کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکایی در استانبول

کاخ توپکایی در استانبول بزرگترین و محبوب ترین مراکز بازدید در شهر استانبول است که گردشگران را راغب می کند بلیط هواپیما لحظه آخری تور استانبول را از آژانس قصرشیرین به صورت حضوری یا آنلاین خریداری نمایند. قدمت این کاخ به سال 1466 بر می گردد که سلطان محمد دوم دستور ساخت آن را صادر کرده بود.

موقعیت اصلی این کاخ بر روی یک شبه جزیره کوچک بوده و از سمت شمالی دارای دماغه طلایی و از سمت جنوب به دریای مرمر وصل شده است. سمت شمال شرقی این کاخ جذابتر بوده زیرا به تنگه بسفر وصل شده و نمای زیبایی به کاخ بخشیده است.

جذابیت های کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

از نظر زیبایی کاخ تبدیل به یک شهر در دل یک شهر بزرگتر و خود به عنوان بزرگترین کاخ جهان معرفی شده است. دیوارهای اطراف قصر توپکایی را در حدود 5 کیلومتر امتداد داده اند و مساحت داخلی را نزدیک به 700 هزار مترمربع رسانده اند. کاخ به صورت یک شکل هزارتویی که در دل خود یک حیاط بزرگ دارد، طراحی شده است.

حرم سرای کاخ توپکایی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول در ترکیه

همانند دیگر جاذبه های تور استانبول که بایستی در طول تور یک به یک و با دقت زیاد دیدن کرد، حرم سرای کاخ توپکایی را باید با دقت زیادی بازدید کرد. حرم سرای سلطان محمد دوم در همان کاخ قدیمی پابرجا بود تا زمانی که سلطان مراد سوم، حرام سرا تبدیل به همان کاخ توپکایی منتقل شد. این حرام سرا از یک سری اقامتگاه و ساختمان هایی تشکیل شده ات که همسران و فرزندان سلطان محمد در آنجا اقامت داشتند.

باغ خصوصی صوفی همایون

با خرید یک بلیط هواپیما ارزان استانبول یک تیر و چند نشان را به هدف زده اید. دیدن باغ خصوصی شاه که صوفی همایون نامیده می شود، پس از گذشتن از حیاط سوم و در امتداد آخرین حیاط قصر قابل مشاهده است. باغ را با گل های لاله و سرخ آذین کرده اند و در میان آن چندین اتاق کوچک با نمایی از شهر قرار داده اند. با نوشیدن چای خوش طعم وقهوه می توان لذت بازدید از باغ را دو چندان نمود.

کاشی ها و منبت کاری های بکار رفته در این باغ به قرن 17 میلادی باز می گردد. خرید تور استانبول به صورت بلیط سیستمی یا بلیط چارتری از آژانس قصرشیرین می تواند کار را برای همگان آزاد کند.

 

مقالات مرتبط

دیدنی های استانبول دیدنی های استانبول
آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول
پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول
کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول غذاهای خیابانی استانبول
بهترین فرصت خرید در ترکیه را در Black Friday از دست ندهید! بهترین فرصت خرید در ترکیه را در Black Friday از دست ندهید!
کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه
خرید لوازم خانگی از ترکیه خرید لوازم خانگی از ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *