واچر هتل چیست و کاربرد آن چیست؟

واچر هتل (Voucher) که بعنوان یک رسید هتل شناخته می شود را می توان یک سند و مدرک دانست. واچر رزرو هتل در قالب یک برگه از سوی هتل مورد به صورت رسمی مورد تایید قرار گرفته است و در مقابل برای شما یک سند است که در کشور مقصد جایی برای اقامت دارید. به هنگام خرید بلیط هواپیما لحظه آخری یا ارزان بیشتر مسافرها نسبت به واچر هتل نیز به صورت همزمان اقدام می کنند. اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر واچر را معنی کنیم بایستی گفت که واچر به هزینه هایی گفته می شود که از قبل پرداخت شده است.

واچر هتل چیست؟

واچر هتل و کاربرد آن
واچر هتل و کاربرد آن

در دنیای گردشگری شنیدن اصطلاح واچر هتل بسیار شایع می باشد. این اصطلاح زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که مسافر اقدام به خرید بلیط هواپیما ارزان یا رزرو هتل می نماید. در صورتی که مسافر از قبل هزینه هتل را پرداخت کرده باشد اصطلاح واچر به آن اختصاص می یابد. واچر را یک سند می شناسند که اثبات می کند مسافر هزینه هتل، هزینه تور، هزینه بلیط هواپیما و دیگر هزینه ها را پرداخت کرده است. از سوی دیگر واچر رسیدی است که هتل مورد نظر برای مسافر خود به منزله تایید رزرو هتل صادر می کند. نباید فراموش کرد که این رسید می تواند شامل بخشی از هزینه ها باشد یا کل هزینه های هتل.

انواع صدور واچر هتل

برای مسافر یا گردشگر دو مدل صدور واچر وجود دارد. در نوع اول مسافر به صورت مستقیم اقدام به رزرو هتل داخلی یا رزرو هتل خارجی می نماید. در این حالت واچر هتل یا رسید پرداخت هزینه ها برای مسافر از طریق ایمیل و یا خود هتل ارسال می شود. در نوع دوم مسافر به واسطه آژانس مسافرتی قصرشیرین و یا سامانه آنلاین رزرو هتل قصرشیرین محل اقامت خود را رزرو می کند. در این حالت تمامی اطلاعات از قبیل اطلاعات مسافر و هتل مورد نظر برای آژانس مسافرتی قصرشیرین ارسال می شود و سپس در اختیار مشتری قرار می گیرد. مسافر با در دست داشتن این رسید می تواند ثابت کند که هزینه رزرو هتل داخلی یا هزینه رزرو هتل خارجی را پرداخت کرده است.

اطلاعات مندرج در واچر هتل

اطلاعات واچر هتل
اطلاعات واچر هتل

با صدور واچر هتل برای مسافر اطلاعات زیر در رسید مورد نظر درج خواهد شد:

  • اطلاعاتو مشخصات آژانس مسافرتی که هتل را برای مسافر رزرو کرده است
  • شماره شناسایی شخص تامین کننده محل اقامت
  • شماره تایید رزرو هتل (در نظر داشته باشید این شماره یک کد اختصاصی می باشد که مختص به آن هتل می باشد)
  • چک کردن اطلاعات شخصی مسافر و یا مسافران (فراموش نکنید که این مشخصات بایستی بدون هیچگونه خطا و اشتباهی تایپ شود. از این رو نیاز است که قبل از سفر اطلاعات با دقت زیاد چک شود. چنانچه اشتباهی رخ داده باشد بایستی پیش از حرکت نسبت به رفع آن اقدام شود)
  • اطلاعات شخصی مسافر یا مسافران (اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات گذرنامه، نام و شماره ملی در صورت رزرو هتل داخلی)
  • تاریخ رزرو هتل که شامل تاریخ ورود و تاریخ خروج مسافر می باشد (چک این و چک اوت)
  • مشخصات هتل مورد نظر (آدرس هتل، تعداد اتاق های هتل، نوع اتاق. برای مثال اتاق سینگل، اتاق دبل، اتاق سه نفره، اتاق عادی، اتاق رو به دریا، اتاق رو به جنگل، اتاق رو به باغ، سوئیت و دیگر اطلاعات)

زبان واچر هتل

فرقی ندارد که شما در داخل کشور باشید و یا خارج از کشور، زبان رسمی واچر هتل به صورت زبان بین المللی یعنی زبان انگلیسی می باشد. اما برای زمانی که شما اقدام به واچر هتل در یکی از شهرهای ایران می کنید، رسید شما با زبان فارسی صادر می شود. برای توریست ها و گردشگران خارج از کشور که تمایل دارند از ایران دیدن نمایند واچر هتل به دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می شود. در شرایطی که شما اقدام به رزرو هتل در خارج از کشور می کنید واچر هتل برای شما با زبان انگلیسی صادر می شود.

عدم ثبت هتل در واچر هتل

همانگونه که در ابتدای مقاله گفته شد، واچر هتل برای شما حکم تایید رزرو اتاق در هتل را دارد. یعنی شما هزینه اتاق را پرداخت نموده اید و به محض ورود به هتل می توانید اسکان نمایید. در شرایطی که مشخصات مندرج شده در واچرهتل با مشخصات اصلی شما تطابق نداشته باشد به راحتی می توانید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. اما گاهی شاهد خواهید بود که اتاقی که رزرو نموده اید همان اتاقی نیست که به محض ورود باید تحویل دهند. در این حالت هتل موظف است که با هزینه خود اتاقی همانند آن اتاق را به شما تحویل دهد.

 

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

ارزان ترین مراکز خرید استانبول ارزان ترین مراکز خرید استانبول
خرید لوازم خانگی از ترکیه خرید لوازم خانگی از ترکیه
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول
سفر به سرزمین ایرانی تاجیکستان! سفر به سرزمین ایرانی تاجیکستان!
بهترین ایرلاین های ایران کدام است؟ بهترین ایرلاین های ایران کدام است؟
خرید بلیط هواپیما خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما لحظه آخری بلیط هواپیما لحظه آخری
صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *