جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد استانبول در میان دیگر جاذبه های گردشگری استانبول حرفی برای گفتن دارد. با شنیدن آفر بلیط هواپیما تور ترکیه یا خرید ارزان بلیط هواپیما برای تور استانبول بیشتر افراد به فکر تفریحات آبی و خرید از مراکز خرید معروف استانبول می افتند. در حالی که با اندکی گشت و گذار در استانبول خواهید دید که طبیعت بکر و کوه ها و جنگل های بکر و سرسبز آن هر کسی را مدهوش خود خواهد کرد. آژانس هواپیمایی قصرشیرین در این مقاله می خواهد به صورت مجازی شما را به خنکای یک جنگل و زیبایی های منحصربفرد جنگل بلگراد استانبول ببرد. تنها کافی ست با تمام حواس خود آنچه را که در ادامه می شنوید حس و لمس کنید.

جنگل بلگراد کجاست؟

اگر بخواهیم از نظر موقعیت جغرافیایی و مکانی جنگل بلگراد را به شما مسافران عزیز معرفی کنیم، باید خود را به 15 کیلومتری شمال غربی استانبول برسانید. این جنگل با وجود طبیعت بکر در عین حال پر از حیات وحش تابستان خنکی را برای مسافران به ارمغان بیاورد. 

جنگل بلگراد استانبول
جنگل بلگراد استانبول

بدون شک گشت و گذار در حدود 13 هزار هتکار جنگل می تواند یک روز از تور ارزان استانبول شما را به خود اختصاص دهد. چنانچه برای اولین بار است که به این جنگل قدم می گذارید بهتر است به همراه یک راه بلد به تفریح وگشت در جنگل ادامه بدهید.

تاریخچه جنگل بلگراد از کجاست؟

در دوران سلطان سلیمان اهمیت جنگل بلگراد زمانی موقعیت استراتژیک خود را نشان داد. در آن دوران این جنگل به نوعی جزو منبع اصلی تامین آب شهر محسوب می شد باعث شد در همان روزگار اهمیت خاصی پیدا کند. چنانچه بخواهید با دقت در این بلگراد قدم بگذارید با قنات های تاریخی زیادی روبرو خواهید شد. روند کار به این صورت بود که از طریق کانال کشی آب چشمه ها و رودخانه های متعددی را به داخل شهر می رساندند. همین امر باعث شد که به مرور زمان یک سد در این جنگل قد علم کند. در مجموع 7 سد خمیده در شهر استانبول وجود دارد. اما با این وجود همه این سدها پاسخگوی نیاز افراد شهر نبودند.

 بازی تاج و تخت در جزایر پرنس استانبول

طبیعت جنگل در یک نگاه

این جنگل به دستور مسئولان کشور ترکیه از قرن 16 تا قرن 20 در وضعیت حفاظت شده قرار گرفت. همین شرایط باعث شد که تعداد درختان و حیات وحش آن در امان باقی بماند و رشد چشمگیری داشته باشد. برخی از درختانی که در این جنگل می توانید ببینید شامل، توس شرقی، ممرز و شاه بلوط آناتولی می باشد. در همین پهنه جنگل می توانید حدود 71 گونه پرنده و 18 نوع پستاندار وجود دارد. اگر عاشق حیوانات هستید حتما در تور استانبول از این جنگل در برنامه سفر خود نگذرید. تصور کنید که در جای جای جنگل چشمهای راسو به سمت شما برق بزند و کمی آن طرف تر صدای خش خش مار بر روی برگها اندکی ترس را در وجود شما به رعشه در آورد. در قسمت های دورافتاده جنگل می توانید روباه و گرگ را به خوبی مشاهده کنید. در کنار این همه زیبایی، چشم های زیبای آهو می تواند شما را به خود جذب کند.

باغ آتاتورک در دل جنگل بلگراد

برای افراد گیاه شناس گذشتن از باغ آتاتورک امری غیرممکن می باشد. در سال 1916 میلادی یک باغ فوق العاده از انواع گونه های گیاه در یک باغ جمع آوری شد. باغ آتاتورک با نگه داری بیش از 2 هزار گونه از انواع گیاه ها در یک زمین به مساحت 300 متر مربع جذابیت جنگل بلگراد را دوچندان کرده است.

باغ آتاتورک
باغ آتاتورک

پین تاتی یکی از گیاهان معروفی می باشد که در این باغ می توانید مشاهده کنید. نکته خاصی که باعث شده این باغ بیشتر از حد معمول جذاب شود بازدید رایگان آن است. شما می توانید از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر خود را به این باغ برسانید و از دیدن این گیاه ها لذت ببرید. البته فراموش نکنید در روز دوشنبه اجازه ورود به باغ آتاتورک را ندارید و تعطیل می باشد.

مسیرهای رسیدن به جنگل

پیشنهاد آژانس هواپیمایی قصرشیرین به مسافران و گردشگران خود به هنگام رزرو خرید بلیط هواپیما ارزان استانبول برنامه ریزی تفریحی پیش از پرواز می باشد. در صورتی که شما یک برنامه منظم را به هنگام تور استانبول داشته باشید می توانید از همه روزهای آن لذت کامل را ببرید. برای نمونه در ابتدا مسیر رفتن به جنگل بلگراد را بدانید می توانید در کمترین زمان ممکن و استرس خود را به آنجا برسانید.

ماشین شخصی، تاکسی یا اتوبوس وسیله های نقلیه ای می باشد که می تواند شما را به جنگل بلگراد استانبول برساند.

اگر می خواهید با اتوبوس به جنگل بلگراد استانبول بروید از میدان تکسیم به خیابان Abdulhak Hamit Cd بروید و از آنجا سوار اتوبوس IST – 19 (هاوایست) شوید. ایستگاه Havalimani Taksi Kooperatifi از اتوبوس پیاده شوید و با 10 دقیقه پیاده روی شما در جنگل بلگراد استانبول هستید.

اگر دوست دارید در شهر با مترو رفت و آمد داشته باشید از متروی میدان تکسیم، خط مترو M2 را سوار شوید و در ایستگاه حاجی عثمان از قطار پیاده شوید. در همان نزدیکی ایستگاه اتوبوس وجود دارد. اتوبوس خط HM42 را به سمت باغچه کوی را سوار شوید. پس از یکساعت شما در جنگل بلگراد هستید.

باید و نباید های بازدید از جنگل بلگراد

قانون بازدید چندان سختی برای جنگل در نظر گرفته نشده است. اما همین چند مورد باعث شده است که زیبایی ها و بکر بودن جنگل همچنان باقی بماند. جنگل بلگراد به عنوان منابع طبیعی ترکیه توسط مسئولان محیط زیست در میان چندان قانون به خوبی محافظت می شود. اولین قانون بازدید از جنگل عدم شکار حیوانات در 3 هزار متر مربع از جنگل می باشد.

گردشگرانی که با ماشین شخصی خود به بازدید جنگل می روند خیالشان راحت باشد که برای آنها پارکینگی در نظر گرفته شده است. هزینه استفاده از این مکان در حدود 5  لیر می باشد اما این پارکینگ در روزهای تعطیل (شنبه و یکشنبه) ماشین را پارک کنید با حدود 11 لیر پرداخت نمایید.

 

مقالات مرتبط

دیدنی های استانبول دیدنی های استانبول
کاخ توپکاپی استانبول کاخ توپکاپی استانبول
بایدها و نبایدهای سفر به استانبول بایدها و نبایدهای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول راهنمای سفر به استانبول
آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول
پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول
کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول غذاهای خیابانی استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348