تور ایتالیا

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا , کشوری در اروپای جنوبی است که در نوع خود مهد پیدایش تمدن فرهنگ غربی بوده است.این کشور از شمال با فرانسه , اتریش و سویس همسایه است و تا جنوب مانند شبه جزیره کشیده شده است.جمعیت ایتالیا 60 میلیون نفر و ششمین کشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود . پایتخت این کشور رم می باشد. نکته جالب در مورد نقشه کشور ایتالیا این است کــه نقشه این کشور شبیه چکمه است . واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. در واقع، ایتالیا نقش بزرگی در ارتـش اروپایی و جهانی دارد. این کشور قدرت مند، از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، در کنار کشورهای انگلسـتان، فرانسه، آلمان و روسیه قرار می گیرد. 90 درصد مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند و بقیه مردم یهودی و مسلمان هستند.در آخر باید به این نکته اشاره کرد که ایتالیا سـطح سواد بالایی دارد.
ایتالیا در سراسر جهان به هنر والا و بناهای تاریخی غذاهای لذیذ , صنعت مد , اتومبیل های لوکس و موتور سیکلت و فرهنگ و لهجه های متنوع در مناطق این کشور معروف است. همچنین سواحل زیبا , دریاچه ها , رشته کوه ها ی کوهستانی همچون رشته کوه های آلپ ایتالیا را به یکی از زیباترین کشور های اروپا بدل کرده است.
آب و هوای ایتالیا بسیار متنوع و دور از آب و هوای معمول مدیترانه ای است. تابستان های ایتالیا اغلب گرم و خشک , و ماه جولای گرم ترین ماه سال در این کشور می باشد. در شمال این کشور زمستان ها سرد و مرطوب و در جنوب متعادل تر است.شرایط مناطق ساحلی در شبه جزیره بسیار متفاوت از زمین ها و دره های پر ارتفاع است, به ویژه در ماه های زمستان ارتفاعات بالاتر تمایل زیادی به رطوبت و سرما و اغلب پوشیده از برف هستند. رشته کوه های آلپ تابستان های خنک و زمستان های بسیار سردی دارند.
فرهنگ ایتالیایی در هنر , خانواده , معماری , موسیقی و غذا شناخته شده است. خانه امپراطوری رم و بزرگترین مرکز رنسانس , فرهنگ شبه جزیره ای ایتالیا را برای قرن ها شکوفا کرده است .
غذاهای ایتالیایی
غذا برای ایتالیایی ها تنها خوراک نیست بلکه زندگی است.غذاهای ایتالیایی فرهنگ غذاها را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده و در بسیاری از جوامع به عنوان شکلی از هنر شناخته شده است. غذای اصلی در سـفره ی ایتالیایی معمولا خوراک ماهی یا مرغ یا گوشـت اسـت.شراب , پنیر و پاستا در مهم ترین وعده های غذایی سرو می شود.پاستا به شکل های متفاوتی از جمله پهن و بلند ,پنه , اسپاگتی , لینگوینی و لازانیا و .. سرو می شود. ایتالیایی ها برای غذا دور هم جمع می شوند و از با هم بودن لذت می برند.در هر ناحیه ای از ایتالیا غذا به سبک خود آنجا درست می شود..پیتزا , پاستا و اسپاگتی با گوجه فرنگی , روغن زیتون و روغن ذرت بسیار محبوب است.
حمل و نقل در ایتالیا
ایتالیا سیستم حمل و نقل عمومی و خصوصی توسعه یافته ای دارد.شبکه راه آهن ایتالیا به ویژه در شمال این کشور گسترده است.اما به طور کل نیاز به جایگزین هایی مانند اتوبوس و یا هواپیما است.در حالی که تعدادی از خطوط راه آهن خصوصی وجود دارد و بیشترین خدمات رفت و آمد از طریق راه آهن ملی صورت می گیرد.انواع وسایل نقلیه اعم از تاکسی , اتوبوس ,مترو ,قطار زیر زمینی به راحتی در دسترس است اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید, این نکته را در نظر داشته باشید که ایتالیا کشور ارزان قیمتی نیست.هتل ها در رم و مکان های گردشگری لوکس نسبتا گران است.برای خوردن یک فنجان کاپوچینو حدود 80 سنت در ناحیه کالابریا ( جنوب ایتالیا ) و حدود 6 یورو در ونیز باید بپردازید.
خرید در ایتالیا
واحد پول رایج ایتالیا همانند دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا یورو اسـت. شهرهای جنوبی ارزانتر از شهرهای شمالی هستند. برای خوردن یک غذای کامل باید حدود 20 یور در نظر گرفت. حق سرویس همیشه در قیمت در نظر گرفته می شود، بنابراین دادن انعام ضروری نیست. اگر کالایی را خریداری کنید و قبل از اســتفاده کردن آن را از مجموعه اتحادیه اروپا خارج کنید، می توانید در هنگام خروج مالیات بر ارزش افـزوده خود را پـس بگیرید. برای این منظور باید بر چسب معاف از مالیات را از فروشگاه محل خرید تهیه کنید
جامعه و فرهنگ
خانواده در مرکز ساختار اجتماعی قرار گرفته و تاثیر و ثبات اعضای جامعه را محکم می کند.به طور کل در شمال ایتالیا , خانواده ها هسته ای (پدر و مادر و فرزاندان ) با یکدیگر زندگی می کنند در حالی که در جنوب , خانواده ها با خویشاوندان خود ( پدر بزرگ , مادر بزرگ , عمه , خاله ... ) در یک خانه با هم سکونت می کنند.
اهمیت ظاهر و پوشش
طرز لباس پوشیدن شما نشانه ی شان اجتماعی , فرهنگ خانوادگی و میزان سواد شما ست .ایتالیایی ها اعتقاد دارند که اولین تاثیری که طرز پوشش در فرد مخاطب گذاشته همیشه در ذهن او باقی خواهد ماند. مفهوم چهره زیبا برای مردم این کشور اهمیت ویژه ای دارد.آنها در اولین ملاقات , قبل از هرگونه صحبتی ناخودآگاه سن شما و موقعیت اجتماعی شما را به درستی حدس می زنند.
زبان :
به علت این که بیشتر مردمان ایتالیا از تبار رومی ها هستند زبان رایج در ایتالیا هم تقریبا شـاخه هایی از زبان رومی می باشد.
نکات سفر به ایتالیا
گردشگرانی که قصد سـفر به ایتالیا را دارند بهتر است نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:
ایتالیا کشوری امن برای گردشگران می باشد و نرخ جرم در این کشور نسبت به سـیر کشور های اروپایی پایین اسـت. اگر مراقب باشید، احتمال مواجهه با خطر برای شما بسیار کم خواهد بود. بیمارستان های ایتالیا عمومی هستند و خدمات با کیفیتی را ارائه می دهند.
آب در ایتالیای شمالی از تصفیه و شـیرین سـازی آب دریا بدست می آید و ممکن اسـت مزه عجیبی داشــته باشد. اگر شک داشتید، از آب بطری اسـتفاده کنید. در دیگر مکان ها آب شـیر، قابل شرب می باشد. مردم ایتالیا بسیار مهمانپذیر و صمیمی می باشند.

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.3/5 based on 148813 reviews