تور کوالالامپور - صاباح

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد


می توان صباح را بهترین ایالت مالزی از نظر مناظر دیدنی و اماکن تفریحی دانست که حجم انبوهی از گردشگران را به خود جذب کرده است.جاذبه های گردشگری صباح شامل مناظر طبیعی و بسیار زیبای آن مثل جنگل ها و کوه ها و جزایر و گیاهان و جانوران و نیز آداب و رسوم رنگارنگ ساکنان چند قومیتی آن است.

جاذبه های طبیعی

کوه کینابالو: این منطقه در صدر جدول جاذبه های توریستی صباح است. ارتفاع کینابالو 4095 متر است و پس از هکاکابو رازی در برمه دومین کوه مرتفع جنوب شرقی آسیا است. کینابالو یکی از آسان ترین کوه ها برای صعود کردن است و تنها به یک راهنما و البته استقامت و پایداری فرد نیازمند است.

همچنین پارک ملی کینابالو در این منطقه قرار دارد و زیستگاه شمار زیادی از گیاهان و حیوانات است.

سیپادان و جزایر دیگر: تجربه غواصی کردن در سطح جهانی.

سپیلوک: مرکز بازپروری اورانگوتان های سپیلوک که در جهان مشهور است محل زندگی اورانگوتان هایی است که از جنگل گرفته شده اند یا یتیم هستند و در این مرکز در محیطی شبیه به جنگل برای ادامه زندگی وفق داده می شوند.

پارک جزایر لاکپشت: 3جزیره در دریای سولو نزدیک به سواحل سانداکان وجود دارد که می توان در آن گونه هایی از لاکپشت های حفاظت شده را مشاهده کرد.

پارک آبی تونکو عبدالرحمان: جزایر مرجانی بسیار معروف که در نزدیکی سواحل کینابالو قرار دارند.

چشمه های آب گرم: آبتنی در این چشمه های آب گرم طبیعی سبب تسکین دردهای عضلانی به خصوص بعد از کوهنوردی در کینابالو است.
دره دانوم: این دره بکر و دیدنی در منطقه گرمسیری و پرباران در نزدیکی لحد داتو قرار دارد.میمون های خرطوم دار: میمون های خرطوم دار را می توان در مرکز حیات وحش ساکااو و نیز در کیناباتانگان در نزدیکی سانداکان و زمین های مرطوب کیلاس مشاهده کرد.
گل های رافلسیا: این گل ها بزرگ ترین گل های جهان با قطر نزدیک به یک متر هستند.

رودخانه تفریحی کیناباتانگان: یکی از راه های دیدن حیاط وحش در جنگل های صباح است که دارای گونه های مختلف حیوانات مانند فیل کوتوله و میمون خرطوم دار و کروکودیل و اورانگوتان و گونه ای از پرندگان می باشد. در این منطقه کلبه های جنگلی برای اقامت مسافران قرار دارند.

دره کیولو: بازدید از دره زیبابی کیولو تجربه ای است از زندگی بومی در کنار رودخانه .

روستای فرهنگی مونسوپیاد: این روستا در نزدیکی کوتا کینابالو قرار دارد. مونسوپیاد داری یک قصه تاریخی است. حدود 300 سال پیش در این محل جنگجویی از قییله کازادان 300 دشمن خود را می کشد. جمجمه این 300 نفر در تالار جمجمه ها نگهداری می شود.

صباح علاوه بر جاذبه های دیدنی دارای مکان های تفریحی زیادی است. تفریحاتی که می توان در صباح انجام داد شامل کوهنوردی و غواصی و پاراگلایدینگ و قایق سواری است. بالا رفتن از کوه کینابالو : توصیه می کنیم که این فعالیت را حتما در برنامه سفر به صباح بگنجانید.

پاراگلایدینگ: چندین محل در صباح وجود دارد که می توان به انجام این فعالیت هیجان انگیز پرداخت مثل: تپه باندوکان در کنینگائو و لوهان (رانائو)و تمپورالی و کوکول(کوتا کینابالو) یا حته پریدن از قله کوه کینابالو.

یکی از مشهورترین اپراتور های پاراگلایدینگ بورنئو ادونچر تیم(تیم ماجراجویی جزیره بورنئو) است که دارای تجارب زیادی در زمینه پاراگلایدینگ و هنگ گلایدینگ و پاراموتور و میکرولایت در سراسر دنیا است.

کمپ زدن : اگر علاقمند به کمپ زدن باشید حتما بورنئو می تواند برایتان جالب باشد.کمپ زدن در بعضی مناطق اجاره کم تری دارد(کم تر از 10 دلار).شما می توانید تجهیزات و وسایل کمپ را خودتان بیاورید یا آن را با هزینه 10 دلار برای هر شب اجاره کنید.

بهترین مناطق برای چادر زنی شامل : مناظر اطراف رود باندوکان و منطقه مخصوص کمپ زنی در تپه پاراگلایدینگ باندوکان و مناظر اطراف چشمه آبگرم (رانااو) و تپه لوهان(رانااو) و پارک جزیره ای تونکو عبدالرحمان (کوتاکینابالو) است.

غواصی : با غواصی در مناطقی مثل سیپادان و مابول در ساحل شرقی و جزیره لایانگ لایانگ می توانید بهترین مرجان های دنیا را از نزدیک ببینید. هم چنین پارک آبی تونکو عبد الرحمان با فاصله چند دقیقه قایق سواری از از شهر کوتا کینابالو قرار دارد.

هم چنین تعداد زیادی اپراتور غواصی در کوتاکینابالو قابل دسترسی می باشد.

غواصی تخصصی: در صباح مکانی برای آموزش غواصی به صورت تخصصی وجود دارد که افراد ماهر برای تقویت مهارت های خود به آن مراجعه می کنند. هم چنین تعداد زیادی از مهارت های پیشرفته غواصی در آبهای گرم جنوب دریای چین آموزش داده می شوند .هم چنین بغضی از مهارت های پیشرفته غواصی در کوتا کینابالو و نزدیکی پارک آبی تونکو عبدالرحمان و خلیج اوسوکان در امتداد ساحل غربی صباح اجرا می شوند. قایق سواری: در طول مسیر رودخانه پاداس و کیولو انجام میشود.

رفتن به داخل جنگل: برای گشت و گذار در صباح می توانید از تورهای مسافرتی استفاده کنید. بعضی از مناطق معروف که در برنامه تورها هستند شامل : کمپ جنگلی در اطراف رود کیناباتانگان و بازدید از منطقه باتو پانگول است. لازم به ذکر است که پیاده روی و گشت و گذار در صباح حتی در مسیر های ساده بدون وجود راهنما غیر ممکن است.

راه آهن جنگلی صباح: قطار کندرو که مسیر حرکت آن بین 2 منطقه بیوفورت و تنوم در امتداد رودخانه پاداس است .

غذا خوردن: مردم صباح عاشق غذا خوردن هستند. در این منطقه انواع غذاهای مالزیایی و چینی و فیلیپینی و حتی غذاهای غربی و هندی و انواع غذاهای دیگر را می توان یافت و این یکی از جاذبه های توریستی برای بسیاری از گردشگران است.

4چرخه سواری در دره کیولو: تجربه عبور از مناطق محلی کنار رودخانه در دره زیبای کیولو.

تورها:

مسافرت به صورت مستقل به صباح می تواند از نظر هزینه و حمل ونقل مشکلاتی را برایتان ایجاد کند. بازدید از جاذبه های توریستی صباح بدون استفاده از تورهای مسافرتی یا داشتن وسیله نقلیه شخصی سخت تر است. بهترین راه سفر به این مناطق استفاده از تورهای مسافرتی صباح است که با کم ترین هزینه می توانید راهنمای خوب و قابل اطمینانی پیدا کنید.

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.5/5 based on 414713 reviews