کلیسای ایاصوفیه استانبول ترکیه

کلیسای ایاصوفیه استانبول ترکیه

کلیسای ایاصوفیه استانبول

با خرید بلیط ارزان هواپیما تور استانبول به راحتی می توانید یک سفر چند روزه در دل تاریخ را داشته باشید. شهر استانبول پر از جاذبه هایی بوده که طول سفر را برای شما جذاب و عاری از خستگی می کند. یکی از این جاذبه ها کلیسای ایاصوفیه استانبول و یا مسجد ایاصوفیه استانبول می باشد.

اگر تور ارزان استانبول را از آژانس قصرشیرین تهیه کرده اید، بهتر است بدانید یکی از جاذبه های قابل مشاهده در طول تور استانبول، کلیسای ایاصوفیه یا همان مسجد ایاصوفیه می باشد. مسجد ایاصوفیه استانبول جزو قدیمی ترین ساختمان مذهبی پس از وقوع زلزله ها و جنگ های متعدد طول تاریخ می باشد.

معماری کلیسای ایاصوفیه

کلیسای ایاصوفیه استانبول

اگر بخواهیم از نظر ظاهر و معماری مسجد ایاصوفیه را توصیف کنیم بایستی گفت که این کلیسا (مسجد) از نظر اندازه، معماری و زیبایی در نوع خودش منحصربفرد است. توریست ها و گردشگرانی که سفری به شهر استانبول با بلیط سیستمی یا بلیط چارتری داشته اند، این مکان را جزو زیباترین مکان استانبول معرفی کرده اند.

راههای ارتباطی رسیدن به مسجد اباصوفیه

مسجد ایاصوفیه در مکانی قرار گرفته است که تمامی وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی در آنجا قابل دسترس است. مترو، تراموای استانبول  و شبکه اتوبوس به همراه چندین ایستگاه در محله سلطان احمد، درحال خدمت رسانی به گردشگرانی هستند که بلیت ارزان هواپیما استانبول را خریداری نموده اند.

آداب ورود به کلیسای ایاصوفیه

برخلاف بازدید از مسجد آبی استانبول که بانوان بایستی حتما موهای خود را با شال یا روسری بپوشانند، در بازدید از مسجد ایاصوفیه این امر الزامی نمی باشد. در اوایل لازم بود که خانم ها لباسی با یقه بسته، آستین و شلوار بلند بپوشند. اما پس از گذشت زمان و تبدیل مسجد ایاصوفیه به موزه دیگر این محدودیت وجود ندارد. توریست ها و گردشگران می توانند برای ادای احترام به اهالی ترکیه به هنگام بازدید از پوشش مناسبی برخوردار باشند.

 

مقالات مرتبط

دیدنی های استانبول دیدنی های استانبول
کاخ توپکاپی استانبول کاخ توپکاپی استانبول
بایدها و نبایدهای سفر به استانبول بایدها و نبایدهای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول راهنمای سفر به استانبول
آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول آکواریوم های جذاب و دیدنی استانبول
پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول پلکان کاموندو، مارپیچی خاطره انگیز در استانبول
کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول کاراتپه، بهشت کوهستانی در نزدیکی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول غذاهای خیابانی استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348