کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکایی در استانبول

کاخ توپکایی در استانبول بزرگترین و محبوب ترین مراکز بازدید در شهر استانبول است که گردشگران را راغب می کند بلیط هواپیما لحظه آخری تور استانبول را از آژانس قصرشیرین به صورت حضوری یا آنلاین خریداری نمایند. قدمت این کاخ به سال 1466 بر می گردد که سلطان محمد دوم دستور ساخت آن را صادر کرده بود.

موقعیت اصلی این کاخ بر روی یک شبه جزیره کوچک بوده و از سمت شمالی دارای دماغه طلایی و از سمت جنوب به دریای مرمر وصل شده است. سمت شمال شرقی این کاخ جذابتر بوده زیرا به تنگه بسفر وصل شده و نمای زیبایی به کاخ بخشیده است.

جذابیت های کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

از نظر زیبایی کاخ تبدیل به یک شهر در دل یک شهر بزرگتر و خود به عنوان بزرگترین کاخ جهان معرفی شده است. دیوارهای اطراف قصر توپکایی را در حدود 5 کیلومتر امتداد داده اند و مساحت داخلی را نزدیک به 700 هزار مترمربع رسانده اند. کاخ به صورت یک شکل هزارتویی که در دل خود یک حیاط بزرگ دارد، طراحی شده است.

حرم سرای کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول در ترکیه

همانند دیگر جاذبه های تور استانبول که بایستی در طول تور یک به یک و با دقت زیاد دیدن کرد، حرم سرای کاخ توپکایی را باید با دقت زیادی بازدید کرد. حرم سرای سلطان محمد دوم در همان کاخ قدیمی پابرجا بود تا زمانی که سلطان مراد سوم، حرام سرا تبدیل به همان کاخ توپکایی منتقل شد. این حرام سرا از یک سری اقامتگاه و ساختمان هایی تشکیل شده ات که همسران و فرزندان سلطان محمد در آنجا اقامت داشتند.

باغ خصوصی صوفی همایون

با خرید یک بلیط هواپیما ارزان استانبول یک تیر و چند نشان را به هدف زده اید. دیدن باغ خصوصی شاه که صوفی همایون نامیده می شود، پس از گذشتن از حیاط سوم و در امتداد آخرین حیاط قصر قابل مشاهده است. باغ را با گل های لاله و سرخ آذین کرده اند و در میان آن چندین اتاق کوچک با نمایی از شهر قرار داده اند. با نوشیدن چای خوش طعم وقهوه می توان لذت بازدید از باغ را دو چندان نمود.

کاشی ها و منبت کاری های بکار رفته در این باغ به قرن 17 میلادی باز می گردد. خرید تور استانبول به صورت بلیط سیستمی یا بلیط چارتری از آژانس قصرشیرین می تواند کار را برای همگان آزاد کند.

 

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه
خرید لوازم خانگی از ترکیه خرید لوازم خانگی از ترکیه
 کاخ توپکاپی استانبول، بهترین نماد امپراتوری عثمانی  کاخ توپکاپی استانبول، بهترین نماد امپراتوری عثمانی
خوردن این پیتزا را در سفر به ترکیه فراموش نکنید خوردن این پیتزا را در سفر به ترکیه فراموش نکنید
کلکسیون جاذبه های ترکیه در پارک مینیاتورک استانبول کلکسیون جاذبه های ترکیه در پارک مینیاتورک استانبول
مرکز خرید استانبول مال، قلب تجاری – تفریحی استانبول مرکز خرید استانبول مال، قلب تجاری – تفریحی استانبول
 بازی تاج و تخت در جزایر پرنس استانبول  بازی تاج و تخت در جزایر پرنس استانبول
تجربه یک خرید فوق العاده در جشنواره خرید استانبول تجربه یک خرید فوق العاده در جشنواره خرید استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *