ویزای ژاپن 

ژاپن کشوری جزیره ای واقع در آسیای شرقی است که بیشتر از اینکه یک کشور باشد مجمع الجزایر است! زیبایی های ژاپن بسیاراست و درخواست برای دریافت ویزای ژاپن و سفر به این کشور از متقاضیان زیادی برخوردار است.  

به طور کلی ژاپن کشوری سرسبز است و میزبان مناظر بی نظیری است. موقعیت جغرافیایی این کشور باعث بروز زمین لرزه های فراوانی در طول سال در ژاپن شده است. بیش از ۶۰ آتشفشان فعال در این کشور وجود دارد. گدازه های آتش قدیمی و روی هم جمع شده باعث خلق مناظر بی نظیری در مناطق اطراف این کشور شده است. با وجود تمام اینها ژاپن کشوری زیبا و پرگردشگر است. تاریخ،‌ فرهنگ و سنت در ژاپن افراد بسیاری را مشتاق سفر به این کشور کرده است. 

ویزا قصر شیرین

شرایط ویزای ژاپن

ویزای ژاپن یکی از قدرتمندترین ویزاهای دنیا است و صدور آن گاهی با شرایط دشواری همراه است. به نظر میرسد افرادی که سابقه سفر به ژاپن را دارند در دریافت ویزاهایی مانند ویزای شینگن یا ویزای کانادا موفق تر هستند.

برای سفر به ژاپن و دریافت ویزا شرایطی مانند گردش حساب و تمکن مالی ضروری است.

تمکن مالی

متقاضی سفر به ژاپن باید اثبات کند که توانایی لازم برای پرداخت هزینه های سفر و اقامت در ژاپن را دارد؛ به همین جهت ارائه تمکن مالی از ضروریات است. تمکن مالی لازم برای دریافت ویزا ژاپن حداقل ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای هر نفر است. تمکن مالی باید از بانک و به دلار صادر شود و به مهر و امضای بانک برسد.

گردش حساب

برای سفر به ژاپن متقاضی باید گردش حساب ۳ ماه آخر خود را ارائه دهد. منظور از گردش حساب تعداد ترکنشات است. بدیهی است گردش حساب نیز باید از بانک دریافت شود و توسط مدیر بانک مهر و امضا شود.

انواع ویزای ژاپن

علاوه بر ویزای توریستی ژاپن که بسیار پر متقاضی است، ویزای این کشور برای اهداف مختلفی مانند تحصیلی،‌ کاری و ویزای ازدواج نیز صادرمی شود.

ویزای ژاپن

ویزای تحصیلی ژاپن

آندسته از افرادی که قصد تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های ژاپن را دارند بعد از دریافت دعوتنامه و ارسال مدارک به یکی ازموسسات این کشور و دریافت دعوتنامه می توانند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی ژاپن نمایند. مدت اعتبار این ویزا معمولا تا پایان مدت تحصیل است.

ویزای کاری ژاپن

برای کار در ژاپن باید از یک کارفرمای ژاپنی پیشنهاد کار دریافت کنید. پس از فراهم کردن مدارک درخواست شده و رزومه شغلی می توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایید. همانطور که گفتیم اعطای ویزای ژاپن با شرایط سختی همراه است و نقص در مدارک و یا انجام نادرست مراحل دریافت ویزای کاری ژاپن ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

افراد متقاضی کار در ژاپن در صورتی که ایده ای برای راه اندازی کسب و کار در این کشور داشتهباشند می توانند برای ویزای استارتاپ این کشور درخواست دهند.

برای این منظور باید طرح پیشنهادی خود برای راه اندازی کار را ارائه دهید و میزان سرمایه لازم برای انجام این کار را هم داشته باشید. برای شروع بیزنس حداقل ۵ میلیون ین میبایست سرمایه داشته باشید.

ویزای ازدواج ژاپن

در صورت ازدواج با یک فرد ژاپنی امکان دریافت ویزای ازدواج این کشور وجود دارد. اگر در ژاپن هستید از طریق اداره مهاجرت ژاپن می توانید درخواست خود را برای دریافت ویزای ازدواج ثبت کنید. تمامی اسناد ازدواج و هویتی خود را برای دریافت این ویزا باید درخواست دهید.

ویزای توریستی ژاپن

چنانچه قصد گشت و گزار در ژاپن را به مدت کوتاه دارید و با هدف گردشگری یا بازدید از خانواده به ژاپن سفر می کنید میبایست برای دریافت ویزای توریستی ژاپن درخواست دهید.

البته شهروندان همه کشورها برای سفر به ژاپن نیاز به ویزا ندارند برای مثال اتباع آمریکا و استرالیا از دریافت ویزا معاف هستند و اجازه حضور ۹۰ روز در این کشور را دارند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی ژاپن

جهت دریافت ویزای توریستی ژاپن مدارک درخواست شده را باید به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید دادگستری و خارجه نیز برسانید. به خاطر داشته باید که مدارک زیر را به طور کامل تهیه کنید چرا که نقص در آنها ممکن است منجر به ریجکتی ویزای شما شود.

 •  اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار ۶ ماهه
 •  فرم تکمیل شده ویزای توریستی ژاپن
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 •  ۱ قطعه عکس ۴.۵x۴.۵ زمینه سفید
 •  گواهی اشتغال به کار
 •  بلیط رفت و برگشت هواپیما
 •  واچر هتل
 •  بیمه مسافرتی
 •  برنامه سفری
 •  گردش حساب ۳ ماهه آخر
 • تمکن مالی
 • دعوتنامه در صورت وجود

مدت زمان صدور ویزای توریستی ژاپن

بعد از ارسال و ثبت درخواست خود برای دریافت ویزا معمولا ۵ روز کاری زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود. این زمان ممکن است بسته به عواملی کمتر یا بیشتر شود. به طور کلی به شما توصیه می کنیم از یکماه پیش از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزا اقدام نمایید. مراحل جمع آوری و ترجمه مدارک و سایر اقدامات برای دریافت ویزا را باید در نظر داشته باشید.

اعتبار ویزای ژاپن چقدر است؟

بسته به نوع درخواست اعتبار ویزا ممکن است متفاوت باشد. اعتبار ویزاهایی مانند کاری و تحصیلی تا پایان مدت تحصیل و مدت قرار داد است. اعتبار ویزا ۹۰ روز از تاریخ صدور است. متقاضیان سفر به ژاپن با دریافت ویزای توریستی مجاز به ۳۰ روز حضور در ژاپن هستند.

ویزای ژاپن

مراحل دریافت ویزا

برای دریافت ویزای ژاپن با در دست داشتن مدارک باید حضوری به سفارت ژاپن به آدرس زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی مراجعه کنید.

در آنجا فرم درخواست ویزا را به درستی و دقت پر کنید.

مدارک درخواست شده را تحویل دهید.

هزینه های صدور ویزا را پرداخت کنید

و منتظر باشید ۵ تا ۷ روز به درخواست شما پاسخ داده می شود.

ریجکتی ویزا 

باید بگوییم که درصد ریجکتی روادید ژاپن تقریبا بالاست. در صورتی که اسناد شما ناقص و یا جعلی باشد ممکن است با صدور ویزا به شما موافقت نشود.

همچنین عدم تمکن مالی کافی و ناهماهنگی در برنامه سفر میتواند باعث رد شدن ویزای شما شود.

در صورتی که با صدور ویزا به شما موافقت نشد برای درخواست مجدد باید تا ۶ ماه صبر کنید و سپس با رفع مشکلات پرونده مجددا درخواست دهید.