آکتائو

کشور: قزاقستان
جمعیت: ۲۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۷ ۷۲۹۲
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۷۷ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

آکتائو شهری بزرگ و توریستی در منطقه مانگیستاو (مین قشلاق) قزاقستان است که می توانید آن را در کرانه شرقی دریای خزر پیدا کنید. آکتائو بندر خیلی مهمی در کشور برای تولید و صادرات نفت و گاز به شمار می رود. از دیگر صنایع آکتائو می توان به ماهیگیری، کشتی سازی و ساخت و ساز اشاره کرد.

آکتائو پر از دیدنی ها و جاذبه های متعدد است و سفری نزدیک به خارج از کشور را برای شما به ارمغان می آورد. تور آکتائو پیشنهاد خوبی برای تعطیلات پیش رو است. همین الان چمدانتان را جمع کنید و خود را به این سفر مفرح ببرید.

راجع به حمل و نقل این شهر نیز باید گفت که آکتائو مجهز به یک فرودگاه بین المللی است که این شهر را به سایر مقاصد داخلی و بین المللی متصل می کند. در سطح شهر نیز گزینه های حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و تاکسی و موارد دیگر برای جا به جایی مسافران موجود است.

شرایط جوی

آکتائو را می توان با آب و هوای بیابانی با تابستان های گرم و زمستان های نسبتا معتدل شناخت. در این شهر تابستان‌ ها گرمای زیادی وجود دارد. دمای این فصل از سال اغلب از ۴۰ درجه سانتی‌ گراد بیشتر است. البته زمستان ها عموما معتدل هستند و دما به ندرت به زیر صفر می رسد. پس با این تفاسیر بهتر است برای مسافرت دو ماه اول تابستان، جای دیگری را برای مسافرت انتخاب کنید و در فصول سرد به دیدار آکتائو بروید.

جاذبه های توریستی

در این حقیقت که آکتائو در درجه اول یک شهر صنعتی است شکی نیست اما جاذبه هایی را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد که مناسب گشت و گذار چند روزه است. خط ساحلی دریای خزر فرصت هایی برای شنا، آفتاب گرفتن و ورزش های آبی فراهم می کند. فلات اوست‌یورت-Ustyurt در نزدیکی مناظر منحصر به فرد و تشکل های زمین شناسی، از جمله معروف "دره توپ ها" قرار گرفته و موقعیت بازدید از آن را فراهم می کند. موزه مطالعات منطقه ای و مسجد مرکزی این شهر نیز از دیدنی های دیگر آکتائو هستند.

02183348