تور تفلیس

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

گرجستان با وجود این که کشوری کوچک است.به علت وجود مناظر زیبا و طبیعت دلنشین یکی از کشورهایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است در ادامه زیبایی های تفلیس ،پایتخت گرجستان را میخوانیم.

دیدنی های تفلیس

موزه ها:

موزه مردم شناسی چیتایا در نزدیکی دریاچه لاک پشت قرار دارد.
ساعت کار این موزه همه روزه از 10 صبح تا 6 عصر بجز دوشنبه ها است.
70 ساختمان از قسمت های مختلف گرجستان در این موزه قرار دارند.هم چنین 8000 اثاثیه منزل و صتایع دستی گرجستان در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

موزه پول : واقع در خیابان لئونیدزه پلاک 5/3 (ساختمان بانک ملی گرجستان) در این موزه سکه هایی از قرون قبل از میلاد مسیح و سکه های قدیمی عربی و فارسی و ترکی و لهستانی و همین طور سکه های مربوط یه امپراطوری های قبلی گرجستان به نمایش در آمده اند. قیمت بلیط برای بزرگسالان 1.5 لاری و دانش آموزان 0.50 لاری و تورهای توریستی 10 لاری است.

موزه هنر: این موزه واقع در خیابان گودیاشویلی است و همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 4 بعد از ظهر به روی عموم باز است. تلفن : 999909 32 995+ قیمت بلیط برای بزرگسالان 3 لاری و دانش آموزان 1.5 لاری و تورهای توریستی 10 لاری است.

موزه سیمون جاناشیا: این موزه واقع در خیابان روستاولی قرار داره و همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 11 تا 4 عصر به روی عموم مردم باز می باشد. در این موزه صد ها هزار صنایع دستی قفقازی و گرجستانی جای دارد.

با ارزش ترین دارایی های این موزه شامل : فسیل های کشف شده انسان در دمانیسی و گنج آخالگوری مربوط به قرن 5 پیش از میلاد مسیح که شامل جواهرات کم یاب است و کلکسونی شامل حدود 8000 سکه و ضرب گرجستانی و اشیاء طلا کوب شده مربوط به قرون وسطی که از قسمت های مختلف گرجستان جمع آوری شده است . هم چنین با ارزش ترین کتیبه جهان نیز در این موزه قرار گرفته است. قیمت بلیط برای بزرگسالان 3 لاری و دانش آموزان 1.5 لاری و تورهای توریستی 10 لاری است.

موزه عروسک: واقع در خیابان شاوتولی پلاک 17 همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 5 عصر پذیرای علاقه مندان می باشد. تلفن: 995337 32 995+ موزه گالاکتیون تابیدزه: واقع در خیابان مرجانیشویلی پلاک 4 همه روزه بجز روزهای یکشنبه و دوشنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر به روی علاقه مندان باز می باشد. این موزه مربوط به تابیدزه شاعر بزرگ گرجستانی است.

گالری ها و مراکز هنری

خیابان تفلیس یکی از مراکز هنری و گالری است که آثار مختلف هنرمندان در آن جای دارد.

گالری هنری در شهر قدیمی در خیابان کینگ ارکله دوم واقع است و نمایشگاه های هنری در آن برگزار می شود.

هم چنین تفلیس دارای یک فروشگاه هنری آنلاین است که در آن آثار معاصر گرجستانی وجود دارد.گالری همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 12 ظهر تا 9 شب باز است و ورودی آن رایگان است.

معماری مذهبی

ماماداویتی (واقع در جنوب غرب تفلیس)

کلیسای سیونی

کلیسای جامع سامبا ساخته شده در سال 2002 که بزرگ ترین کلیسای گرجستان است و ارتفاع آن 101 متر است.

کلیسای ماتخی

کلیسای آنچیشاخی ساخته شده توسط پادشاه داچی اوجاملی کواشوتی ساخته شده در سال 1910 که از روی کلیسای سانتاویسی در قرن 11 ساخته شده است.

کنیسه لسلیدزه

سایر مناظر

معبد متاتسمیندا واقع در کوه متاتسمیندا و در نزدیکی کلیسای سنت دیوید که در آن مردم عادی و بسیاری از نویسندگان معروف به خاک سپرده شده اند. مادر جوزف استالین نیز در این معبد دفن شده است.

تفلیس قدیمی: با قدم زدن در خیابان های شهر قدیمی می توان از دیدن بالکن های سبک قدیمی و کلیسا های باستانی و خیابان های پیچ در پیچ و مغازه های دیدنی آن لذت برد. هم چنین می توان مناظر گوناکونی را در این شهر از واگن برقی متروکه در نزدیکی خیابان ارکله گرفته تا گالری هایی هنری خیابان چاردینی و خیابان هنری و مدرن سیونی مشاهده کرد. سولولاکی یکی از محله های شهر قدیمی تفلیس است که دارای رستوران هایی شیک و زیبا و بناهایی هنری به سبک معاصر است.

شهر قدیمی تفلیس دارای دیدنی های زیادی از کلیساها و مساجد گرفته تا حمام گوگرد و بتلیمی که محل قرار گرفتن 2 کلیسای قدیمی و قلعه زیبای ناریکالا است می باشد.

حمام سولفور: محله ای که حمام سولفور در آن جای دارد آبانوتوبانی نامیده می شود و در قسمت جنوبی پل متخی قرار دارد.

قرار گرفتن در این حمام سولفوری با وجود گنبد های کوچکی که در سطح زمین قرار دارد آسان است. این مکان دارای چندین حمام کوچک است که میزان راحتی در آن ها با هم متفاوت است.حمام ها نسبتا کوچک هستند و برای استفاده از هر حوضچه ممکن است مقداری معطل شوید.

تضمینی برای ارائه خدمات انگلیسی وجود ندارد با این حال ماساژ انجام میشود که بیش تر شبیه شستشو است اما ارزش امتحان کردن را دارد.هم چنین حوله و دمپایی حمام را باید خودتان به همراه بیاورید. بعضی از مسافران به جای حمام گوگردی حمام سلطنتی را پیشنهاد داده اند و معتقدند که از حمام گوگردی بهتر است.این حمام در کنار حمام گوگردی جای دارد. قیمت حمام گوگردی همراه با ماساژ 2 برابر قیمت اصلی است.

حمام گوگردی را در مناطق دیگری مانند جنوب شرقی ایستگاه مترو مرجانیشویلی می توان یافت.در این منطقه یک حمام گوگردی قدیمی جای دارد . قیمت آن برای یک حمام خصوصی در عصر 10 لاری است. قیمت حوضچه های عمومی 2 لاری و ماساژ 5 تا 20 لاری است.

دریاچه لاک پشت: این دریاچه در حوالی شهر تفلیس قرار داره و یک آخر هفته عالی برای خانواده ها به شمار می آید. در این مکان قایق پدالی با قیمت مناسب اجاره داده می شود. شنا نیز در این دریاچه آزاد است. دریاچه لاک پشت با چشم اندازی از کوه و نیز شهر یک انتخاب مناسب در فصل تابستان است.

اسنک فروشی ها و رستوران ها و آبمیوه فروشی ها در اطراف دریاچه دایر هستند.

با پیاده روی 1 ساعته در مسیر ییلاقی دریاچه و عبور از موزه فرهنگ شناسی یا طی کردن این مسیر با تاکسی که از مرکز دریاچه 10 تا 15 دقیقه است می توانید لذت ببرید.

دریاچه لیسی: این دریاچه نسبت به دریاچه لاک پشت دورتر و بزرگتر است.اطراف دریاچه را کوه های مارپیچی احاطه کرده است. بر خلاف دریاچه لاک پشت شنا در تمامی قسمت های این دریاچه آزاد است.

هم چنین برای برگشتن از دریاچه لیسی می توان از تاکسی هایی استفاده کرد که همیشه دراین مکان قرار دارند.

صعود به قلعه ناریکالا: با ایستادن در کنار کلیسا های بتلمی و باغ های بسیار زیبای گیاه شناسی می توان به چشم انداز وسیعی از شهر دست یافت.اما آگاه باشید که این مسیر دارای شیب زیادی است و به خصوص در مواقعی که گارد ریل وجود ندارد باید بیش تر مواظب قدم هایتان باشید.

بهترین راه برای دیدن این منطقه استفاده از تلکابین با قیمت 1 لاری می باشد که برای پرداخت می توانید از کارت های معمولی مترو استفاده کنید.

باغ گیاه شناسی: باغ گیاه شناسی ملی گرجستان که در نزدیکی قلعه ناریکالا قرار دارد و دارای یک پارک زیبا همراه با آبشاری خیره کننده می باشد.

پارک آنتن تلویزیون: با رفتن به این پارک می توانید شور و نشاط را تجربه کنید. این پارک دارای چرخ و فلک و طناب کشی است که بلیط آن تنها 2 لاری است و برای خرید باید از باجه بلیط قابل شارژ تهیه کنید.هم چنین پارک دارای ترن هوایی است که ظرفیت آن 4 نفر است و قیمت بلیط 5 لاری می باشد.

پاراگلایدینگ همراه با مربی: پاراگلایدینگ همراه با مربی همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 5 عصر در نزدیکی دریای تفلیس انجام می شود. فاصله این مکان از میدان آزادی 30 دقیقه با ماشین است. هزینه همراه با فیلمبرداری و عکاسی 100 لاری می باشد. تلفن : 511230 555 995+

پارک طناب : تلفن: 657787 995558+

گشت و گذار در شهر: برای دیدن شهر تفلیس می توانید از قایق کروز یا اتوبوس قرمز رنگ سرباز و تور یک روزه تفلیس استفاده کنید.

بهترین راه برای دیدن شهر اتوبوس های قرمز هستند.این سفر شامل بازدید از بیش تر میدان های شهر و خیابان های تفلیس همراه با راهنمای صوتی چند زبانه است.

قایق فصلی کروز راه دیگری برای دیدن شهر تفلیس است که می توانید با ایستادن در تراس آن عکس های زیبایی را ثبت کنید.

هم چنین تور یک روزه گرجستان که شامل بازدید از متسختا پایتخت قدیمی و منطقه شراب کاختی و کوه های کازبگی است شما را به قلب گرجستان نزدیک تر می کند.

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.1/5 based on 442760 reviews

تورهای مرتبط به تفلیس

تور تفلیس