تور پکن

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

پکن ، پایتخت پرجمعیت ترین کشور جهان، یعنی جمهوری خلق چین است.پکن  با جمعیت حدود 21.5 میلیون نفر، دومین شهر پرجمعیت جهان پس از شانگهای می باشد. همچنین پکن ، تا زمان تشکیل جمهوری در سال 1911، پایتخت سلسله های مینگ و کینگ نیز بوده است. پکن، مرکز سیاسی، آموزشی و فرهنگی کشور بوده و به همین منوال، مراکز تاریخی و مؤسسات دولتی و فرهنگی مهمی در آن قرار دارند.
پکن از نظر لغوی به معنای پایتخت شمالی است، نقشی که در تاریخ دور و دراز چین، بارها آن را به عهده داشته است. تاریخ پکن به چندین هزار سال قبل برمی گردد اما نخستین وقتی مطرح شد که به عنوان مرکز ایالت یان و با نام یانجینگ ، انتخاب شده بود. یان، یکی از حکومت های اصلی در دوران جنگهای ایالتی در حدود 2000 سال قبل بوده است. پس از سقوط یان در اواخر سلسله های هان و تانگ، منطقه پکن ، به عنوان یکی از مراکز فرماندهی در شمال چین، مورد توجه قرار گرفت

مشخصه پکن ، اقلیم صاف و خشک آن است. در سراسر شهر پکن  تنها سه تپه دیده می شود (جینگ شان در شمال شهر ممنوعه) و کوه از سه طرف، شهر پکن را محاصره کرده است. همانند پیکربندی شهر ممنوعه، پکن نیز جاده کمربندی دارد که در حقیقت مستطیلی بوده و به مرکز شهر پکن رسیده و می تواند نقطه شروع خوبی برای رفتن به شهر باشند. در پس این جاده کمربندی، مهمترین جاذبه چین ، یعنی دیوار بزرگ قرار دارد که میزبان گردشگرانی از سراسر جهان بوده و پکن میزبان خوبی برای آن دسته از مسافرینی است که به دنبال خیره شدن به یکی از سازه های بادوام و به یاد ماندنی ساخت بشر هستند.

تور پکن

مردم
مردم پکن ، که در مرکز تاریخی، فرهنگی و سیاسی کشور زندگی می کنند، به شهروند بودن پایتخت کشور خود، می بالند. خصلت «پکن پرستی » خصلتی است که اهالی پکن در مواجهه با اهالی سایر نقاط چین، از خود بروز می دهند. مردم پکن ، خیلی بیشتر از سایر شهرهای چین، علاقه مندند که در مورد مسائل سیاسی و مسائل روز جهان، با یکدیگر بحث کنند. مردم پکن در برخوردهایشان حالت چهره خود را حفظ می کنند و اغلب سعی می کنند تا با یکدیگر شوخی کنند. بسیاری از مردم شهرستان های چین، مردم پکن را در مقایسه با مردم شانگهای، بسیار مهمان نوازتر و صمیمی تر می دانند.

تور پکن را با آژانس مسافرتی قصر شیرین تجربه کنید


اخذ ویزای چین تور پکن - قیمت تور پکن - تور ارزان پکن - تور لحظه آخری پکن - تور پکن چین - تور پکن پاییز 94 - تور پکن 94 - جاذبه های گردشگری پکن - بلیط پکن - تور چین

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated /5 based on 358109 reviews