معرفی جنگل بامبو ژاپن

جنگل بامبو ژاپن

جنگل بامبو ژاپن یا همان جنگل آراشیاما ( Bamboo Forest ), ( Arashiyama Bamboo ) واقع در شهر کیوتو ژاپن، به دلیل وجود جنگلی زیبا به همین نام معروف و محبوب است. جایی که بامبوهای سر به فلک کشیده فضایی آرام را ایجاد می‌کنند. این جنگل به ویژه در فصل بهار و پاییز،زیباتر از همیشه هستند و  مکان محبوبی برای گردشگران تور ژاپن است.

معرفی جنگل بامبو ژاپن

جنگل بامبو ژاپن، واقع در شمال غربی شهر کیوتو، یک جاذبه طبیعی مشهور است. این جنگل به خاطر بیشه آرام بامبو خود شهرت دارد. بازدیدکنندگان در مسیرهایی که ساقه‌های بلند و متحرک بامبو در آن قرار دارند، قدم می‌زنند و لذت می‌برند. آراشیاما علاوه بر زیبایی طبیعی، مکان‌های تاریخی متعددی مانند معبد تنریو جی ( Tenryu-ji Temple )، میراث جهانی یونسکو و پل زیبای توگتسوکیو ( Togetsukyo ) را در خود جای داده است. این منطقه به ویژه در فصل شکوفه های گیلاس در بهار و همچنین فصل پاییز محبوب است و آن را به مقصدی مهم و زیبا در تمام طول سال برای گردشگرانی که به دنبال آرامش هستند تبدیل می‌کند.

جنگل بامبو در کجا قرار گرفته است؟

کیوتو، یکی از شهرهای بزرگ تاریخی ژاپن، با بسیاری از مناطق طبیعی زیبا شناخته می‌شود. این شهر دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است که شامل باغ‌ها و بوستان‌های تاریخی، رودخانه‌ها و کوهستان‌ها می‌شود. جنگل بامبو آراشیاما یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی این منطقه است که در استان کیوتو واقع شده و با فضای خاص و زیبایی که به واسطه‌ی بامبوهای بلند و چشم‌نوازش دارد، بازدیدکنندگان را جذب می‌کند.
جنگل بامبو آراشیاما در در دامنه «کوه‌های طوفان» در منطقه آراشیاما در شهر کیوتو قرار دارد. این منطقه در حومه غربی شهر کیوتو است و به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی معروف جهان شناخته می‌شود. تنها با نیم ساعت پیاده‌روی از شهر کیوتو می‌توان به این مکان شگفت‌انگیز رسید.

معرفی جنگل بامبو ژاپن

اهمیت جنگل بامبو آراشیاما

همانند کوه فوجی، جنگل بامبو را باید یکی دیگر از جاذبه‌های ژاپن دانست. جنگل بامبو ژاپن به دلیل رشد متراکم گیاهان بامبو که فضایی منحصر به فردی که ایجاد می‌کنند مشهور است. نقطه قوت اصلی این جنگل گروه بلند بامبوها است که به وسیله آنها مسیرهایی آرام و زیبا برای پیاده‌روی ایجاد می‌شود.

جنگل‌های بامبو به دلیل رشد سریع‌شان شناخته می‌شوند که به اهمیت اکولوژیکی جنگل کمک می‌کنند و زیستگاه گونه‌های مختلف حیات وحش را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، بامبو یک منبع همه کاره است که برای ساخت و ساز، صنایع دستی و به عنوان جایگزینی پایدار برای محصولات مختلف استفاده می‌شود و جنگل بامبو آراشیاما را از نظر اقتصادی نیز مهم می‌کند.

جاذبه های اطراف جنگل بامبو آراشیاما

اگر پس از اخذ ویزای ژاپن قصد سفر به این کشور را کردید به یاد داشته باشید که این جنگل در تمام طول هفته و به صورت 24 ساعته باز است و یازدیدکنندگان می‌توانند بدون پرداخت ورودی از آن دیدن کنند. علاوه بر این این جنگل جاذبه‌های زیبایی در اطراف خود دارد که گردشگران را مشتاق به بازدید می‌کنند.

معبد تنریوجی ( Tenryu-ji Temple )

معبد تنریوجی، واقع در منطقه خوش‌ منظره آراشیاما در کیوتو به دلیل زیبایی آرام و اهمیت تاریخی خود مشهور است. این معبد که در سال 1339 تأسیس شد، یکی از پنج معبد بزرگ در کیوتو است و از میراث جهانی یونسکو به شمار می‌آید. بازدیدکنندگان مجذوب باغ وسیع سوگنچی ( Sogenchi ) می‌شوند.

این باغ با منظره‌ای زیبا دارای حوضی مرکزی با فضای سرسبز و گیاهان فصلی زیبا احاطه شده است. تالار اصلی معبد که در قرن نوزدهم بازسازی شد، معماری زیبا با درهای کشویی تزئین شده با نقاشی‌های نفیس را به نمایش می‌گذارد. معبد تنریوجی خلوتگاهی آرام در میان جاذبه‌های گردشگری شلوغ آراشیاما ارائه می‌کند و بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا مکان‌های آرام آن را کشف کنند و درباره میراث معنوی چند صد ساله آن فکر کنند.

پل توگتسوکیو ( Togetsukyo )

پل توگتسوکیو که بر روی رودخانه کاتسورا در منطقه آراشیاما کیوتو قرار دارد، نماد زیبایی طبیعی است. نام آن که به معنای «پل عبور از ماه» است، فضایی آرام را تداعی می‌کند که کاملاً با محیط زیبای آن هماهنگ است. این پل را در قرن نهم ساختند و در طول قرن‌ها تحت بازسازی قرار دادند.

این پل با مناظری خیره‌کننده از کوه‌های سرسبز آراشیاما و آب‌های روان در زیر آن، به ویژه در فصل بهار جذاب است. بازدیدکنندگان می‌توانند روی پل قدم بزنند و از مناظر زیبایی که در طول تاریخ الهام بخش شاعران و هنرمندان بوده لذت ببرند. پل توگتسوکیو نه تنها بخش‌های مختلف آراشیاما را به هم متصل می‌کند، بلکه به عنوان نمادی همیشگی از ترکیب هماهنگ طبیعت و زیبایی کیوتو عمل می‌کند.

پل توگتسوکیو Togetsukyo

ایستگاه قطار ساگانو ( Sagano )

پس از دریافت ویزا و سفر به ژاپن، با قطار رمانتیک ساگانو می‌توانید سفری نوستالژیک از میان مناظر زیبای دره رودخانه هوزوگاوا ( Hozugawa ) در کیوتو داشته باشید. این قطار پیشرفته به ویژه در فصل شکوفه‌های گیلاس بهاری و همچنین فصل پاییز شما را به سفری جذاب در جنگل آراشیاما می‌برد.

قطار که از ایستگاه ساگا در نزدیکی آراشیاما حرکت می‌کند، مسیر خود را در امتداد رودخانه هوزوگاوا ادامه می‌دهد. این قطار از میان تونل‌ها، روی پل‌ها و از کنار جنگل‌های سرسبز می‌گذرد. کالسکه‌های روباز مناظری پانوراما از زیبایی‌های طبیعی را به مسافران نشان که برای قرن‌ها الهام بخش شاعران و هنرمندان بوده است. سرعت آرام و نوسان ملایم قطار فضایی آرام ایجاد می‌کند و به مسافران اجازه می‌دهد تا از پیچ و تاب آرامش خود و از جذابیت آرام بخش روستایی کیوتو لذت ببرند. قطار رمانتیک ساگانو راهی منحصر به فرد برای تجربه زیبایی طبیعی منطقه است و برای بازدیدگنندگان جنگل بسیار جذاب است.

معبد جوجاکوجی ( Jojakko-ji )

معبد جوجاکوجی که در تپه‌های دیدنی بالای آراشیاما در ژاپن است، خلوتگاهی آرام و غرق در تاریخ و زیبایی‌های طبیعی برای بازدیدکنندگان است. این معبد آرام را که در قرن شانزدهم تأسیس کرده‌اند، به‌خاطر فضای آرام و مناظر خیره‌کننده‌اش مشرف به منطقه آراشیاما و رودخانه هوزوگاوا معروف است.

محوطه معبد دارای یک بتکده جذاب و یک باغ خزه پر از فانوس‌های سنگی و درختان افرا به ویژه در فصل پاییز است. معبد جوجاکوجی جایگزینی بهتر برای جاذبه‌های شلوغ‌ اطراف بوده و بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا مسیرهای آرام آن را کشف کنند، از مناظر پانوراما لذت ببرند و آرامش معنوی معماری و باغ‌های معبد سنتی ژاپنی را تجربه کنند.

جمع‌بندی

جنگل آراشیاما در ژاپن، یکی از مقاصد گردشگری معروف کیوتو است که به خاطر زیبایی بی‌نظیر بسیاری که دارد، شناخته می‌شود. این جنگل که از بامبوهای بلند و متعدد تشکیل شده است، باعث ایجاد یک تجربه طبیعی و منحصر به فرد و شگفتی و تعجب گردشگران می‌شود. جنگل آراشیاما نه تنها یک زیبایی طبیعی است بلکه یک مکان معنوی و اسطوره‌ای برای ژاپنی‌ها است، چرا که در بسیاری از آثار هنری و ادبی ژاپنی نیز نقش بسزایی ایفا کرده است.

مقالات مرتبط

پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها
کاخ امپراتوری توکیو کاخ امپراتوری توکیو
مسجد کبود ایروان مسجد کبود ایروان
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر بهترین شهرهای ترکیه برای سفر
دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ
موزه ملی چین موزه ملی چین
توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟ توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟
با دیزنی لند توکیو آشنا شوید با دیزنی لند توکیو آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348