بلیط هواپیما سیستمی چیست؟

فروش انواع بلیط هواپیما در ایران و شرکت های هواپیمایی از جمله آژانس هواپیمایی قصرشیرین می تواند به صورت حضوری و آنلاین باشد. بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما چارتری دو مدل از انواع فروش بلیط هواپیما بوده که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. بسته به شرایط مسافر و مدت زمان مورد نیاز برای خرید بلیط ارزان هواپیما و یا خرید بلیط هواپیما لحظه آخری نوع بلیت هواپیما مشخص خواهد شد. برای نمونه بلیط هواپیما سیستمی به صورت مستقیم از خود ایرلاین و یا نمایندگان فروش آن قابل خریداری می باشد. در نظر داشته باشید که تمامی مسائل مربوط به پرواز از جمله نرخ و ظرفیت پرواز توسط خود ایرلاین قابل مدیریت و پیگیری می باشد.

مزایای بلیط هواپیما سیستمی

  • بلیط هواپیما سیستمی قابل استرداد می باشد
  • لغو پرواز در بلیط هواپیما سیستمی بسیار کم اتفاق می افتد
  • دارای برنامه و ساعت مشخصی هستند و به طور معمول برای دوره های طولانی مدت طبق برنامه برگزار می شود
  • بلیط هواپیما سیستمی را می توان از مدت ها قبل تهیه نمود
  • قیمت بلیط هواپیما سیستمی برای کودک و نوزاد ارزان تر می باشد
  • قیمت پرواز سیستمی بر اساس کلاس نرخی پرواز و سن مسافر محاسبه می شود
  • پر نشدن پرواز سیستمی و خالی ماندن صندلی ها به خط هوایی برگزار کننده پرواز بستگی دارد
  • پرواز سیستمی در اکثر مواقع دارای قیمت ثابت هستند

 

معایب بلیط هواپیما سیستمی

بلیت هواپیما سیستمی در کنار آن همه مزایا برای مسافر دارای معایبی نیز می باشد. برای نمونه تفاوت بلیط سیستمی با بلیط چارتری در هزینه و قیمت آن می باشد. هر چند که بلیط هواپیما سیستمی که از آژانس هواپیمایی قصرشیرین تهیه نموده اید دارای قیمت ثابتی هستند اما نسبت به پرواز چارتری گران تر می باشد. پروازهای چارتری دارای نواسانات زیادی بخصوص در زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می باشد اما در مقابل پرواز سیستمی گرانتر می باشد.

استرداد بلیط هواپیما سیستمی

در مواردی که مسافر مجبور به کنسل کردن بلیط هواپیما خود می باشد، اولین نکته ای که حایز اهمیت می باشد، نوع بلیط هواپیما می باشد. کنسل کردن بلیط هواپیما سیستمی بسیار راحت تر از کنسلی بلیط هواپیما چارتری می باشد. مسافر می تواند شخصا با ورود به حساب کاربری خویش در یکی از سیستم های آنلاین فروش بلیط، گزینه لغو بلیط هواپیما سیستمی را انتخاب کند. اما فراموش نکنید که دو عامل مهم مانند زمان اعلام کنسلی و کلاس پرواز در میزان پول استرداد شده بسیار اهمیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *