هانوفر، باغ شهری صنعتی در آلمان

هانوفر، شهری تاریخی در کنار رودخانه لاینه است. این شهر که در زبان آلمانی Hannover نوشته می‌شود، ثروتمندترین شهر آلمان نیز می باشد. در واقع هانوفر، مرکز اقتصادی، اداری و تجاری کشور آلمان است که با صنایع بسیار متنوع خود از جمله ساخت وسایل نقلیه موتوری، ماشین آلات، لاستیک مصنوعی، تجهیزات مهندسی برق، محصولات الکترونیکی، مواد شیمیایی و مواد غذایی، نقش مهمی در اقتصاد و بازرگانی کشور بر عهده دارد. بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا در این شهر برگزار می‌شود. 

این شهر همچنین با داشتن چندین موزه در سطح جهانی، گالری ها و تئاترهای متعدد، مرکز فرهنگی مهمی محسوب می شود. پارک ها و باغ های پهناوری مانند اِیلنریده، ماش پارک، لونش پارک، هِرِن هاوزِن و باغ وحش در این شهر وجود دارد. و تمامی این عوامل، هانوفر را به شهری گردش پذیر تبدیل کرده است.

برای آشنایی بیشتر با شهر هانوفر آلمان با قصرشیرین همراه باشید. 

 

هانوفر شهر باغ‌

نمایشگاه صنایع آلمان  اولین بار در سال 1947 و در شهر هانوفر برگزار شد. این نمایشگاه اکنون به نام نمایشگاه هانوفر برگزار می شود. و تأثیر زیادی در رشد و توسعه شهر، در سال‌های پس از جنگ داشته است. بسیاری از افراد هانوفر را به خاطر صنعتی بودنش می‌شناسند اما، برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شهر پس از جنگ جهانی دوم باعث شد این شهر به عنوان «شهر باغ» هم شهرت پیدا کند، زیرا که احیا و گسترش درختان، پارک‌ها و فضای سبز در این شهر به شدت مورد توجه قرار گرفت. (موقعیت هانوفر روی نقشه)

 

آب و هوای هانوفر

هانوفر آب و هوایی معتدل و دریایی دارد. به این معنی که در طول ماه‌های گرم سال و تابستان، یعنی بین ماه می تا آگوست، با ساعات زیادی از تابش نور آفتاب، شهر بسیار دلپذیری است. از طرف دیگر، در ماه‌های سرد سال و فصل زمستان، یعنی از دسامبر تا مارس می‌تواند به شدت سرد و مرطوب باشد. البته بارش باران به طور مساوی در طول سال پخش می‌شود.

 

تحصیل در هانوفر

برنامه‌های تحصیلی هانوفر برای دانشجویانی که از خارج از کشور آلمان به آنجا سفر می‌کنند، به گونه‌ای طراحی شده است که آنها را قادر می‌سازد تا با الزامات یک دنیای حرفه‌ای و بین‌المللی آشنا شوند. و بر آن تسلط داشته باشند. تمام برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های هانوور با کیفیت بالای آموزشی ارائه می‌شوند.

دانشگاه‌های این شهر، با فراهم کردن زمینه‌های فرهنگی وعوامل انگیزشی مختلف، سعی بر بالا بردن کیفیت تحصیل در این شهر را دارند و هیچ هزینه اضافی برای این برنامه‌ها از دانشجویان دریافت نمی‌کنند. کالج‌ها و دانشگاه‌های هانوفر این امکان را به دانشجویان می‌دهند تا دنیای حرفه‌ای آموزش و کسب و کار را تجربه کنند و آن را یاد بگیرند. بیش از ۴۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های این شهر مشغول تحصیل هستند. ضمن اینکه بزرگ‌ترین دانشگاه شهر هم دانشگاه لایبنیتز می‌باشد.

برلین، آمیزه‌ای از تاریخ و مدرنیته در آلمان

هانوفر شهر موسیقی

هانوفر شهر موسیقی است. در ماه دسامبر سال 2014 , از طرف یونسکو عنوان «شهر موسیقی» به این شهر داده شد. هر شب در هانوفر می توانید یک رویداد مربوط به موسیقی را مشاهده کنید. بهترین زندگی های شبانه  این شهر در روزهای چهارشنبه تا شنبه است. اما  محله های کوچک تر  موسیقی را زودتر در هفته اجرا می کنند. بسته به این که به مدل جاز یا راک و رول علاقه دارید   می توانید هر مدل موسیقی را پیدا کنید .

خانه بزرگ اپرا در مرکز شهر واقع شده است. ویولونیست های جهانی و بازیگرانی که جزو موفق ترین ها بودند از این شهر دیدن می کنند. به نظرتان جالب نیست؟

 

هانوفر، شهر دوچرخه سواری

هانوفر شهر دوست دار دوچرخه است.  در صورتی که در این شهر دوچرخه ندارید، تجربه ای لذت بخش در این شهر را از دست خواهید داد. می توانید با دوچرخه کیلومترها را از مسیر دوچرخه به سرتاسر شهر و محله های اطراف بروید. زیرا در این شهر مسیر دوچرخه  سواری طراحی شده است. خط‌های تعیین شده برای دوچرخه باعث تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل ایمن می شود .

غذاهای محلی هامبورگ، خاطره‌ای بی‌نظیر از تور آلمان

 

جاذبه های گردشگری هانوفر

در ادامه با برخی از جاذبه‌های گردشگری فراوان شهر هانوفر آلمان، آشنا خواهید شد.

 

موزه اسپرنگل (Sprengel Museum)

یکی از مجموعه‌های هنر مدرن آلمان در موزه اسپرنگل قرار دارد. این موزه که مقصدی محبوب در میان علاقه‌مندان به هنر و هنر دوستان است، در سال 1979 و با همکاری مجموعه‌های دولتی و خصوصی تاسیس شد. موزه اسپرنگل شهرت خود را مدیون دارا بودن مجموعه های هنری از هنرمندانی نظیر پیکاسو، مایکل ارنست، کورت شویترس، پل کلی، نیکی د سنت فال و مجسمه های فلزی ساخته شده توسط الکساندر کالدر می‌باشد.

هامبورگ، دروازه ای رو به جهان

 

موزه آگوست کستنر (Museum August Kestner)

موزه آگوست کستنر در سال 1889 تاسیس شد. و دارای مجموعه های گسترده ای از انواع صنایع دستی، سکه ها، مجموعه‌های هنری مدرن و کلاسیک و عتیقه‌هایی ارزشمند از سراسر دنیا از جمله کشورهای نظیر ایران و مصر است.

 

باغ وحش هانوفر (Hanover Adventure Zoo)

باغ وحش هانوفر در سال 1865 تاسیس شده و امروزه هر سال، پذیرای بیش از 500 هزار گردشگر از سراسر جهان است. این باغ وحش موضوعی بوده و بخش‌های گوناگون خود، نظیر بخش کریسمس، بخش زمستانی، بخش کودکان، بخش بیابانی، بخش جنگلی و چندین بخش دیگر دارد.

 زرافه آفریقایی، گورخر آفریقایی، کانگورو، میمون، پلنگ، خرس قطبی، شیرهای باربارا، ببر بنگالی، پنگوئن، فلامینگوی رز صورتی، فیل های بزرگ آفریقایی و گوریل آفریقایی، مواردی از حیوانات متنوع و پر شمار موجود در این باغ وحش هستند.

 

موزه ویلهلم بوش (Wilhelm Busch Museum)

این موزه که در سال 1937 تاسیس شد، محلی برای.نمایش آثار ویلهلم بوش، طنزپرداز، کاریکاتوریست و شاعر معروف آلمانی می‌باشد. همچنین یک نمایشگاه دائمی در این موزه وجود دارد که آثار هنری از هنرمندان دیگری نظیر فرانسیسکو گویا، جیمز گیلری و اونوره دومیه را به نمایش می گذارد. می‌تونا برجسته‌ترین اثر هنری نمایشگاه موزه ویلهلم بوش را مجموعه بیش از 700 کاریکاتور ناپلئون بناپارت دانست.

 

دریاچه ماش (The Maschsee)

این دریاچه مصنوعی در سال 1936 و با طول 2.4 کیلومتر و عرض تقریبا 530 متر در عریض‌ترین نقطه، ساخته شده است. دریاچه ماش نام خود را از منطقه‌ای که در آن قرار دارد، گرفته است. منطقه لاینه ماش هر ساله به علت شهرت و محبوبیت این دریاچه، میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان می‌باشد.

در دریاچه ماش می توان شنا و قایق رانی نمود. علت ساخت این دریاچه، گسترش فقر و بیکاری بود. مسئولان در آن زمان، جهت ایجاد شغل و کاهش فقر، پروژه های بزرگی را شروع کردند.و مردم زیادی را استخدام نمودند. پس از شکل گیری رکود اقتصادی بزرگ و کمبود بودجه، ساخت این دریاچه موقتا متوقف شد و پس از رفع مشکلات، ادامه یافت تا امروزه شاهد دریاچه زیبای ماش در شهر هانوفر آلمان باشیم.  جالب است بدانید این دریاچه در طول جنگ جهانی دوم استتار شد تا دشمنان را در جهت یابی، دچار اختلال کند.

امروزه علاقه مندان به طبیعت موجودات آبزی، در طول سال به دریاچه ماش می آیند. در اینجا می توانید کلوب های قایق رانی، مراکز کرایه قایق، مراکز فروش بستنی، رستوران های با منظره آب و موزه های هنری را مشاهده کنید . هر روزه شاهد افرادی هستید که در اطراف این دریاچه در حال تمرین و ورزش هستند . روز و شب شاهد دونده ها، دوچرخه سواران، افرادی که پیاده روی می کنند و افرادی که در کشتی هستند، خواهید بود . در فصل تابستان، فستیوال ها جو خیابان ها را پر از آهنگ و موسیقی می کنند.

مونیخ، شهری که نامش با فوتبال گره خورده

 

موزه دولتی لاور ساکسونی (Lower Saxony State Museum)

موزه لاور ساکسونی که به آن ساکسونی سفلا نیز می گویند، دارای مجموعا بیش از 20000 اثر ارزشمند هنری می باشد. گالری این موزه نقاشی ها و مجسمه های ارزشمند از دوران قرون وسطی تا قرن بیستم را در خود جای داده است. همچنین در موزه لاور ساکسونی آکواریومی پر از انواع دو زیستان، خزندگان و ماهی ها قرار دارد. در موزه لاور ساکسونی می توان مجموعه های کم نظیر قومی، تاریخ طبیعی و باستان شناسی را مشاهده نمود.

 

شهر قدیمی هانوفر (Hanover’s Old Town)

شهر قدیمی هانوفر در ابتدا محله ای بود. که در آن جرم و جنایت های زیادی انجام می شد و خانه هایی قدیمی داشت. این شهر به مرور زمان پیشرفت نموده و امروزه بخشی گسترده از هانوفر را تشکیل می دهد که کلیسای جدید شهر، ساختمان پارلمانی دولت، کلیسای Neustädter  مربوط به قرن هفدهم میلادی و محل دفن گوتفرید لایبنیتس (فیلسوف مشهور آلمانی) را در دل خود جای داده است.

 

سالن اپرای هانوفر (Hanover Opera House)

سالن اپرای هانوفر در سال 1852 تاسیس شد.و پس از آسیب شدید در جنگ جهانی دوم، در سال 1948 مورد بازسازی قرار گرفت. سالن اپرای هانوفر، از ماه سپتامبر تا ژوئن اجرا دارد.و در حال حاضر میزبان کمپانی اوپرای حرفه ای هانوفر با نام Staatsoper Hannover است.

 

باغ هرنهاوزن (Herrenhausen Gardens)

باغ هرنهاوزن در قصر هرنهاوزن و در منطقه ای با همین نام قرار دارد. این باغ از معروف ترین باغ های اروپا به شمار می رود.و متشکل از سه باغ جورجن گارتن، بر گارتن و ولفن گاتن می باشد.

این سه باغ در واقع میراث پادشاهان هانوفر به شمار می روند. باغ های ولفن گارتن و جورجن گارتن، به سبک باغ های انگلیسی ساخته شده اند. باغ ولفن گارتن، دانشگاه هانوفر را در دل خود جای داده است. باغ بر گارتن نیز در گذشت زمان، تبدیل به باغ گیاه شناسی بزرگ شده است. قصر هرنهاوزن نیز امروزه میزبان موزه ای خاص از اسناد مربوط به دوران باروک ها و نمایشگاه های مصنوعات می باشد.

 

کلیسای سنت جورج و جیمز (Marktkirche)

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز که عموما با نام Marktkirche در بین مردم شناخته می گردد، کلیسای لوتری اصلی هانوفر آلمان می باشد. لوتریانیسم یکی از شاخه های اصلی مسیحیت غربی بوده که از اندیشه های مارتین لوتر برگرفته شده است. قدمت کلیسای سنت جورج و جیمز به قرن چهاردهمین میلادی باز می گردد و در نزدیکی این کلیسا تالار شهر قرار دارد. برج 97 متری، بلندترین بخش این کلیسا است.

 

تالار جدید شهر هانوفر (The New Town Hall in Hanover)

تالاری در شهر هانوفر در ۳۰ جولای ۱۹۱۳ به نام تالار جدید شهر هانوفر ساحته شده که بعد از ۱۲ سال کار نیز ساخته شد. این بنا بی شک یکی از جالب ترین معماری های شهر هانوفر به شمار می رود. تالار جدید شهر و محوطه‌ی آن حدود ۱۰ هکتار از زمین‌های این شهر را اشغال می‌کند. ارتفاع بلندترین نقطه‌ی تالار برج آن است که به ۱۰۰ متر می‌ رسد و به تمام شهر اشراف دارد. برای بازدید از تالار جدید شهر هانوفر تورهای متعددی برگزار می گردد.

 

نمایشگاه صنعت هانوفر

نمایشگاه صنعت هانوفر از ۰۵ الی ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در شهر هانوفر کشور آلمان برگزار می گردد. نمایشگاه صنعت هانوفر بزرگترین نمایشگاه و رویداد صنعتی جهان است که در اروپا برگزار می‌شود. این نمایشگاه به عنوان یکی از پیشتازان عرضه فناوری های صنعتی در جهان شهرت یافته است که هر ساله در آلمان برگزار میشود. این نمایشگاه نه تنها در عرصه رقابت های جهانی بسیار شکوفا و مؤثر بوده بلکه بعنوان صحنه ای بهینه، برای کسب دانش صنعتی در جهان شناخته شده است. بیش از ۵٠ سال سابقه ی درخشان این نمایشگاه سبب جذب ٢١٠،٠٠٠ بازدیدکننده از سراسر جهان شده است.

 

بهترین هتل‌های هانوفر

هانوفر دارای هتل های متعددی با ویژگی های گوناگون می باشد و جواب گوی تمام نیازهای گردشگران است. شما می توانید بعد از دوچرخه سواری صبحگاهی یک ناشتای آلمانی در هتل میل نمایید و لذت ببرید.

 

هتل‌های پیشنهادی برای اقامت در هانوفر

– سوئیت نووتل هانوور Suite Novotel Hannover
آدرس : Rundestrasse 9 , 30161 Hannover , Lower Saxony


– نووتل هانوور Novotel Hannover
آدرس: Podbielskistrasse 21/23 , 30163 Hannover , Lower Saxony


– مرکر هتل هانوور سیتی Mercure Hotel Hannover City
آدرس: Willy Brandt Allee 3 , 30169 Hannover , Lower Saxony


– هتل ویوا کریتیو Hotel Viva Creativo
آدرس: m Heidkampe 80 , 30659 Hannover, Lower Saxony


– رادیسون بلو هتل Radisson Blu Hotel
آدرس : EXPO Plaza 5 , 30539 Hannover, Lower Saxony

 

کجای شهر هتل بگیرم؟

مهمترین اصل در انتخاب هتل، موقعیت آن هتل است. هرچه قدر هتل به مرکز اصلی شهر نزدیک باشد بهتر است. با این حال با توجه به هدف سفر شما ممکن است موقعیت هتل برای شما در اولویت بعدی باشد:

سفرهای تفریحی: در سفرهای تفریحی بهتر است در مرکز شهر هانوفر، هتل خود را انتخاب کنید. حتی اگر به نسبت هتل های مشابه گرانتر باشد و آن یک دلیل ساده دارد: صرفه جویی در کرایه تاکسی و زمان.

سفرهای کاری: اگر برای مسافرت کاری به هانوفر سفر کرده اید بهتر است کرایه تاکسی در مدت اقامت خود را به مبلغ هر شب اقامت خود در هتلی که از مرکز شهر دور است، اضافه کنید سپس هزینه ها را با هزینه هر شب اقامت در هتل های مرکز شهر مقایسه نمایید.

ممکن است شما هتلی بهتر و با قیمت پایین‌تر در مناطق دورتر نسبت به مرکز شهر پیدا کنید اما باید هزینه کرایه تاکسی برای هر شب اقامت را هم در نظر بگیرید.

 

در پایان…

هانوفر شهر سبز و مدرن با باغ‌ها و پارک‌های بزرگ و شهر نمایشگاه‌های گوناگون در شمال آلمان قرار دارد. این شهر که در آغاز محل سلطنت و زندگی پادشاهان هانوفر بوده، دارای ساختمان‌های باشکوهی از آن دوران است که در سراسر شهر قابل مشاهده می باشد. با وجود اینکه گذشته و آثار تاریخی هانوفر بخش مهمی از ویژگی های این شهر می باشد، به دلیل اینکه این شهر بارها در جنگ تخریب و بازسازی شده است تبدیل به یک شهر مدرن و جدید گشته است و سنت و مدرنیته را در کنار هم دارد.

 

مقالات مرتبط

اطلاعات جامع کشور آلمان اطلاعات جامع کشور آلمان
برلین، آمیزه‌ای از تاریخ و مدرنیته در آلمان برلین، آمیزه‌ای از تاریخ و مدرنیته در آلمان
غذاهای محلی هامبورگ، خاطره‌ای بی‌نظیر از تور آلمان غذاهای محلی هامبورگ، خاطره‌ای بی‌نظیر از تور آلمان
مونیخ، شهری که نامش با فوتبال گره خورده مونیخ، شهری که نامش با فوتبال گره خورده
هامبورگ، دروازه ای رو به جهان هامبورگ، دروازه ای رو به جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348