فرودگاه بین المللی دبی

شهر دبی معروفترین و توریستی ترین شهر کشور امارات از مجلل ترین شهرهای جهان است و به دلیل امکانات بسیار زیادی که در این شهر قرار دارد، دبی هرساله پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان است. با سفر به دبی اولین منظره اعجاب انگیزی که خواهید دید، فرودگاه بین المللی دبی است. فرودگاه بین المللی دبی با مساحتی در حدود 3 هزار هکتار یکی از بزرگترین فرودگاه‌های حال حاضر در جهان است. 

تور دبی از پرتقاضاترین تورهای آسیایی است به خصوص در ایام نوروز، تور دبی نوروزی طرفداران بسیاری دارد و اگر قصد دریافت این تور را دارید توصیه می کنیم پیش از نوروز و سریعتر اقدام کنید. اولین مکان که پس از ورود به دبی فرودگاه بین المللی دبی است. 

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی واقع شده است که جزء پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان به شمار می رود.

این فرودگاه در سه بخش یا پایانه اصلی ساخته شده است که بخش شماره 3 آن دومین سازه وسیع جهان محسوب می شود که سازه ای خارق العاده و بی نظیر می باشد. (نمایش روی نقشه)

فرودگاه بین المللی دبی

مسافران برای انتقال از این بخش ها می توانند از راهروهای اتوماتیک و یا سرویس های حمل و نقل بین این سالن ها استفاده کنند.

با وجود اینکه امارات کشوری خشک و گرم است. اما در این کشور می توانید مکان های تفریحی بسیار زیادی از جمله اولین پیست اسکی سرپوشیده در دنیا را پیدا کنید که سفری رویایی را برای شما رقم خواهد زد. تفاوت دمایی این پیست با هوای بیرون به طور متوسط 35 درجه است. 

یکی از مکان های جالب و سرگرم کننده برای مسافرانی که به دبی سفر می کنند فرودگاه بین المللی دبی است. این فرودگاه علاوه بر کاربری اصلی اش که حمل و نقل مسافر است مکانی توریستی و سرگرم کننده هم به شمار می آید.

همچنین افراد بسیاری برای تجارت و نیز به قصد سفر به سایر نقاط دنیا از فرودگاه بین المللی دبی در رفت و آمد هستند و لوکس ترین هتل های دبی را برای اقامت سفر خود انتخاب می کنند. همه این عوامل باعث شده این فرودگاه یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه دنیا را در کنار نام خود داشته باشد.

تکنولوژی روز دنیا در فرودگاه بین المللی دبی

خودتان تصور کنید اگر در یک سال 78 میلیون نفر (حدود جمعیت کنونی کشور ایران) از یک مکان بازدید کنند چه امکاناتی برای سر و سامان دادن به اوضاع و برقراری رفاه و آسایش مراجعه کنندگان باید در نظر گرفته شود؟ حال باید بدانید که این جمعیت 78 میلیونی دقیقا همان تعداد مسافرانی هستند که در کل یک سال فرودگاه بین المللی دبی را به عنوان آغاز یا پایانی برای سفرهایشان انتخاب می کنند.
از این رو به منظور تامین آسایش و رفاه و جلوگیری از اتلاف وقت مسافرانی که به این فرودگاه می آیند از بهترین تکنولوژی های روز فرودگاه ها استفاده شده است.

در این فرودگاه عظیم روزانه بیش از 1000 پرواز به سرتاسر دنیا انجام می شود.

فرودگاه بین المللی دبی

دبی، انتخاب گردشگان ایرانی 

دبی، شهر آسمانخراش ها برای ایرانیان یکی از مکان های گردشگری و تجارتی حائز اهمیت است. دلیل آن هم نزدیکی به ایران و هزینه پایین سفر به این کشور است. علاوه بر مسیرهای هوایی یکی از راه های سفر ساکنین کشورهای همسایه به دبی کشتی است. با این حال سفرهای هوایی غالبا مورد علاقه مسافران و به خصوص گردشگران تور دبی است و از این رو فرودگاه دبی شاهراه اصلی ورود به خاک این کشور است.
پروازهای این فرودگاه بسیار دقیق و طبق برنامه است. بنابراین در سفرهای خود از این فرودگاه سعی کنید منظم باشید. در مجموع خطوط هوایی 140 شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی دبی روزانه به 270 کشور جهان در جریان است که این حجم از فعالیت هوایی در نوع خود بی نظیر است.
در فرودگاه نرم افزار همراه بر روی تلفن های همراه مسافران نصب می‌شود و به طور دقیق ساعت و مقصد پروازها را به مسافران اطلاع می دهد. این نرم افزار جدیدا بر روی ساعت های هوشمند هم قابل نصب و راه اندازی است.

علاوه بر همه این ها نمای داخلی این فرودگاه هم بسیار زیبا و هنرمندانه طراحی شده است. طراحی فضای سبز و نور پردازی بسیار عالی و حساب شده است. نگران گم شدن در این فرودگاه نباشید چرا که مسیرها به خوبی علامت گذاری شده اند. و راهنمای مسیرها به زبان های مختلف بر روی تابلوهای راهنما قابل مشاهده است. 

مقالات مرتبط

خور دبی، بندرگاهی در قلب شهر دبی خور دبی، بندرگاهی در قلب شهر دبی
دبی شهر آسمانخراش‌ها دبی شهر آسمانخراش‌ها
غذاهای دبی غذاهای دبی
رستوران های ایرانی دبی برای ایرانیان رستوران های ایرانی دبی برای ایرانیان
بهترین زمان سفر به دبی بهترین زمان سفر به دبی
معرفی لوکس‌ترین هتل های دبی معرفی لوکس‌ترین هتل های دبی
قوانین دبی برای توریست ها قوانین دبی برای توریست ها
شارجه، پایتخت هنری امارات متحده عربی شارجه، پایتخت هنری امارات متحده عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348