ویزای سوئیس

کشور زیبای سوئیس واقع در رشته های کوه های آلپ اروپا یکی از مقاصد گردشگری بی نظیر برای سفر است. سوئیس یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید.

مهمترین همسایگان این کشور ایتالیا، فرانسه و آلمان است. پایتخت سوئیس شهر برن است اما دو شهر دیگر آن یعنی زوریخ و ژنو از قطب های اقتصادی این کشور هستند و هر ساله گردشگران بسیاری با دریافت تور سوئیس به آن سفر می کنند.

ویزا قصر شیرین

 

 ویزای سوئیس هم مانند ویزای فرانسه دارای انواع مختلفی است. ویزای تحصیلی سوئیس،‌ ویزای کاری سوئیس و ویزای توریستی سوئیس از پرتقاضاترین ویزاهای این کشور است.

در این میان دریافت ویزای توریستی سوئیس بسیار پرمتقاضی است. با دریافت این نوع از ویزا فرد می تواند در مدت ۶ ماه، ۳ ماه را در این کشور حضور داشته باشد. همچنین در این مدت اگر قصد بازدید از سایر کشورهای منطقه شینگن را داشته باشید با دریافت ویزای توریستی شینگن سوئیس این امکان را خواهید داشت تا بدون نیاز به دریافت ویزا به دیگر کشورهای این منطقه سفر کنید.

شرایط دریافت ویزای توریستی سوئیس

برای انجام کارهای مربوط به دریافت ویزای سوئیس کارگزاری VFS به عنوان واسطی میان متقاضی و سفارت عمل می کند و می بایست تمامی اقدامات مربوط اخذ این ویزا را از این طریق پیگیری کنید.

اما دریافت ویزای توریستی سوئیس دارای شرایطی است که رعایت نکردن آن منجر به عدم صدور ویزا برای شما می شود.

تاریخچه سفر

برای سفارت سوئیس مهم است فردی که به این کشور سفر می کند دارای سابقه سفر خوبی باشد. سابقه سفر به کشورهایی مانند ژاپن،‌ کانادا و سنگاپور و البته سایر کشورهای منطقه شینگن اعتبار بالایی به پاسپورت شما میبخشد و افسر بررسی کننده پرونده را مطمئن می کند که فردی خوش قول هستید و پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز گردید.

تمکن مالی مناسب

جهت دریافت ویزای سوئیس باید تمکن مالی کافی ارائه دهید. این میزان حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر است. گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی و به یورو صادر شده و به مهر و امضای مدیر شعبه برسد.

گردش حساب

متقاضی دریافت ویزای سوئیس می بایست گردش حساب ۳ ماه آخر یعنی تعداد ترکنشات بانکی خود را ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز ویزا

پیش از اقدام برای دریافت ویزا سوئیس باید از مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئیس مطلع شوید و در روزی که برای شما تعیین شده با در دست داشتن مدارک درخواست شده به کارگزاری VFS مراجعه کنید.

مهمترین مدارک ویزای توریستی سوئیس عبارتند از:

 • فرم درخواست صدور ویزای سوئیس
 • رسید پرداخت هزینه ها
 • رزرو پرواز و واچر هتل
 • اصل وترجمه اسناد هویتی، ملکی و شغلی
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۳.۵ در ۴.۵
 • بیمه مسافرتی ویزای شینگن
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • دعوتنامه در صورت وجود

ویزای سوئیس

مراحل دریافت ویزا

برای دریافت ویزای کشور سوئیس در ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از سفر چیست و برای چه منظوری به این کشور سفر می کنید.

 • مدارک خود را بر اساس هدف سفر آماده و ترجمه کنید
 • وقت سفارت دریافت کنید
 • در روز تعیین شده به وی اف اس مراجعه کنید
 • هزینه های درخواست شده را پرداخت کنید
 • منتظر پاسخ سفارت شوید
 • برای دریافت پاسپورت ویزا شده ی خود به VFS مراجعه کنید

دریافت وقت سفارت سوئیس

برای دریافت وقت سفارت باید از طریق VFSGlobal اقدام نمایید. به این منظور مدارک و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. معمولا دو هفته بعد از ارسال درخواست باید در کارگزاری حضور داشته باشید.

آدرس کارگزاری: تهران، میدان هروی،‌ خیابان موسوی،‌ مجتمع هروی سنتر می باشد. در روز حضور در کارگزاری می بایست مدارک تکمیل شده خود را همراه داشته باشید و در ساعت تعیین شده در محل حضور داشته باشید.

مدت زمان صدور ویزای سوئیس

بعد از تحویل مدارک معمولا ۱۴ تا ۲۱ روز زمان میبرد تا به درخواست شما رسیدگی شود. پاسخ معمولا ازطریق ایمیل یا اس ام اس به شما اعلام می شود. برای دریافت ویزا با در دست داشتن کارت شناسایی مجددا به دفتر وی اف اس مراجعه کنید و پاسپورت ویزا شده خود را تحویل بگیرید.

تمدید ویزای سوئیس

اعتبار ویزای سوئیس بسته به هدف شما از سفر و نوع ویزا می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. اگر ویزای کوتاه مدت یا تایپ C دریافت کرده باشید فقط مجاز هستید در بازه ۶ ماهه، ۹۰ روز یا سه ماه در این کشور و یا سایر کشورهای این حوزه حضور داشته باشید. به خاطر داشته باشید که تنها تا پایان اعتبار ویزا مجاز هستید در این کشور و یا سایر کشورهای شینگن بمانید. اگر تنها ۱ روز بیشتر از زمان اعتبار در منطقه شینگن حضور داشته باشید با جریمه و عواقب سنگینی مواجه خواهید شد.

تمدید ویزای سوئیس به معنی صدور مجدد ویزا است. پس از انقضای ویزا باید دوباره برای صدور ویزا درخواست دهید و مراحل را طی کنید. البته احتمالا نیاز به ارائه همه مدارک و انجام انگشت نگاری مجدد نیست.

ویزا قصر شیرین

ریجکتی ویزای سوئیس

صدور ویزا همیشه هم قطعی نیست و ممکن است عواملی باعث رد یا ریجکتی ویزای شما شود.

در صورتیکه افسر بررسی کننده پرونده تان از بازگشت شما به کشورتان پس از پایان مدت ویزا مطمئن نباشد با صدور ویزا به شما موافقت نمی کند. شما باید مدارکی مبنی بر رعایت قوانین ویزا ارائه دهید. تاریخچه سفر نشاندهنده سابقه سفر خوب شماست و مشخص می کند که شما مسافر خوش قولی هستید و پس از پایان مدت ویزا به کشور خود بازمیگردید.

همچنین اگر مدارک شما دچار نقص یا جعل باشد صدور ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزای سوئیس 

در صورتی که با درخواست ویزا به شما موافقت نشد نامه ای به زبان انگلیسی خطاب به سفارت بنویسید و دلایل خود را بیان کنید.

۹۰ روز بعد از اعلام ریجکتی میتوانید با رفع نواقص پرونده خود دوباره برای صدور ویزا درخواست دهید.