گشت و گذار در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران با آژانس مسافرتی قصرشیرین

باغ گیاه شناسی ملی ایران، مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی را در خود جای داده است. این باغ نقش مهمی در زمینه های تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارد. باغ گیاه شناسی ملی، ذخیره گاه ژنتیک گیاهان در معرض خطر انقراض در ایران به شمار می رود. با قصرشیرین همراه باشید تا شما را به یکی از منحصربه فردترین باغ های تهران ببریم.

 

فرصتی که تور تهرانگردی قصرشیرین فراهم کرد: گشت و گذار در جنگل های جهان

طبیعت و انسان از آغاز پیدایش همیشه رابطه تنگاتنگی با هم داشته اند، اما هنوز رمز و راز بسیاری از طبیعت برای انسان‌ها ناشناخته مانده است. و همین ناشناختگی باعت چنین دلبستگی از جانب بشر به طبیعت شده است. تنوع گونه های گیاهی موجود در طبیعت به گونه ایست که می شود سال‌های زیادی را در سرتاسر کره زمین به گشت و گذار در دل جنگل‌ها گذراند. از جنگل های اسرار آمیز ژاپنی تا جنگل های سبز مدیترانه ای. طبیعت بی نظیر اروپایی تا بکرترین نقطه های آمازون و آمریکای لاتین. از دشت های وسیع آفریقایی تا گونه های گیاهی استرالیایی.  فرصتی که باغ گیاهشناسی ایران برای گردشگران تور تهرانگردی آژانس مسافرتی قصرشیرین گذاشت تا به گشت و گذار در دل جنگل های جهان بپردازند.   

طراحی باغ ملی گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی تهران به گونه ای طراحی شده است که مناظر و چشم‌انداز طبیعی رشته های زاگرس، البرز و هیمالیا شبیه‌سازی شوند. از جاذبه‌های باغ دو آبشار است که ریزش آب آن‌ها از بلندی و لابه‌لای صخره صورت می‌گیرد. همچنین سنگ‌هایی با شکل‌های پهن، گرد و عمودی در بین عناصر آب و گیاه قرار داده شده‌اند تا محیط طبیعی را تداعی کنند.

چشم اندازهای مصنوعی که جلوه ای طبیعی دارند

در باغ‌سازی خاور دور از زیبایی رنگ برگ درختان و گل درختچه‌های دائمی برای ایجاد مناظر زیبا اسفاده می‌کنند. بنابراین در باغ گیاه شناسی ملی نیز سعی شده است تا با کاربرد گیاهان هم به‌صورت انفرادی و هم به‌صورت توده‌ای، چشم‌اندازهای زیبا و قابل توجهی ایجاد شود. ترکیب گیاهان با حفظ مرکزیت دریاچه از ویژگی‌های بارز این محیط است. گونه‌های این مجموعه شامل سوزنی‌برگ، همیشه سبز، گونه‌های خزان‌شونده با رنگ‌های متنوع پاییزی و درختچه‌های گل‌دار است.

اینجا کجاست؟ (ایرانگردی در نخستین روز از آذر ماه)

امکانات باغ گیاه شناسی ملی ایران

در باغ گیاه شناسی برای رفاه حال بازدیدکنندگان امکاناتی نیز در نظر گرفته شده است:

  • امکان خرید و آموزش پرورش گل و گیاه
  • کافه، رستوران، آلاچیق، پارکینگ، نمازخانه و سرویس بهداشتی

 

بهترین زمان رفتن به باغ گیاه شناسی ملی ایران

ساقی حدیث سرو و گل و لاله می‌رود

«حافظ»

فصل بهار هنگامه رفتن به دل طبیعت و تماشای زیبایی‌های چشم‌نوازش است. و چه جایی بهتر از باغی سرسبز با گل‌هایی رنگارنگ و طراوت و سرسبزی و بی‌نهایت. اما دیدن زیبایی‌های باغ گیاهشناسی تهران در پاییز همراه با تور تهرانگردی آژانس مسافرتی قصرشیرین بسیار وصف‌ناپذیر بود. اگر فرصت شرکت در این تور را نداشتید به شما پیشنهاد داریم تا پاییز تمام نشده به دیدن باغ گیاه شناسی بروید. و از تماشای جشنواره رنگ‌هایش لذت ببرید.

جشنواره هایی که در باغ ملی گیاه شناسی برگزار می شود

در باغ گیاه شناسی تهران، در فصل‌هایی از سال جشنواره‌های مختلفی برگزار می‌شود و شما می‌توانید زمان برپایی جشنواره گلاب‌گیری در بهار و جشنواره پاییزه که هم‌زمان با شکوفایی زیبا و دیدنی گل‌های داوودی است، از این باغ دیدن کنید.

زمان، نکته ای که ما را از سفر به همه جا باز می دارد!

اما زمان نکته ایست که ما را باز می‌دارد از جستجو در قلب جنگل های جهان. اما می شود عصاره ی این طبیعت ها را اینجا در تهران، پایتخت کنونی ایران تجربه کرد. و در دو ساعت از جنگل‌های اتریش تا هیروشیمای ژاپن را تجربه کرد و در دل جنگل‌های استوایی آمازون قدم زد. و برگ های سه سر کانادایی را از نزدیک مشاهده کرد. فرصتی که باغ گیاهشناسی ایران برای گردشگران تور تهرانگردی آژانس مسافرتی قصرشیرین گذاشت تا سد زمان را بشکافند و از گونه های گیاهی همه جای جهان به شناختی کلی برسند.  

 

مقالات مرتبط

هتل نووتل، اقامتگاهی دور از آلودگی و شلوغی تهران هتل نووتل، اقامتگاهی دور از آلودگی و شلوغی تهران
راه آهن تهران، ایستگاهی باشکوه در جنوب پایتخت راه آهن تهران، ایستگاهی باشکوه در جنوب پایتخت
گورستان‌های تاریخی شهر تهران گورستان‌های تاریخی شهر تهران
توری که شما را به 100 سال گذشته پایتخت ایران می برد توری که شما را به 100 سال گذشته پایتخت ایران می برد
سعدآباد، بزرگترین و باشکوه ترین مجموعه سلطنتی تهران سعدآباد، بزرگترین و باشکوه ترین مجموعه سلطنتی تهران
فرصت شرکت در جشن انار در تور تهرانگردی قصرشیرین فرصت شرکت در جشن انار در تور تهرانگردی قصرشیرین
اولین تور تهرانگردی آژانس قصرشیرین، از میدان حسن آباد تا کاخ گلستان اولین تور تهرانگردی آژانس قصرشیرین، از میدان حسن آباد تا کاخ گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348