صفر تا صد ویزای چین

صفر تا صد ویزای چین

ویزای چین به عنوان اجازه ورود شما به کشور چین می باشد. زمانی که مسافران برای اخذ ویزای چین به آژانس هواپیمایی قصرشیرین مراجعه می کنند، توسط پرسنل مجرب و کارکشته به صورت مرحله به مرحله راهتمایی شده و در اسرع وقت می توانند ویزای خود را بدون دردسر دریافت کنند. 

 

ویزای چین چیست؟

ویزا سندی برای سفر است که توسط آژانس های مجاز دولتی برای اتباع خارجی متقاضی ورود، خروج از کشور یا ترانزیت از خاک کشور میزبان و براساس قوانین و مقررات کشور میزبان صادر می شود. مطابق با قوانین و رویه های بین المللی، هر دولت مستقل مجاز است تعیین کند که آیا اجازه ورود یا خروج از یک شهروند خارجی را از قلمرو خود صادر می کند.

کشور چین چندین نوع مختلف ویزا برای اهداف مختلف صادر می کند. در اینجا، ما جزئیات مربوط به انواع ویزا چین و برنامه های آنها و استفاده مجاز را ارائه می دهیم.

جاذبه های گردشگری چین را بشناسیم

انواع ویزای چین

انواع ویزای چین

 

ویزای توریستی (L)

برای کسانی که قصد سفر به تور و گشت و گذار در چین را دارند صادر می شود. اثبات سفر مانند تأیید پرواز و رزرو هتل الزامی است. مدت اقامت (هر ویزیت) به طور معمول 30-60 روز است.

 

ویزای تجاری (M)

ویزای تجاری M  برای کسانی صادر می شود که قصد دارند برای فعالیت های تجاری به چین بروند. ویزای M  معمولاً برای یک بار ورود، دو بار ورود یا ورود چندگانه صادر می شود. ویزای M تا 10 سال قابل صدور است. مدت زمان اقامت (هر بازدید) به طور معمول 30-60 روز بر اساس کنسولگری خاص چین است.

 

ویزای غیر تجاری (F)

ویزای F قبل از معرفی ویزای M به عنوان ویزای تجاری استفاده می شده است. ویزای F اکنون برای بازدید غیر تجاری تغییر کرده است. ویزای F برای کسانی صادر می شود که قصد دارند برای تحقیق، سخنرانی، تبادل علمی، فرهنگی و تور تحصیلی به چین بروند. مدت اقامت (هر ویزا) به طور معمول 30-90 روز است.

 

ویزای کار (Z)

برای کسانی که برای کار در چین استخدام شده اند صادر می شود. دارندگان ویزا Z باید ظرف 30 روز از تاریخ ورود، نسبت به ثبت نام و درخواست اجازه اقامت در اداره امنیت عمومی (اداره پلیس) اقدام کنند.

 

ویزای تحصیل (X1 / X2)

برای کسانی که در کالج چین پذیرفته شده اند صادر می شود. ویزا تحصیلی به X1 و X2 تقسیم می شود.X1 برای دانشجویان خارجی صادر می شود که بیش از 6 ماه برای تحصیل به چین می آیند. X2  برای کسانی که با همان هدف اما برای مدت زمان کمتر از 6 ماه به چین می آیند صادر می شود.

 

ویزای خصوصی (S1 ، بلند مدت و S2 ، کوتاه مدت)

برای کسانی که قصد رفتن به چین را دارند تا با یکی از اعضای فامیل یا خانواده که در چین کار می کنند یا تحصیل می کنند، یا کسانی که قصد دارند برای سایر امور خصوصی به چین بروند، صادر می شود. مدت زمان اقامت در چین بیش از 180 روز است.

 

ویزای خانوادگی (Q1 ، بلند مدت و Q2 ، کوتاه مدت)

ویزای Q1 و Q2 برای کسانی صادر می شود که اعضای خانواده شهروندان چینی یا خارجی با اقامت دائم چین هستند و قصد دارند برای پیوستن به خانواده خود به چین بروند، یا برای کسانی که قصد دارند به منظور مراقبت از خانواده به چین بروند. مدت زمان اقامت در چین بیش از 180 روز است. دارندگان ویزای Q1 و Q2 باید ظرف 30 روز از تاریخ ورود، ثبت نام و درخواست اجازه اقامت در اداره امنیت عمومی (اداره پلیس) را انجام دهند. اجازه اقامت برای ورود چند منظوره بسیار خوب است.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای چین

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای چین

  • کپی صفحات اول و همسر و فرزندان و توضیحات شناسنامه
  • دو قطعه عکس رنگی ۶×۴ تمام رخ با زمینه سفید (بدون عینک)
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار

اگر تاریخ پاسپورت شما از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۵ به بعد باشد بایستی پاسپورت قبلی خود را همراه داشته باشید و به سفارت تحویل دهید.

پاسپورت ایرانی در کدام کشورها اعتبار دارد؟

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

معرفی کویر: تفاوت کویر و بیابان! معرفی کویر: تفاوت کویر و بیابان!
پاسپورت ایرانی در کدام کشورها اعتبار دارد؟ پاسپورت ایرانی در کدام کشورها اعتبار دارد؟
چگونه از تاثیرات سفر هوایی بر بدن در امان باشیم؟ چگونه از تاثیرات سفر هوایی بر بدن در امان باشیم؟
فرصت ناتکرار گردشگری را از دوران کودکی فرزندتان نگیرید فرصت ناتکرار گردشگری را از دوران کودکی فرزندتان نگیرید
همراه داشتن چه وسایلی در سفر ضرورت دارد؟ همراه داشتن چه وسایلی در سفر ضرورت دارد؟
ارزان ترین مراکز خرید استانبول ارزان ترین مراکز خرید استانبول
خرید لوازم خانگی از ترکیه خرید لوازم خانگی از ترکیه
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.