دلفت گردی در هلند

شهر ۷۵۰ ساله دِلفت (Delft) با کانال‌های آب، معماری هلندی و سرامیک‌های آبی و سپیدش آوازه‌ای جهانی دارد. به دلفت لقب شهر شاهزاده را نیز داده اند. این شهر پر است از دوچرخه های شهری و سراسر شهر را می‌توان با دوچرخه گشت. این شهر زیبا در غرب هلند قرار گرفته و یک مقصد یک روزه عالی برای فرار از شلوغی شهر آمستردام است. اگر به هلند و شهر آمستردام می‌روید، دوچرخه خود را آماده کنید تا قصرشیرین شما را با دیدنی های دلفت آشنا کند.

 

کشور هلند

هلند کشور لاله های نارنجی و یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. حدود 17 میلیون نفر جمعیت دارد و شهر آمستردام پایتخت این کشور است. 

Netherland
هلند | Netherland

تماشای معماری غنی اسپانیا در گرانادا

شهر دلفت

دلفت در استان هلند جنوبی واقع شده است و تقریبا صد هزار نفر جمعیت دارد. شهر دلفت در قرن نوزدهم به یک شهر صنعتی تبدیل شد. دلیلش این بود که ویلیام خاموش که اولین فرمانروای کشور هلند بود در قرن شانزدهم در این شهر زندگی می‌کرد. و سپس به ضرب گلوله از طرف پادشاه اسپانیا به قتل رسید.

قبل از آن هلند حدود 80 سال برای مستقل شدن از سلطه ی اسپانیا با این کشور در جنگ بود. 

 

دلفت کجاست؟

دلفت از آمستردام ۷۰ کیلومتر فاصله دارد. با قطار هم از آمستردام یک ساعت راه است. بلیط قطار از فرودگاه اسخیپول به دلفت ۱۰ یورو و از ایستگاه مرکزی آمستردام ۱۲ یورو است. فاصله شهر لاهه تا دلفت بسیار کوتاه می باشد و بلیط قطارش ۳ یورو است. با تور ترکیبی اروپایی ویژه نوروز آژانس مسافرتی قصرشیرین می توانید به آمستردام سفر کنید. و سپس از آمستردام به دلفت بروید. 

 

کانال های آب

شهر دلفت به کانال های آب و سرامیک های سفید و آبی معروف است. میدان مرکز شهرش که به مارکت معروف است، یکی از جاهای دیدنی دلفت است. کلیساهای جامع قدیم و جدید شهر در این قسمت ساخته شده اند.

آکسفورد، گتجینه ای از تاریخ انگلستان

 

دوچرخه سواری 

مسیرهای بسیاری برای دوچرخه سواری در این شهر وجود دارد. بطوری که می‌شود تقریبا همه شهر را با دوچرخه گشت. این شهر به قدری مسیر دوچرخه سواری دارد که همه جای شهر را می‌توان با دوچرخه دید. حتی راحت تر از خودروی شخصی.

 

دانشگاه دلفت

دانشگاه دلفـت ۱۶۰ سال قبل با عنوان آکادمی سلطنتی مهندسی عمران تاسیس شد. این دانشگاه اکنون با 17 هزار دانشجو این شهر کوچک را تبدیل به شهر دانشگاهی کرده است.  از ایران هم دانشجوهای بسیاری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

 

در پایان…

کسانی که به دنبال آرامش و فرار از شلوغی های آمستردام هستند به این شهر سفر می‌کنند. اگر به دلـفت می روید، دیدن میدان مرکزی شهر که به مارکت معروف است و همچنین کلیساهای جامع جدید و قدیم را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

مقالات مرتبط

پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها
کاخ امپراتوری توکیو کاخ امپراتوری توکیو
مسجد کبود ایروان مسجد کبود ایروان
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر بهترین شهرهای ترکیه برای سفر
دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ
موزه ملی چین موزه ملی چین
توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟ توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟
با دیزنی لند توکیو آشنا شوید با دیزنی لند توکیو آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348