق کشور کمی گران و نسبتاً شلوغ است، اما کماکان نسبت به خیلی از سواحل دیگر کشور، خلوت تر است.

نظرسنجی

ده جاذبه برتر گردشگری در گوا
Rated 2.3/5 based on 427476 reviews