خرید بلیط تور رفتینگ

خرید بلیط تور رفتینگ

رزرو بلیط تور رفتینگ

خرید بلیط تور رفتینگ می تواند بهترین انگیزه برای ورزش و تفریحات شاد برای هر فردی باشد؛ این تور ورزشی که در چند سال اخیر علاقه مندان زیادی پیدا کرده و برنامه منظم قایق سواری توسط آژانس های گردشگری بخصوص آژانس هواپیمایی قصرشیرین به صورت تور داخلی برای مشتریان ارائه می شود. با توجه به اینکه ایران در منطقه ای کویری و خشک واقع شده است، اما موقعیت خاص جغرافیایی و رشته کوه های مرتفع ایران منجر به وجود آمدن رودخانه های رفتینگ در مناطق مختلف ایران شده است.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال ماجراجویی جدیدی هستید، رفتینگ یکی از بهترین گزینه های موجود برای طبیعت گردی ایران است. علاوه بر تمام فعالیت های گردشگری در تور مسافرتی، رفتینگ در ایران به شما این امکان را می دهد تا هیجان واقعی را در طبیعت داشته باشید. رفتیگ یکی از ورزش های آبی محبوب در بین گردشگران ایران است.

بهترین زمان برای خرید تور ارزان داخلی برای رفتینگ ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد محسوب می شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که رودخانه های زیادی برای رفتینگ در ایران وجود دارد.

انواع تورهای رفتینگ کدام است؟

تور رفتینگ در ایران در حال تبدیل شدن به یک ورزش آبی محبوب است همین امر باعث شده است که خرید بلیط تور رفتینگ حتی در لحظه آخر به سختی رزرو شود. لیست رودخانه های ایران را ببینید که فرصت های ماجراجویی عالی را برای دوستداران رفتینگ فراهم می کنند. رفتینگ در امواج خروشان رودخانه ها یکی از شاخه های جذاب گردشگری است که هر روز طرفداران بیشتری را به خود جلب می کند.

در گذشته رافت ها ساده ترین شکل حمل آب بوده اند و هزاران سال پیش از آنها برای جابجایی افراد و بارها استفاده می شده است. در رفتینگ، مسافران سوار قایق های مخصوص بادبانی می شوند و آنها در امتداد رودخانه حرکت می کنند و مناظر، روستاها، جنگل ها و کوه ها را تماشا می کنند و از موج های خروشان لذت می برند. امروزه این فعالیت مهیج به یکی از فعالیت های سرگرم کننده جوانان و خانواده ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

در ایران همچنین رودخانه های بسیار مناسبی برای رفتینگ وجود دارد که حتی توجه گردشگران خارجی را نیز به خود جلب می کند. البته باید در نظر داشت که رفتینگ یک فعالیت فردی یا ساده نیست و باید در تورهای حرفه ای یا راهنمایان حرفه ای انجام شود تا در نتیجه حوادث ناگوار خاطرات بدی نداشته باشید. بیشتر آژانس های مسافرتی تور داخلی رفتینگ دارند.

این آژانس ها علاوه بر تجهیزات مناسب، یک ناظر و راهنمای حرفه ای را نیز برای شما فراهم می کنند تا تور مسافرتی ایمن، مهیج و به یاد ماندنی داشته باشید.

رودخانه های مناسب انجام تور رفتینگ

خرید بلیط آنلاین تور رفتینگ

چندین رودخانه در ایران وجود دارد که مسیرهای انجام تور مسافرتی رفتینگ هستند، هنگام طبیعت گردی ایران بخش هایی از این رودخانه ها از مناطق کوهستانی و جنگلی عبور می کنند که ویژگی های منحصر به فردی را برای گردشگران و ورزشکاران ایجاد کرده است. بخش هایی از رودخانه های شمالی از میان جنگل های 4،000،000 ساله هیرکانی عبور می کنند، همچنین رودخانه های غربی ایران از کوه های البرز عبور می کنند، این مناظر کوهستانی زیبا برای گردشگران بسیار جذاب است.

همچنین رودخانه های فلات مرکزی ایران در استان چهار محال و بختیاری طبیعت زیبایی را برای شما فراهم می کند.

برخی از این رودخانه ها برای رفتینگ در استان ها و شهرهای تاریخی ایران واقع شده اند، دارای بسیاری از ویژگی های تاریخی و باستانی مانند رودخانه زاینده رود در استان اصفهان یا رودخانه سزار در استان کردستان است. در این مناطق، شما نه تنها از ورزش های آبی لذت خواهید برد بلکه از بناهای تاریخی این شهرها مانند مساجد تاریخی، کاخ ها، قلعه ها، کاروانسراها و سایر مناظر با صدها سال سابقه بازدید خواهید کرد.

لوازم و وسایل ممنوعه در هواپیما

دیگر مسیرهای تور رفتینگ

همان طور که گفتیم ایران در منطقه ای کویری واقع شده است، اما وجود کوه های مختلف در شمال و غرب ایران چهره متفاوتی از آنها ایجاد کرده است. در این مناطق رودخانه های خروشان دائمی شرایط ویژه ای را برای کسانی که این ورزش ها را دوست دارند فراهم کرده است. رودخانه های مختلفی برای رفتینگ و سواری در ایران وجود دارد؛ اما در میان آنها، 14 رودخانه دارای شرایط رفتینگ هستند که آنها از کلاس 1 تا 5 هستند.

در برخی کشورها مناطق خاصی برای رفتینگ مشخص شده است. اما به دلیل ویژگی های خاص جغرافیایی در ایران، مناطق مختلف در سراسر ایران برای رفتینگ، رفتینگ آب سفید، قایق رانی و غیره مناسب است. بنابراین می توانید در کل قسمت شمالی ایران یا از شرق به غرب در غرب با قایق سواری کنید؛ کوه های البرز و همچنین از شمال به جنوب شرقی ایران در امتداد کوه های زاگرس است.

رودخانه سفید در شمال کشور و در استان زیبای گیلان، رودخانه ای با صخره های زیاد، سزار در استان لرستان، رودخانه کرج در استان البرز، رود سیروان در استان کردستان و بهترین منطقه برای این ورزش رودخانه زاینده رود است. استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری با رودخانه های متعدد و مسیرهای طولانی تر، مناظر زیبا و تاریخی و طبیعی که جلوه بسیار ویژه ای به این منطقه بخشیده است.

رودخانه زاینده رود

رودخانه زاینده رود یکی از مهمترین رودخانه های مرکز ایران است. شما با خرید بلیط تور رفتینگ هم می توانید از تفریح لذت ببرید و هم از زاینده رود دیدن کنید. از آنجا که زاینده رود در بهار آب بیشتری دارد، توصیه می شود در این فصل سفر کنید تا هیجان بیشتری را تجربه کنید. زاینده رود سه مسیر مناسب دارد که کوتاهترین مسیر 3 کیلومتر است و 30 دقیقه طول می کشد. امواج رودخانه زاینده رود در سطح 2 و 3 هستند به این معنی که برای ماجراجویانی که از نظر جسمی و روحی سالم هستند و بین 12 تا 50 سال دارند مناسب است. البته قسمت پل زمان خان خطرناک است و برای قایقرانی توصیه نمی شود.

رودخانه هراز

این رودخانه در استان مازندران در شمال ایران واقع شده است. رفتینگ حدود 3 ساعت طول خواهد کشید و دارای امواج سطح 2 و 3 است. بخش هایی از این رودخانه دارای امواج درجه 4 هستند.

رودخانه سفید رود

مناظر طبیعی این رودخانه بسیار زیبا است و از بهترین استان سرسبز ایران “گیلان” می گذرد. این رودخانه دومین رود طولانی ایران است و دارای امواج درجه 2 و 3 است و برای رفتینگ و قایقرانی مناسب است.

رودخانه سزار

این رودخانه از شاخه های رودخانه دز در استان لرستان است و به دلیل داشتن امواج 2 تا 4 درجه ای برای مبتدیان و افراد حرفه ای مناسب است. طول رودخانه سزار 515 کیلومتر و شیب متوسط آن 0.4٪ است.

رودخانه آرماند

آرمند که منبع اصلی رودخانه کارون است، در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده و 20 کیلومتر مسیر رفتینگ دارد. سطح امواج در این رودخانه بین 2 تا 4 متغیر است و در نتیجه همه می توانند با راهنماهای حرفه ای برای رفتینگ به این منطقه زیبا واقع در قلب زنجیره کوه زاگرس بروند.

تور رفتینگ را از کجا تهیه کنم؟

برنامه های قایقرانی به طور منظم در رودخانه های ایران انجام می شود که باعث افزایش توجه جوانان به این ورزش و همچنین خرید بلیط تور رفتینگ می شود. بر این اساس، امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای این امر تهیه می شود که بخشی از ضرورت این برنامه ها توسط آژانس ها است.

این تجهیزات به دو دسته تقسیم می شوند: سفرهای فردی یا گروهی، سفرهای فردی یا مسافرت روزانه، افراد مجرد یا خانوادگی هستند که به این مناطق سفر می کنند و امکانات آنها شامل: راهنماهای با تجربه، ژاکت نجات، کلاه ایمنی، چکمه های نئوپرنی و لباس سفید اما گروه ها و گردشگرانی که برای چند روز رفتینگ می آیند بیشتر شبیه موارد زیر هستند:

چادر، کمک های اولیه، سایبان، آشپزخانه سیا ، اتومبیل های آفرود 4WD  و موارد دیگر.

تعداد زیادی آژانس معتبر در زمینه تورهای طبیعت گردی ایران وجود دارند که بهترین نوع خدمات و امکانات رفاهی مورد نیاز مسافران را برای مسافران ارائه می دهند.

 

مقالات مرتبط

صفر تا صد ویزای توریستی چین صفر تا صد ویزای توریستی چین
تورهای ترکیبی اروپا، یک تیر و چند نشان! تورهای ترکیبی اروپا، یک تیر و چند نشان!
ارزان ترین کشورهای آسیایی برای سفر ارزان ترین کشورهای آسیایی برای سفر
داروهای ممنوعه در پرواز داروهای ممنوعه در پرواز
قوانین حمل حیوانات خانگی در سفرهای هوایی قوانین حمل حیوانات خانگی در سفرهای هوایی
ارزان ترین و گران ترین زمان سفر به دبی ارزان ترین و گران ترین زمان سفر به دبی
7 مرکز خرید استانبول 7 مرکز خرید استانبول
بهترین کشورها برای زندگی در 2024 بهترین کشورها برای زندگی در 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348