تور فرانسه

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

فرانسه یک دولت جمهوری و مدرن اروپایی و یکی از 6 اقتصاد برتر دنیا می باشد.فرانسه بیش از 62 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور پهناورترین کشور اروپای غربی ( تقریباً یک پنجم مساحت کل اتحادیه اروپا را دارد که سطحی گسترده از آن را دریا اشغال می کند.پایتخت این کشور شهر پاریس بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجارت و فرهنگ فرانسه می باشد.
جغرافیا
فرانسه از شمال و شمال‌غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است. این کشور همچنین دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته‌کوه‌های آلپ در قسمت شرقی می باشد.
آب و هوا
قسمت‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل , قسمت‌های جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای و قسمت‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند.
فرهنگ و هنر
زبان
زبان رسمی مردم فرانسوی است و بیش از 65 میلیون نفر از مردم این کشور فرانسوی صحبت می کنند.مردم این کشور تعصب زیادی روی زبان خود دارند و علاقه زیادی به یادگیری زبان جدید ندارند.حدود 3 درصد از مردم با گویش آلمانی صحبت می کنند.
دین
اغلب مردم فرانسه مذهب کاتولیک دارند. 64 درصد از جمعیت این کشور مذهب کاتولیک رومی و 7.5 درصد مسلمان هستند.
فستیوال ها
هر ساله وبالاخص در فصل تابستان، فستیوال­های بسیار متعددی در زمینه موسیقی­های روز ، موسیقی کلاسیک (اپرا در شهر اکسان پروانس، پیانو در شهر لاروک دانترون)، نمایشنامه (شهرآوینیون) ویا عکاسی (شهر آرل)، در سرتاسر فرانسه برگزار می­گردد.
حمل و نقل
در کشور فرانسه بالغ بر ۸۴۰ هزار کیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. راه‌آهن نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرد و ارتباطات هوایی بین‌المللی این کشور توسط شرکتهای هواپیمایی ایرفرانس، (UTA) و پروازهای داخلی توسط ایر- اینتر صورت می‌پذیرد. سالانه بالغ بر ۸۴۰/۲۶ هزار توریست از این کشور دیدن می‌کنند.
غذا
آشپزی برای فرانسوی ها نوعی هنر محسوب می شود و دستور پخت های فرانسوی در اغلب دنیا رایج می باشد. اولین کتابهای آشپزی فرانسه مربوط به قرون وسطی است.
شرابای فرانسوی در دنیا مشهور و در زمینه آشپزی آداب و رسوم منطقه ای زیاد و به شدت رعایت می شود. انواع مختلفی از غذاهای ساده تا غذاها و سسهای پیچیده و گران قیمت در فرانسه وجود دارد.

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.0/5 based on 62192 reviews


شهرهای فرانسه