ویزای دبی

با وجود اینکه شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات است اما دبی شناخته شده ترین و مهمترین شهر این کشور است به همین جهت افراد بسیاری متقاضی دریافت ویزای دبی هستند. برای سال های متوالی دبی از نظر جمعیت، اقتصاد، فرهنگ و گردشگری در منطقه خاورمیانه پیشرو بوده است.

دبی با ساخت و سازهای فراوان، هتل‌های متنوع، برج‌های بلند، جزایر مصنوعی، پارک‌های تفریحی و رویدادهای ورزشی و هنری جذاب توانسته است توجه جهانیان را به خود جلب کند. علاوه بر گردشگری، دبی بندر و  یک منطقه آزاد است که در روابط تجاری امارات با سایر کشورها نقشی اساسی دارد. در ادامه آخرین شرایط اخذ ویزا را مطالعه خواهید کرد.

ویزای دبی

صدور ویزای دبی به خصوص ویزای توریستی دبی برای ایرانیان کار چندان دشواری نیست، نیازی به وقت سفارت ندارد و در 99 درصد موارد با صدور ویزا موافقت می شود.

علاقه مندان به حضور در دبی می توانند ویزای تحصیلی،‌ ویزای کاری و ویزای تجاری این کشور را دریافت کنند.

محبوبترین نوع آن ویزای توریستی دبی است که افراد بسیاری اقدام به دریافت آن می کنند. ویزای دبی به صورت سینگل (یکبار ورود) و مولتی‌ (‌چندبار ورود) صادر می شود. با دریافت ویزای سینگل تنها یکبار و با دریافت ویزای مولتی تا پایان اعتبار ویزا امکان چندبار سفر به کشور امارات را دارید.

شرایط دریافت ویزای دبی

شرایط دریافت این ویزا سخت نیست؛ حتی نیاز به ارائه تمکن مالی یا تراول هیستوری هم ندارید.

پسران زیر ۱۸ سال برای سفر به دبی باید همراه با والدین باشند یا رضایت آنها را داشته باشند. 

دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی توانند به صورت انفرادی برای سفر به دبی اقدام کنند. حضور والدین همراه آنها الزامی است.

همچنین ارائه بیمه نامه مسافرتی در هنگام  ورود به کشور امارات از ضروریات است.

ویزای دبی

انواع ویزای دبی

بسته به هدف شما از سفر به امارات، ویزا صادر می شود. متقاضیان سفر به دبی با اهداف زیر به این شهر سفر می کنند. 

ویزای توریستی دبی: به صورت الکترونیکی و برای افرادی که به قصد توریستی و گردشگری به دبی سفر می کنند صادر می شود. و بسته به مدت سفر در انواع مختلفی صادر می شود. 

ویزای کاری دبی: چنانچه قصد کار در دبی را داشته باشید باید از یک کارفرمای اماراتی دعوتنامه دریافت کنید. علاوه بر دعوتنامه با فراهم کردن سایر مدارک مانند رزومه و سابقه شغلی می توانید برای دریافت ویزای کاری دبی اقدام نمایید. اعتبار ویزای کاری تا پایان مدت قرارداد کاری شما با کارفرماست که البته در شرایطی می توانید اعتبار آن را تمدید کرده و مدت بیشتری در دبی بمانید. 

اعتبار ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی در مدت زمان متفاوتی صادر می شود. 

ویزای عادی دبی

این ویزا دارا ی اعتبار ۱۰ روزه است. با اخذ ویزای توریستی عادی دبی تنها برای ۱۰ روز می توانید در دبی و به منظور گردشگری حضور داشته باشید.

ویزای ۱ ماهه دبی

با دریافت ویزای ۱ ماهه میتوانید ۳۰ روز دردبی حضور داشته باشید. این ویزا به صورت یکبار ورود و چندبار ورود صادر می شود.

ویزای ۳ ماهه دبی

با دریافت این ویزا می توانید به مدت ۹۰ روز در دبی  حضور داشته باشید. ویزای ۳ ماهه دبی هم به صورت سینگل و مولتی صادر می شود. با اخذ ویزای مولتییا چندبار ورود می توانید در طول ۳ ماه به دفعات به دبی سفر کنید. 

مدارک لازم برای دریافت ویزای دبی

اخذ ویزای دبی شرایط  دشورای ندارد. فقط کافیست مدارکی را که در ادامه نام میبریم را فراهم کنید:

  • اسکن صفحه اول پاسپورت
  • اسکن صفحه اول شناسنامه
  • اسکن صفحه اول کارت ملی
  • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با پس زمینه سفید
  • بیمه نامه مسافرتی

شرایط دریافت ویزای دبی

برای دریافت ویزا دبی باید شرایطی را برای دریافت ویزا و در مدت زمان حضور در این شهر رعایت کنید.

به خاطر داشته باشید تنها تا پایان مدت اعتبار ویزا می توانید در دبی حضور داشته باشید در صورت اقامت بیش از حد مشمول جریمه می شوید.

تمامی افرادی که به دبی سفر می کنند باید بیمه مسافرتی داشته باشند.

برای دریافت ویزای توریستی دبی بهتر است از طریق آژانسهای مسافرتی اقدام به دریافت ویزا کنید.

افراد زیر ۱۸ سال یا باید همراه با خانواده به دبی سفر کنند یا رضایت والدین را داشته باشند.

ویزای دبی

مدت زمان صدور ویزا 

دریافت ویزای امارات یا دبی زمان زیادی نمی برد. این ویزا به صورت عادی و صورت فوری صادر می شود. بدیهی است که صدور ویزای فوری قیمت بیشتری دارد و در مدت کمتری صادر می شود. ویزای دبی اغلب در کمتر از چند روز صادر میشود و اعتبار آن بستگی به نوع ویزای شما دارد. البته دریافت ویزای تحصیلی یا کاری میزمان بیشتری میبرد زیرا مدارک  نیاز به بررسی بیشتری دارند. 

نکات مربوط به دریافت ویزا 

این ویزا به طور کلی ریجکتی ندارد؛ با این وجود ممکن است افرادی که سابقه کیفری و سیاسی مناسبی ندارند موفق به دریافت ویزای دبی نشوند و از ورود آنها به امارات جلوگیری شود.

در مدت زمان حضور در امارات باید قوانین این کشور را رعایت کنید. مسائلی از قبیل شئونات اسلامی در برخی مکان ها و احترام به مسائل دینی در مناسبت های مذهبی از ضروریات است.

همچنین مدارک مورد نیاز ویزا باید واقعی باشد، در صورتی ارائه مدارک جعلی و یا ناقص با صدور ویزا به شما موافقت نخواهد شد.