تور گرجستان

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

گرجستان کشوری کهن و باستانی با فرهنگی غنی است که در هر دو قاره آسیا و اروپا و مابین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است.
پایتخت گرجستان ،شهر تفلیس می باشد.نام گرجستان در زمان باستان ایبریا بوده است .
کشور گرجستان از نظر اقلیمی کشوری منحصر به فرد و زیباست به طوری که در آن واحد میتوان چهار فصل را در آن به نظاره نشست.هر چند که عمدتا کشوری کوهستانی است که 80 درصد قلمرو آن را تپه ها و کوهستان فرا گرفته است.
زبان رسمی مردم گرجستان گرجی بوده و الفبای نوشتاری هم گرجی میباشد که یکی از 14 الفبای مجزا در جهان به شمار می رود.
سفر به گرجستان ،سفر به سرزمینی با آب و هوای معتدل و مردمان خونگرم و مهربان است که از نظر فرهنگ و ذائقه ی غذایی بسیار به مردم ایران شباهت دارند.از سوی دیگر سفر به سواحل زیبای باتومی میتواند خاطره یک سفر به یاد ماندنی را در ذهن شما ثبت کند.
برای مردم ایران سفر به کشور گرجستان بدون ویزا صورت میگیرد
جاذبه های گرجستان
کلیسایی بر فراز صخره های گرجستان
کلیسای صخره ای که در نزدیکی شهر چیاتورا گرجستان قرار دارد به ستون کاتسخی نیز شناخته می شود و بر روی صخره ای که ارتفاع آن 40 متر است قرار گرفته.این کلیسا در قرن ششم و هشتم میلادی ساخته شده و یکی از جاذبه های گرجستان هم به شمار می رود. گفته می شود یک راهب 20 سال است که در این کلیسا زندگی می کند. برای مردم بسیار عجیب است که یک راهب چگونه در این ارتفاع زندگی می کند و یا در گذشته گونه مصالح برای ساختن این کلیسا به بالای صخره برده می شده است.جالب است بدانید که خانم ها اجازه بازدید از این کلیسا را ندارند چرا که طبق سنت خانم ها مجاز به بالا رفتن از این صخره و بازدید ازاین کلیسا، نیستند.
شهر سنگی اوپلیستیخه (uplistsikhe)
این شهر سنگی در شرق شهر گوری گرجستان واقع شده و به معنی قلعه خدایان است. اوپلیستیخه بزرگترین شهر سنگی دنیا است.در قرن های ششم تا یازدهم این شهرسنگی یکی از مراکز مهم سیاسی و مذهبی در گرجستان بوده است. اوپلیستیخه شهری شبیه غار است و دارای سه قسمت زیرینی , میانی و زبرین می باشد.قسمت میانی دارای ساختاری سنگی است و با تونل به قسمت زیرین وصل می شود. در این منطقه معابدی مربوط به دوران پرستش اله خورشید کشف شده است.
کلیسای جامع تفلیس
کلیسای جامع تفلیس که به آن سامبا می گویند و ساخت آن در در سال 2004 در تفلیس به پایان رسید. این کلیسا یکی از کلیساهای محبوب دنیاست و مهم ترین قطب مذهبی گرجستان می باشد. زیبایی و اندازه این کلیسای جامع در واقع نفس گیر و فوق العاده است و حیرت شما زمانی که از روی تپه به آن بنگرید افزایش می یابد.کلیسای سامبا بلندترین کلیسا در گرجستان است. و ارتفاع 101متر دارد. قبل از ساخت این کلیسا ، کلیسای جامع الله وردی در ایالت کاختی بلندترین کلیسا در گرجستان در نظر گرفته می شد، که حدود 50 متر ارتفاع داشت. کلیسای جامع سامبا در منطقه ای زیبا و وسیع ساخته شده است. طاق طلایی آن عملا از هر نقطه در تفلیس دیده می شود. کلیسای جامع بخشی از کل مجموعه از جمله محل اقامت از بزرگ خاندان و یک صومعه، دانشکده الهیات و آکادمی، هتل و مجتمع شامل نه کلیسای کوچک، که پنج تا از آنها در زیر زمین واقع شده است.
بنیاد این کلیسا طبق سنت ها ساخته شده : قطعاتی از نقاط مقدس مانند سنگ هایی از کوه سیون و رود اردن , خاک از اورشلیم و از قبر سنت جورج در این مکان وجود دارد و پلاک یاد بودی از ایلخائی و رئیس جمهور نیز در این مکان وجود دارد.
آکواپارک
آکواپارک یا همان پارک آبی تفلیس یکی از جاذبه های گرجستان است که در نزدیکی دریاچه تفلیس در سال 2006 میلادی افتتاح گردید. وجود قسمت های سر پوشیده و روباز افراد زیادی را به این پارک می کشاند.اگر به همراه کودک تان به گرجستان سفر می کنید در تفلیس به این پارک بروید و لحظات خوشی را در آن سپری خواهید کرد.در این پارک انواع سرسره آبی و استخر و کلیه امکانات یک پارک آبی ویژه بزرگسالان و کودکان قرار دارد.از دیگر امکانات این مجموعه باشگاه بدنسازی و سالن ورزشی است.ساعت کار آکواپارک 10 صبح الی 10 شب می باشد.
ناریکالا
ناریکالا که به مادر قلعه ها در تفلیس نیز شهرت دارد,نماد باستانی دفاع در این شهر است.این قلعه در قرن چهارم ساخته شده و قدمتی اندازه شهر تفلیس دارد. این قلعه پایگاه پدافندی تفلیس بوده و تمام فرمانروایان در این محل جمع می شده اند و مقر بسیار امنیتی و مهمی بوده است.
نام ناریکالا مشتقی از واژه فارسی ارگ است اما نظریه ای هم وجود دارد که می گویند این اسم از نام مغول ها گرفته شده و به معنای قلعه کوچک است.البته این قلعه در طول قرن 6 و 7 به طور قابل توجه ای گسترش یافت و شاه داوود نیز در قرن یازده این بنا را گسترش داد.
در سال 1827 این قلعه در زلزله آسیب دیده بود و دوباره بازسازی شد.کلیسای سنت نیکلاسنیز از قرن 12 در این قلعه قرار دارد و در سال 1996 بازسازی شد. قلعه ناریکالا نمای زیبایی از شهر را به شما نشان می دهد..

تور گرجستانآژانس هواپیمایی قصر شیرین این افتخار را دارد که همراه شما در این سفر باشد

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 4.5/5 based on 149287 reviews


شهرهای گرجستان