سفر به گذشته با اقامت در هتل‌های سنتی ایران

یکی از ارکان اصلی سفر اقامتگاه است. میان اقامتگاههای مختلف یکی از بهترین محل‌های اقامت که برای گردشگران و مهمانان تجربه‌ای ناب‌تر و درک عمیق‌تری از سفر ایجاد می‌کند، هتل‌های سنتی یا به عبارتی اقامتگاه‌های سنتی است. هتل‌های سنتی و تاریخی ایران به سبب معماری و سبک پذیرایی که دارند نمادی از تاریخ و فرهنگ ایرانی می‌باشند. هتل‌های سنتی ایران یکی از پرطرفدارترین اقامتگاه‌ها در میان گردشگران داخلی و خارجی هستند. این اقامتگاههای سنتی به دلیل حس نوستالژیکی که در گردشگران خصوصاً گردشگران داخلی ایجاد می‌کنند، تداعی‌کننده خاطرات خوش برای آنان هستند. همچنین گردشگران خارجی با اقامت در هتل‌های سنتی درک بالاتری از سبک زندگی و فرهنگ مردم ایران پیدا می‌کنند. بسیاری از گردشگران خارجی در تور ایرانگردی گزینه اقامت در این هتل های سنتی را به جای اقامت در هتل های مدرن امروزی برمی‌گزینند.

 

ویژگی‌های هتل‌‌های سنتی ایران

هتل‌ها و اقامتگاه های سنتی ایران اکثرا خانه‌ها و کاروانسراهای سنتی و تاریخی هستند که بازسازی و نوسازی شده‌اند. از آنجا که این خانه‌ها و بناها به طور معمول به قشر مرفه و اعیان و افراد سرشناس جامعه زمان خود تعلق داشته‌اند، معمولاً در ساخت آنها از تکنیک‌ها و اصول معماری ویژه و اصیل ایرانی استفاده شده است. همچنین این خانه‌ها به بهترین مصالح معماری ایرانی آزین یافته اند. و هنر دست زبردست‌ترین استادکاران زمان خود هستند.

معماری ایرانی هتل

این خانه‌ها و بناهای تاریخی زیبا، با هنرهایی چون گچ‌بری، کاشی‌کاری، مشبک‌سازی، آیینه‌کاری و تذهیب و نقاشی آزین شده اند. یکی از ویژگی‌های این بناها سبک معماری آنهاست. این خانه‌ها معمولا اتاق‌ های گوناگونی دارند که دورتادور هوش بزرگ مرکزی ساخته شده‌اند. فضای بیرونی و اندرونی آنها معمولاً جدا شده و سرداب و سایر امکانات را دارند. این سبک معماری امکان تغییر کاربری این بناها را به اقامتگاه ایجاد کرده است.

سفر به دوران قاجار و صفوی

قدمت این هتل‌های سنتی به دوران قاجار و پیش از آن و حتی برخی به دوران صفوی باز می‌گردند. هتل‌های سنتی ایران امروزه از گران قیمت‌ترین و لوکس‌ترین هتل های ایران هستند. این هتل‌ها در محیطی سنتی و تاریخی، مشغول به ارائه خدمات در حد هتل های پنج ستاره و تاپ به مهمانان هستند. بیشترین هتل‌های سنتی ایران، در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، یزد، کاشان، تبریز و کرمان قرار دارند. اگر قصد سفر به شهرهای تاریخی ایران را دارید، برای این که بتوانید برای تور داخلی خود بهتر برنامه‌ریزی کنید و یا برای اقامت در سفر به دنبال اقامتگاهی خاص و سنتی، اما با خدماتی مدرن هستید، در ادامه در سفری شیرین در تاریخ، با قصرشیرین همراه باشید تا با بهترین هتل‌های سنتی ایران آشنا شوید.

گردشگری در کویرهای ایران

هتل عباسی اصفهان

یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های سنتی ایران، هتل عباسی اصفهان است. این هتل را شاید بتوان زیباترین هتل ایران و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان دانست. هتل عباسی قدیمی‌ترین مهمانسرای ایران آن است. بنای این هتل سنتی با حدود ۳۰۰ سال قدمت پس از بازسازی و مرمت در دهه ۴۰ شمسی در گروه هتل‌های لوکس ۵ ستاره شروع به خدمات دهی به گردشگران کرد. هتل عباسی اصفهان در خیابان ۲۴ اصفهان قرار دارد.

تاریخچه هتل عباسی

در رابطه با بنای کاروانسرای عباسی، باید گفت در حدود سیصد سال پیش، شاه سلطان حسین آخرین پادشاه سلسله صفوی دستور ساخت این کاروانسرا را صادر کرد و کاروانسرا را به مادر خود پیشکش کرده بود. به همین دلیل برای ساخت کاروانسرای عباسی از بهترین معماران شهر اصفهان استفاده کردند.

زیباترین اقیانوس ابر ایران کجاست؟

معماری و تزئینات

این هتل تزیینات معماری ایرانی بی‌نظیری دارد. در اتاق‌های هتل‌عباسی می‌توانید تزیینات گچبری، تذهیب، مقرنس کاری فضایی و سایر هنرهای ایرانی را ببینید. سوئیت‌ها و اتاق های این اقامتگاه به سبک‌های ویژه چیده و دکور شده است. شما می‌توانید سوئیت های سبک قاجار و صفویه و همچنین انواع اتاق را در این اقامتگاه انتخاب کنید.

لوکس ترین هتل های سنتی ایران

هتل عباسی به عنوان یکی از لوکس‌ترین اقامتگاه‌های سنتی دارای رستوران‌ها و کافه‌هایی در حد هتل ۵ ستاره می‌باشد. در محوطه هتل امکانات تفریحی برای مهمانان ایجاد شده است. هتل عباسی از اقامت‌گاه‌هایی است که در بدو ورود به آنجا محو تماشای تزیینات دیوارها می‌شوید. فضای باصفای مهمانسرا با حوض و فواره‌ها و شمعدانی های رنگارنگ، محیطی دلنشین را برایتان فراهم می‌کند.

 

هتل سرای عامری‌های کاشان 

یکی از ارزشمندترین خانه های سنتی در میان خانه های تاریخی شهر کاشان، سرای عامری ها می باشد. در محل این خانه قدیمی و تاریخی هم اکنون هتل سنتی عامری های کاشان واقع شده است. این هتل سنتی در محله سلطان امیر احمد در خیابان علوی کاشان و در نزدیکی میدان کمال الملک واقع شده است. قدمت بنای این خانه تاریخی و ساختمان آن پیش از دوران چنگیزخان باز می گردد و بر اساس اسناد تاریخی نوسازی این بنا در سلسله زندیه در دهه ۷۰۰ میلادی و بعدها در دوره حکومت سلسله قاجار انجام شده است.

سفر به دوران زند

این مجموعه تاریخی با مساحتی در حدود ۹ هزار متر مربع، از چند خانه مجزا که با یکدیگر در ارتباط هستند، ایجاد شده است. این بنا ۸۵ اتاق و ۵ حیاط دارد که به صورت اندرونی و بیرونی می‌باشند. بنای این هتل سنتی متعلق به دوران زند می‌باشد.

ویژگی های خانه عامری های کاشان

از ویژگی‌های بنای هتل خانه عامری های کاشان، وسعت حیات‌ها در دو طرف ساختمان و تزئینات درون خانه است. البته اینکه ویژگی که این ساختمان دارای بلندترین بادگیر، در بین خانه‌های تاریخی شهر کاشان می باشد، این خانه از سایر خانه‌های تاریخی و قدیمی‌ شهر متمایز کرده و بنایی متفاوت دارد.هتل عامری های کاشان چندین خانه متصل و تودرتو می باشد که بازسازی و مرمت گردیده است. در این هتل امکاناتی مانند رستوران و کافه برای استراحت و صرف، غذا و نوشیدنی فراهم شده است. محیط زیبا و با صفا و سنتی سرای عامری ها و موقعیت مناسب بنا در بافت شهر و نزدیکی به سایر بناهای تاریخی شهر کاشان از ویژگی های این هتل سنتی است.

شربت‌خانه سنتی

شربت‌خانه سنتی سرای عامری‌ها در کنار کافه و رستوران مجموعه، فضایی بسیار دلنشین و دنج برای گردشگران و مهمانان فراهم کرده است. اگر به شهر کاشان می روید پیشنهاد می‌کنیم حتما اقامت در این هتل سنتی و نوشیدن شربت های سنتی این شربتخانه را تجربه کنید. 

اتاق های خانه عامری

هتل سنتی خانه عامری های کاشان دارای انواع اتاق های اعیانی،  شاه نشین، اشرافی و درباری و دیوانی با متراژ ها و دکوراسیون و طراحی ویژه با موقعیتی مکانی خاص می باشد. شما یکی از انواع اتاق های ویژه را می توانید در این اقامتگاه انتخاب کنید. اتاق های این مجموعه سنتی و زیبا یک تا شش تخته هستند.  کارکنان این مجموعه در اتاق ها با امکاناتی لوکس از مهمانان و گردشگران پذیرایی می‌کنند.

هتل داد یزد 

شهر یزد شهری در دل کویر از زیباترین شهرهای ایران و از شهرهای تاریخی است. یزد مهد خانه های گلی و بناهای خشتی زیبا است. این بنا ها امروزه بیشتر به اقامتگاه های سنتی بدل شده‌اند. یکی از لوکس ترین این بناها هتل داد یزد می باشد. هتل داد اقامتگاهی رویایی است که ترکیب سنت و مدرنیته را در معماری و طراحی خاص خود را به خوبی نشان داده است.

برنده جایزه مشتری مداری آلمان

هتل سنتی داد در شهر یزد، در میدان شهید بهشتی این شهر و در خیابان دهم فروردین واقع شده است. این هتل چهار ستاره با ساختاری سنتی در قلب شهر تاریخی و زیبای یزد قرار دارد. این اقامتگاه سنتی با حفظ ساختار سنتی و زیبای خود توانسته است امکانات رفاهی مناسب و مدرن را برای مهمانان فراهم نماید. فضای آرام و محیط زیبای این مجموعه، با داشتن رستوران و کافی شاپ و سرو انواع غذاهای ایرانی و فرنگی، سلایق مختلف مهمانان را پوشش می‌دهد. این هتل چهارستاره برنده جایزه مشتری مداری سال ۲۰۰۹ کشور آلمان است. یکی از بخش های بسیار ویژه این هتل سنتی رستوران روف گاردن در پشت بام این اقامتگاه است. تماشای آسمان پر ستاره کویر در این اقامتگاه از خاطرات فراموش نشدنی مهمانان این واحد اقامتی است. هتل داد یکی از لوکس ترین اقامتگاه های سنتی در شهر یزد است.

تاریخچه هتل داد یزد

مرحوم حاج عبدالخالق داد در اوایل سده سیزدهم هجری شمسی و در حدود سال ۱۳۰۷ این مکان را با کاربری حمل و نقل کالا و جهت مهمانپذیر کالاداران بنا کرد. این هتل سنتی تا سال ۱۳۷۲ همچنان با این کاربری به پذیرایی از مهمانان می‌پرداخت. سپس در سال ۱۳۸۰ فرزندان و نوادگان وی تصمیم به مرمت و بازسازی بنا گرفتند این بنا و اقامتگاه سنتی در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز به عنوان یکی از زیباترین هتل های سنتی در شهر یزد به کار خود ادامه داده است.

معماری هتل داد یزد

در معماری زیبای این هتل از ترکیب آجر و کاهگل که از مصالح منطقه کویر است، استفاده شده است. همچنین طاق نماها و قوس ها در قسمت های متفاوت بنا بر زیبایی آن افزوده است. گودال باغچه بخشی از معماری بناهای سنتی و تاریخی یزد است که در این هتل نیز به کار رفته است و زیبایی و منظره بسیار خیره کننده ای را به محوطه هتل داده است. سبک معماری باغ چال، سبکی است که در آن حیاط بزرگ با حوض آب و باغچه و فضای سبز اطراف آن در مرکز ساختمان و به صورت گودال قرار گرفته است و اتاقها در گرداگرد آن ایجاد شده‌اند. مصالح اصلی در پوشش دیوارها کاهگل است. پنجره ها با قاب های چوبی و شیشه های رنگی و همچنین طاق نماها و منبت ها و کاشی کاری های فیروزه ای دیگر تزیینات و مصالح این بنا هستند.

موقعیت هتل داد یزد

این هتل با قرار داشتن در بافت شهر و در نزدیکی به سایر جاذبه‌های گردشگری شهر یزد مانند آتشکده زرتشتیان یزد و میدان امیرچخماق موقعیت بسیار مناسبی دارد. در تور یزد و سفر به کویر ، با اقامت در این مجموعه می توانید به راحتی از سایر جاذبه های گردشگری شهر یزد بازدید کنید. هتل داد یزد سوییت های استاندارد، وی‌آی‌پی و همچنین سوییت هایی برای سفرهای ویژه مانند ماه عسل دارد. در محل هتل داد یزد سالن هایی نیز برای برپایی سمینار ونشست و جشن ایجاد شده است.

 

هتل لاله کندوان تبریز

هتل لاله کندوان در روستای تاریخی کندوان در ۶۰ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد. این مجموعه هتل سنتی بین المللی و صخره ای ایران است. هتل صخره ای لاله کندوان از اولین بوتیک هتل های ایران است و سومین هتل صخره ای دنیا می باشد.  این هتل یک جاذبه توریستی با معماری خاص و خارج از تصور معمول گردشگران از هتل است. اقامتگاهی تاریخی در آب و هوای کوهستانی در دل صخره های طبیعی ، هتلی ۵ ستاره که قدمت آن به قرن هفتم هجری برمی‌گردد. هتل لاله تبریز در شهر تبریز شهرستان اسکو و در دهکده توریستی کندوان واقع شده است. مجموعه صخره ای کندوان در حدود ۵۰ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد.

ویژگی های هتل لاله کندوان تبریز

این مجموعه تنها سالن کنفرانس صخره دنیا را در خود جای داده است. هتل خدمات رفاهی کاملی از جمله جکوزی و آبهای معدنی کندوان که برای رفع امراض کلیوی مفید هستند را نیز در اختیار مهمانان قرار می دهد. در مجموعه لاله کندوان واحدهای صخره کله قندی، چشم اندازی بی نظیر را پیش روی گردشگران قرار داده اند. اقامت در سرزمین های کوهستانی و خوش آب و هوای منطقه، از خاطرات فراموش نشدنی مهمانان این هتل است. این هتل با اتاق هایی از رنگ های طبیعی با داشتن امکاناتی در حد هتل های ۵ ستاره، تجربه ای فراموش نشدنی و در اوج آرامش را برای گردشگران فراهم می کند.

 

هتل لاله یزد

هتل سنتی لاله یزد از دیگر هتل های سنتی شهر یزد می باشد. این هتل تاریخی متعلق به دوره قاجار است. این بنا در اوایل دهه ۸۰ شمسی مورد نوسازی و مرمت قرار گرفت و پس از یک دوره بازسازی حدوداً سه ساله، به هتلی سنتی تغییر کاربری داد. پیش از آن از این بنا به عنوان مجموعه مسکونی استفاده می گردید. این هتل در قلب بافت سنتی و قدیمی شهر یزد و در همسایگی و مجاورت، آب انبار تاریخی گلشن قرار دارد. این هتل را گاهی به نام هتل مجموعه تاریخی گلش نیز می شناسند. این هتل و بنای آن ترکیبی از معماری سنتی قدیم و تجهیزات مدرن امروزی است.

هتل ملک التجار یزد

هتل ملک التجار یزد به عنوان اولین هتل خشت و گلی جهان شناخته می شود. این هتل در سال ۹۷ میلادی شروع به کار کرده است. این هتل سنتی عمارتی باستانی است که در گذشته به عنوان ملک خصوصی یکی از تاجران مشهور دوره قاجار بوده است. حاج علی عسگر شیرازی مالکیت این بنای تاریخی شهر یزد را داشته است. وی به سبب امانتداری از سوی ناصرالدین شاه قاجار به لقب ملک التجار مفتخر گشته بود و این لقب از سوی شاه برای وی اعطا شده بود. نوادگان ملک التجار در چهار نسل متوالی پس از او در این بنا زندگی کردند. رستوران سنتی هتل ملک التجار در حیاط مرکزی این هتل با غذا های محلی و بین المللی پذیرای مهمانان هتل است. با اقامت در این خانه تاریخی و اعیانی ، حس آرامش را در یکی از زیباترین خانههای تاریخی تجربه می کنید.

هتل سنتی اصفهان

یکی دیگر از هتل های تاریخی شهر اصفهان هتل سنتی است. این هتل از هتل های زیبای شهر است . تمام اتاق‌های این مجموعه به سبک سنتی تزیین گردیده است. البته اتاق های سنتی این هتل به وسایل مدرن امروزی مانند تلویزیونی با کانالهای ماهواره ای ، حمام ، رادیو و دیگر امکانات لازم مجهز هستند.

هتل بخردی اصفهان

از دیگر هتل های سنتی ایران هتل بخردی اصفهان است. هتل خانه بخردی تنها خانه سنتی دوره صفویه در شهر تاریخی و با صفای اصفهان است. این بنا پس از بازسازی از سال ۲۰۰۵ به عنوان هتل و اقامتگاه سنتی مورد استفاده است. این هتل نیز در کنار فضای سنتی، امکانات مدرن امروزی را برای مهمانان و گردشگران فراهم کرده است. با اقامت در این خانه تاریخی علاوه بر استراحت در خانه ای با محیطی متفاوت به راحتی می توانید از جاذبه های گردشگری شهر اصفهان بازدید کنید.

هتل عتیق اصفهان

هتل عتیق اصفهان هتلی با حدود ۲۰۰ سال قدمت در محله شهشهان شهر اصفهان می باشد. این بنا یادگاری از دوران حکومت ساسله قاجار است.هتل سنتی عتیق در جوار مسجد جامع  عتیق و در نزدیکی مراکز تجاری تفریحی شهر اصفهان واقع شده است. این هتل شاه نشین و سه سرداب دارد و با شیوه معماری حجاب دار ساخته شده است.

ویژگی های هتل عتیق اصفهان

هتل دارای حیاط مرکزی و ساختمانی متقارن است. این بنای تاریخی با ارزش در سال ۱۳۹۲ پس از مرمت و بازسازی به عنوان اقامتگاه مورد بهره برداری قرار گرفت. این بنای تاریخی در سال ۱۳۸۲ فهرست آثار ملی کشور ایران با شماره ۱۰ ۲۲۶ ثبت گردید. این مجموعه شامل دو حیاط بیرونی و اندرونی می باشد. ورودی های این خانه قدیمی و تاریخی دارای سه هشتی با کاربندی ساده و دارای راهرویی طویل است. این هتل در فضایی آرام و متفاوت آماده پذیرایی از میهمانان خود است هتل عتیق اصفهان در محله شهشهان در خیابان چهارباغ پایین و خیابان ابن سینا واقع شده است.

نزدیکی هتل عتیق اصفهان به مراکز تفریحی و خرید

از ویژگی‌های هتل سنتی عتیق اصفهان فاصله ی کم و نزدیکی این هتل سنتی از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر از جمله بازار اصفهان، کاخ چهل‌ستون و عمارت عالی‌قاپو می باشد. با اقامت در این مجموعه می توانید در کوتاه ترین زمان از سایر جاذبه های شهر بازدید کنید و از تور اصفهان خود لذت ببرید. هتل عتیق در بنایی تاریخی با امکاناتی مدرن و خدماتی به روز در خدمت مسافران این واحد اقامتی است. پرسنل این مجموعه سعی دارند مهمانان را با آداب و رسوم گذشته ایران زمین آشنا نمایند.

 

هتل لاله بیستون کرمانشاه

هتل بیستون کرمانشاه هتل سنتی پنج ستاره در شرق کرمانشاه است. هتل لاله بیستون بر سر راه قدیمی کرمانشاه به همدان و در دامنه کوه بیستون در فاصله حدود 25 کیلومتری شهر کرمانشاه  قرار دارد. این هتل در محوطه کاروانسرایی قدیمی به سبک چهار ایوانی بنا شده است. هتل لاله بیستون در منظره ای بی نظیر در ناحیه ای کوهستانی قرار دارد. این هتل از مجموعه گروه هتل‌های لاله می‌باشد. آخرین دوره مرمت این هتل در سال 1394 هجری شمسی بوده است.

ویژگی های هتل لاله بیستون

قدمت این هتل به دوران صفویه باز می گردد. طراحی سنتی و معماری دوران صفویه و چشم انداز بی نظیر کوه بیستون از ویژگی های این هتل است.

یکی دیگر از ویژگی های هتل لاله بیستون نزدیکی این هتل به سایر جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. با اقامت در این هتل سنتی زیبا، به راحتی می‌توانید از سایر جاذبه های گردشگری مانند کاخ نیمه تمام ساسانی، پل کهنه ، کتیبه بیستون ، پل کاروانسرای صفوی، پرستشگاه پارتی، پل خسرو،  طاقبستان و  مجسمه هرکول بازدید نمایید.

فضای سنتی

این هتل با فضای سنتی و تاریخی خود امکانات مدرن و کاملی را در اختیار میهمانان قرار می‌دهد. صرف غذاهای ایرانی و فرنگی در رستوران هتل و همچنین صرف غذا در رستوران تابستانی از تجربیات فراموش نشدنی و ناب مهمانان این هتل است. هتل لاله بیستون در محیطی دلنشین اجرای موسیقی زنده را در برنامه‌های خود دارد. این هتل سالن همایش و فروشگاه های صنایع دستی محلی را در خود دارد. 

هتل بدون پنجره

هتل لاله بیستون یکی از پرطرفدارترین هتل‌های سنتی میان گردشگران و توریست های خارجی می باشد. البته گفتنی است که از ویژگی های این مجموعه بدون پنجره بودن اتاق ها است. اگر قصد سفر به کرمانشاه را دارید پیشنهاد می کنیم، تجربه اقامت در این مجموعه در منطقه تاریخی و خوش آب و هوای کرمانشاه در غرب کشور را از دست ندهید.

 

بوتیک هتل نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش در مرکز شهر شیراز قرار دارد. هتل نیایش شیراز در سال ۱۳۸۸ هجری شمسی در شهر شیراز مورد بهره برداری قرار گرفت. این اقامتگاه از خانه های سنتی و تاریخی شهر شیراز با معماری بسیار زیبا است. این بنای تاریخی و با ارزش اولین چاپخانه شهر شیراز و محل چاپ اولین روزنامه شیراز در حدود ۱۰۰ سال پیش بوده است.

ویژگی خاص هتل نیایش شیراز

این هتل در شهر شیراز در موقعیتی بسیار ممتاز قرار دارد. این هتل در میان مجموعه فرهنگی تاریخی شهر که شامل:  مساجد، موزه‌ها و کلیساها و کنیسه ها و آتشگاه های قدیمی شهر شیراز است، قرار دارد. این منطقه از شهرستان شیراز منطقه غنی از لحاظ فرهنگی و گردشگری است. این هتل موقعیت بی نظیری در شهر شیراز دارد و گردشگران با اقامت در این مجموعه می توانند علاوه بر تجربه اقامت در این مجموعه به راحتی از سایر جاذبه های گردشگری شیراز بازدید کنند.

 

هتل مشیرالممالک یزد

هتل سنتی باغ مشیر الممالک یزد هتلی ۴ ستاره در حاشیه بافت قدیمی شهر تاریخی و زیبای یزد است. این هتل سنتی در فهرست آثار ملی کشور ایران به ثبت رسیده است. بنای هتل مشیرالممالک متعلق به دوره قاجار است و در اواخر دوره قاجار بنا شده است.

معماری اصیل ایرانی

این هتل سنتی در سال 1379هجری شمسی با ایجاد تغییراتی در بنا تغییر کاربری داده شد و به هتل تبدیل شد. این بنا با وسعتی بالغ بر ۱۳ هزار مترمربع در سال ۸۲ هجری شمسی به عنوان اولین باغ هتل ایرانی با فضایی سنتی و مجهز به تجهیزات و امکانات مدرن رفاهی مورد بهره برداری قرار گرفت. مجموعه باغ مشیرالممالک در ورودی شهر یزد قرار دارد و با خیابان های مرتبط به راحتی به مناطق مختلف شهر دسترسی دارد. مانند سایر هتل‌های سنتی، محوطه زیبای این باغ و نهر آب و معماری اصیل ایرانی این هتل را به یکی از جاذبه های توریستی شهر یزد بدل کرده است.

ویژگی های هتل باغ مشیرالممالک یزد

این باغ هتل زیبا دارای رستوران هایی با معماری سنتی است. از جمله ویژگی های این هتل سنتی سقفهای کاربندی و دیوارهایی با نقاشی های خاص و منحصر به فرد است. فضای دلنشین این باغ این اقامتگاه را به مکان رویایی تبدیل کرده است.

اقامت در دوران قاجار

از آنجا که این بنا متعلق به دوره قاجار است. با اقامت در این هتل سنتی گویی زمانی را در گذشته سپری کرده اید. از جمله جاذبه های این هتل طوطی های آفریقایی است که در محوطه هتل می توانید ببینید. در این باغ فروشگاه صنایع دستی برای در دسترس بودن صنایع دستی شهر یزد و معرفی آنها به میهمانان ایجاد شده است. اتاق های هتل مشیرالممالک در ساختمان هایی با معماری کویری در دو سوی این باغ قرار دارند. مسیرهای این هتل سنتی با درختان سرسبز به زیبایی تزیین گردیده و تونلی سرسبز را برای گذر میهمانان فراهم کرده است. تماشای طلوع و غروب آفتاب در این دالان سرسبز با شنیدن صدای پرندگان یکی از تجربه های فراموش نشدنی مهمانان این اقامتگاه سنتی در شهر یزد است.

هتل سنتی یزد

هتل سنتی یزد یکی دیگر از هتل های تاریخی ایران با معماری خاص خود است. این مجموعه در منطقه‌ای در بافت تاریخی شهر و در مجاورت بازار تاریخی یزد و مجموعه امیر چخماق است. این اقامتگاه سنتی در کنار سایر امکانات خود امکاناتی مانند جکوزی، سونا، ماساژ درمانی، گیاه درمانی و کافی نت و سایر امکانات رفاهی لازم را دارد. کافی شاپ و رستوران این هتل آماده پذیرایی از میهمانان می باشد.

هتل سنتی خانه شیرازی

اقامتگاه خانه شیرازی همانطور که از نامش پیداست در شهر شعر و ادب و فرهنگ، شیراز قرار دارد. خانه  شیرازی ها از خانه های قدیمی شهر شیراز و یادگاری از دوران حکومت سلسله زندیه در این شهر است. این اقامتگاه قدیمی همچون موزه ای بی همتا در شیراز پذیرای مسافران است.

ویژگی های خانه شیرازی ها

خانه شیرازی ها به سبک خانه های سنتی شهر شیراز، ساختمانی دو طبقه است. که در این بنا مانند سایر خانه های سنتی دورتادور حیاتی با صفا که حوضی پرآب و باغچه مصفا در آن قرار گرفته است. بنا ساخته شده است. در طبقه پایین این بنا در کنار آشپزخانه پستو و تالار آینه که سالن غذاخوری مجموعه است قرار دارد. سوئیت ها در طبقه بالا و اتاق بالا خانه، فضاهای این اقامتگاه سنتی هستند. این اقامتگاه سنتی پنج اتاق دارد و به صورت دربست در اختیار مسافران و مهمانان قرار می‌گیرد .

 

هتل موزه فهادان یزد

هتل سنتی فهادان در شهر یزد یکی دیگر ازاقامتگاه های تاریخی این شهر کهن ایران است. هتل سنتی فهادان اولین هتل موزه ایران می باشد. این مجموعه در سال ۱۳۸۴ بازسازی شده است. این سرای سنتی یکی از بناهای تاریخی شهر یزد است. که قدمت آن به دوران حکومت قاجار باز می‌گردد. این ساختمان در دوره قاجار، یعنی در حدود ۲۵۰ سال پیش به خانه تهرانی‌ها معروف بوده است. هتل موزه فهادان در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

ویژگی های هتل فهادان یزد

از ویژگی های منحصر به فرد هتل فهادان می‌توان گنجینه های مختلف آثار تاریخی و قدیمی موجود. در این مجموعه را نام برد ، که باعث جذب گردشگران به این مجموعه می گردد. یکی دیگر از ویژگی های این هتل سنتی نزدیکی این اقامتگاه به سایر جاذبه های گردشگری شهر یزد است. از جاذبه های گردشگری نزدیک به هتل فهادان می توان زندان اسکندر خانه لاریها خانه ملک زاده و زورخانه ابوالفضل را نام برد . مهمانان این هتل به راحتی می توانند از اتاق های یک تا پنج تخته. و همچنین اتاق های وی آی پی این مجموعه برای خود رزرو نماید.

 

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل منوچهری کاشان یکی از بناهای تاریخی در بافت تاریخی و در محله پشت امارت کاشان و در نزدیکی بازار قدیمی شهر است. این هتل سنتی بنایی تاریخی با قدمت ۴۰۰ ساله دارد و از گنجینه های معماری سنتی ایران است. این مجموعه پس از یک دوره سه ساله مرمت و بازسازی در سال ۱۳۹۰ مورد استفاده قرار گرفت. این خانه تاریخی از معدود خانه های شهر کاشان است که  آب انبار دارد.

ویژگی های هتل منوچهری

این هتل سنتی ۳ ستاره دارای فضای سنتی بسیار زیبایی می باشد. آب انبار این عمارت به فیلم خانه ای مجهز به آخرین تکنولوژی روز تغییر کاربری داده شده است. واحدهای اقامتی این اقامتگاه سنتی که هر یک به زیبایی و دارای تزئینات خاص هستند. در سه وجه حیاط اندرونی بنا قرار دارند. تمامی واحدهای اقامتی مشرف به باغچه های باصفا ،درختان میوه و آب نما هستند.

سایر امکانات هتل منوچهری 

اتاق ناهارخوری مجموعه منوچهری یکی از روح نواز ترین و دلنشین ترین مکان های این اقامتگاه است. فضایی با دیوارهایی با پنجره های ارسی و مزین به شیشه های رنگین برای صرف صبحانه. و غذا های سنتی ایرانی بهترین انتخاب است. کارکنان و دست اندرکاران  این مجموعه سنتی با فراهم کردن امکاناتی چون اینترنت ،کارگاه سنتی پارچه بافی در مجموعه ،کارگاه مخمل بافی زری بافی و امکاناتی مانند سینما و کتابخانه و سایر امکانات رفاهی  سعی در کسب رضایت گردشگران و مهمانان این هتل سنتی دارند.

 

مهینستان راهب  

اقامتگاه سنتی مهینستان راهب کاشان در شهر کاشان در خیابان فاضل نراقی و در محله. در به باغ در کوچه فرهنگ واقع شده است. مهینستان راهب از بناهای دوره قاجار است که در محله درب باغ قرار دارد . قدمت این خانه که به نام خانه تاریخی شاه یلانی نیز شهرت دارد در حدود ۲۰۰ سال است. اقامتگاه در سال ۱۳۸۹ با حفظ معماری سنتی و زیبای ایرانی مرمت و بازسازی گردید. و از سال ۱۳۹۳ با عنوان اقامتگاه سنتی با نام مهین سرای راهب پذیرای میهمانان است.

برای اطلاعات بیشتر و خرید تور و یا بلیط هواپیما، آژانس هواپیمایی قصرشیرین در تهران آماده ارائه خدمات به همه گردشگران تور ایرانگردی است. 

مقالات مرتبط

۱۱ مورد از معروف ‌ترین بناهای تاریخی ایران ۱۱ مورد از معروف ‌ترین بناهای تاریخی ایران
بهترین شهرهای توریستی ایران بهترین شهرهای توریستی ایران
قاهان، تکه‌ای از بهشت قاهان، تکه‌ای از بهشت
معروف‌ترین کویرهای ایران(بخش دوم) معروف‌ترین کویرهای ایران(بخش دوم)
بندر انزلی، شهر باران بندر انزلی، شهر باران
معروف‌ترین کویرهای ایران معروف‌ترین کویرهای ایران
روستای افجه، ییلاق بهشتی روستای افجه، ییلاق بهشتی
دورود، پایتخت طبیعت ایران دورود، پایتخت طبیعت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348