آشنایی با جزیره لنکاوی در مالزی

آشنایی با جزایر لنکاوی در مالزی

آشنایی با جزیره لنکاوی در مالزی جزایر لنکاوی در کشور مالزی از دیدنی ترین بخش این کشور است. اقتصاد این جزیره بر پایه برنج کاری و کشت کائوچو جریان دارد اما هم اکنون بیشتر درآمد آن از راه گردشگری می باشد. اگر دوست دارید با تور مالزی به این بهشت روی زمین که جنگل های انبوه و سواحل شنی شفید و دریای کریستالی آن گردشگران زیادی را به خود جلب می کند سفر کنید با قصرشیرین همراه باشید.

آشنایی با جزایر لنکاوی در مالزی

لنکاوی (Langkawi Permata Kedah) یکی از مجمع الجزایرهایی از 104 جزیره در دریای آندامان می باشد که در حدود 30 کیلومتری شمال غربی خاک اصلی مالزی قرار گرفته است. (موقعیت روی نقشه)

جزایر لنکاوی در مالزی

اطلاعات کلی از جزایر لنکاوی

• جزایر لنکاوی از حدود صد جزیره تشکیل شده و در محل برخورد تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان قرار دارد.
• معنی کلمه لنکاوی یعنی عقاب قهوه ای
• جمعیت این جزیره حدود 75 هزار نفر است. و یکی از زیباترین مناطق دیدنی کشور مالزی محسوب می‌شود.
• زبان رسمی مردم مالایی و واحد پولشان رینگیت است.
• نخستین بومیان منطقه علاوه‌بر ماهیگیران، ملوانانی بودند که عموماً دزدان دریایی محسوب می‌شدند و اصالتاً اهالی جنوبی‌ترین شبه‌جزیره مالایا بودند که بعدها توسط بریتانیایی ها ازبین رفتند.
• آب و هوای این شهر بیشتر اوقات گرم و معتدل است.
• آبشار های تلاگا توجو یکی از جاذبه های طبیعی لنکاوی است که می‌توان در آن شنا کرد.
• مجموعه «هنر در بهشت» (art  In Paradise) یک جای بسیار جالب در این شهر است که پر از نقاشی های سه بعدی جالب است که می‌توان عکس های جالبی در کنارشان گرفت. این موزه بزرگترین موزه هنرهای سه بعدی در مالزی و دومین موزه بزرگ جهان است است.

جنگل های لنکاوی

در گذشته، این جنگل‌ها به علت تودرتو بودن، مکان های مناسبی برای دزدان دریایی بودند. با این حال، برخی از جزایر لنکاوی به مکان‌هایی عجیب تبدیل شده اند که باعث جذب بازدیدکنندگانی از سراسر جهان شده است.

غار نیاح ساراواک مالزی، اقامتگاه 38 هزار ساله انسان

جزایر لنکاوی

لنکاوی دارای جزایر متععدی است. بزرگترین جزیره در میان جزایر لنکاوی، جزیره پولائو لنکاوی است که جزیره افسانه ای لقب گرفته است. نام مجمع الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است. نکته‌ای که باید بدانید این است که این جزیره، منطقه ای آزاد و معاف از هزینه های گمرک است. و همه کاری که باید انجام دهید این است که دست کم ۴۸ ساعت در آنجا اقامت داشته باشید تا از مزایای آن لذت ببرید.

غذاهای دریایی

جزایر لنکاوی مترادف با غذاهای دریایی است. محبوب ترین رستوران های جزیره در شهرک کواه، سنانگ، و سواحل تنگاهو کوکواقع شده اند. البته هتل های گرانقیمت غذاهای بین المللی را نیز سرو می کنند، پس هیچ کمبودی برای غذاخوری های عالی وجود ندارد.

غذاهای دریایی

آداب و فرهنگ

جزایر لنکاوی دارای افسانه تاریخی دختر جوان و زیبا به نام ماسوری (mohsuri) است. این افسانه، معروفترین افسانه دراین جزیره است. با کرایه کردن یک اتومبیل و راننده بومی این سرزمین زیبای افسانه ای را ببینید. شما می توانید در این جزیره، دهکده هایی با خانه های چوبی، درختان نخل و بچه هایی که با دوچرخه های کهنه و قدیمی شان به دوره گردی می پردازند را بینید.

همچنین اگر شما به داستان های وحشتناک علاقه مندید، کافی است از مردم محلی درباره خون آشامی که در جزیره دایانگ بانتینگ زندگی می کند  بپرسید. و اگر برای رفتن به آنجا به اندازه کافی شجاعت دارید می توانید به بازدید غارها و تماشای خفاش‌های ساکن در آنجا بپردازید.

گردشگری در لنکاوی

بیشتر جاذبه های اصلی آن ریشه در حکایات و افسانه ها دارند. اما بسیاری از جاذبه های گردشگری آن جاذبه های زیبای طبیعی هستند به عنوان مثال، ماسه های سفید، نسیم ملایم، آبهای روشن کریستالی، آبشارهای آرام و فضایی آرامش بخش، مناسب سرگرمی های بی سر و صدا و آرام است.

علاوه بر این، لنکاوی محلی برای علاقه مندان به طبیعت است. سواحل بسیار آن، درختان استوایی همیشه بهار و جنگل های بارانی جزایر، پناهگاهی امن برای حیات وحش محلی و جانداران دریایی به شمار می رود.

گردشگری در لنکاوی

آبشارهای تلاگاتوجو

در این جزایر آبشارهایی به نام آبشارهای تلاگا توجو وجود دارد که ادعا شده زنان نازا را بارور می کند. چرا که یک پری در آنجا استحمام کرده است. در حالی که این داستان ها به فرهنگ محلی طعمی خاص می دهند. و باعث جذب گردشگران از سرتاسر دنیا به شهر شهر لنکاوی (langkawi) خواهد شد.

جزیره ی دریایی آیلند هاپینگ (Island Hopping)

جزیره ای است که در هنگام عبور از آن می توانید از چند جزیره ی زیبای اطراف جزیره ی لنکاوی دیدن کنید. مثل جزیره ی دریاچه ی آب شیرین، جزیره ی میمون‌ها، و جزیره ی Pregnant Maiden

جزیره ی دریایی آیلند هاپینگ (Island Hopping)

جزیره جرج تاون مالزی

پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی که 125 متر ارتفاع دارد یکی از جاهای دیدنی شهر است. که از روی آن می‌توان آبشارهای گونونگ، مات سینکانگ و توجو و جزایر کوچک اطراف لانکاوی را تماشا کرد.(برای رسیدن به این پل باید ابتدا سوار تلکابین شوید)

پارک تامان لاگندا لنکاوی، پارک حیات وحش و بهشت پرندگان لنکاوی،پارک دریایی پولائو پایار(که باغ مرجان ها هم درآن قرار دارد) از دیگر جاهای تفریحی شهر است.

پل هوایی در جزیره لنکاوی

پارک کروکودیل‌ها

پارک کروکودیل‌ها در شهر لنکاوی در کشور مالزی یکی از هیجان‌انگیز ترین جاذبه‌های برتر این شهر است. در این پارک می توانید اجرابرنامه زنده کروکودیل ها و مربیانشان، غذا دادن به کروکودیل ها و کالکسه ای که کروکودیل ها آن را راه می برند و حتی مسابقه بوکس بین آن ها را ببینید.

میدان عقاب

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مالزی که در جزایر لنکاوی قرار دارد، میدان عقاب است. نام میدان از این پرنده زیبا گرفته شده است که نماد این جزیره میباشد. دریاچه های زیبا و منظره دلنشین این جزیره در شب روح جدیدی به آدمی می‌بخشد.

میدان عقاب

آکواریوم لنکاوی

یکی از بزرگترین آکواریوم های آسیای جنوب شرقی است. و با هدف دانش، آموزش، سرگرمی و توجه به حفظ محیط زیست بر پا شده است. جالب است بدانید آکواریوم زیبا دارای تونلی ۱۵ متری در زیر آب است که شامل ۵۰۰ هزار لیتر از آب دریا می باشد. و جانداران بسیاری همچون ماهی های غول پیکر و لاک پشت های سبز را در خود جای داده است.

آکواریوم لنکاوی

باغ برنج لامان

باغ برنج لامان در اصل موزه ای است که در شمال ساحل سنانگ قرار دارد.  در این موزه مصنوعات و عکس هایی که مربوط به فرهنگ شالیکاری مالزی می باشد، جای گرفته اند و شامل باغی است که برکه و حیاطی چشم نواز و حیواناتی جالب دارد.

آبشارهای تلاگا توجو یا هفت چشمه

نام این آبشار از هفت برکه طبیعی(Telaga Tujuh Waterfalls) که در مسیر آن شکل گرفته اند، برگرفته شده است. در افسانه ها آمده، در این برکه ها پریان بسیاری به جنب و جوش و بازی می پردازند. در این برکه ها می توانید شنا کنید و از صخره های بین آن ها به پایین سُر بخورید.

آبشارهای تلاگا توجو یا هفت چشمه

چشیدن لذت زندگی با تور بالی اندونزی

مسیرهای دسترسی به آبشار تلاگا توجو

بسیاری از گردشگران تور لنکاوی که علاقمند به کوهنوردی و صعود از صخره های شیب دار هستند، می توانند به بالای آبشار صعود کنند. و از صخره های عظیم و هفت استخر عبور کنند. برای رسیدن به بالای آبشار 45 دقیقه کافی است. در طول مسیر می توانید ماکاها، نوک شاخان و سنجاب های بزرگ را هم از نزدیک ببینید.

اما اگر علاقه ای به کوهنوردی نباشد، پس از پیاده روی کوتاه به جاده منتهی به پارکینگ می رسید و بعد باید به سمت چپ بپیچید تا به پایین آبشار برسید. از این پایین منظره زیبای فرود آبشار را خواهید که در نوع خود دیدنی است. همراه با تور ارزان مالزی می توانید با قیمتی مناسب به مکان این آبشار زیبا در مالزی سفر نمایید.

برای رسیدن به این منطقه، می توانید همچنان در این جاده شیب دار به پیش روید یا پله ها را از سمت پارکینگ رو به بالا روید. برای اینکه بتوانید صعود کنید باید بتوانید  638 پله را رو به بالا بروید، ارتفاع رسیدن به بالای آبشار 480 متر است. بنابراین اگر به بالا می‌روید، باید قدم ها را آهسته بردارید و دقت کنید. باید افزود یک ساعت طی این مسیر طول می کشد. همچنین این مسیر از  جنگل های بارانی کوه مات سینکانگ میگذرد و می توانید تعداد زیادی از گیاهان و جانوران منحصر به فرد را در طول مسیر ببینید که خود برجذابیت های این منطقه می افزاید. وقتی به بالا می رسید می توانید از آنجا فرود جریان آب را ببینید که به استخرهای طبیعی می ریزد.

امکانات و تفریحات  آبشار تلاگا توجو

جالب است بدانید که می توانید در استخر های طبیعی این آبشار شنا کنید. بهترین فصل برای شنا، فصل موسمی (سپتامبر – اکتبر) است، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در آن زمان پله ها لغزنده هستند و بارش باران نیز آبتنی را کمی مختل خواهد نمود. در اینجا استراحتگاهی مناسب هم وجود دارد اما هیچ اتاق تعویضی برای شناگران وجود ندارد.

هتل ها و محل های اقامتی آبشار تلاگا توجو لنکاوی

اقامتگاه برجایای لنکاوی، هتلی پنج ستاره است که در جزیره بورا بی لنکاوی واقع شده است. علاوه براینکه یکی از لوکس ترین هتل ها محسوب می شود، ظاهرا محفلی برای تفریحات دوستانه و صمیمی هم هست.  این ملک آنقدر گسترده است که به 70 هکتار می رسد. در محوطه آن 370 آلونک چوبی تازه امروزی ساخته شده است. که یا روی آب برپا شده اند یا درون جنگل های پرپشت واقع شده اند.

در مجموع هشت گروه اقامتگاه وجود دارد که در اکثر واحدهای آن خدمات مستقیم ارائه می شود. و منظره ای جذاب به سمت دریای آندامان دارند. اتاق به سیستم اینترنت مجهزاند و از همه امکانات استاندارد مثل تلویزیون فلت،  صندوق امانات الکترونیکی ، اتو و میز اتو، تلفن های IDD، یخچال مجهز و  وسایل دم کردن قهوه و چای برخوردارند.   

سواحل لنکاوی

سواحل بکر لنکاوی با نام های خلیج داتای، پانتای سنانگ و تانجونگ رو در بین بهترین سواحل دنیا قرار دارند.

در پانتای سنانگ میتوان داخل تونل پانزده متری زیر آب رفت. و کوسه ها، سفره ماهی های غول پیکر و لاک پشت های سبز را از نزدیک تماشا کرد. حدود 500 گونه جانوری در این آبها زندگی می‌کنند.

سواحل لنکاوی

پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

این پارک شامل ۴ جزیره است و پر ازمرجان های دریایی میباشد. این پارک که مکانی بی نظیر برای شنا، اسنورکلینگ و غواصی است پوشیده از سواحل شنی زیبا است. و امکانات آبی خوبی برای خانواده ها را در خود فراهم کرده است.

در پایان…

اگر دوست دارید به این بهشت روی زمین که جنگل های انبوه و سواحل شنی سفید و دریای کریستالی آن گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند سفر کنید با آژانس مسافرتی قصرشیرین تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

توریستی ترین  کشورهای اروپا کدامند؟ توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟
با دیزنی لند توکیو آشنا شوید با دیزنی لند توکیو آشنا شوید
سرگذشت میدان تیان آنمن پکن سرگذشت میدان تیان آنمن پکن
داستان شگفت انگیز کولوسئوم داستان شگفت انگیز کولوسئوم
معرفی شهر زوریخ معرفی شهر زوریخ
معرفی پل صلح تفلیس معرفی پل صلح تفلیس
معرفی جنگل بامبو ژاپن معرفی جنگل بامبو ژاپن
گرم ترین کشورهای دنیا کدامند؟ گرم ترین کشورهای دنیا کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348