کشور زیبای فرانسه با دارا بودن جاذبه‌های توریستی فراوان در شهر‌های مختلف نظیر پاریس، نیس، لیون و غیره، هر ساله مقصد تعداد بسیار زیادی مسافر و گردشگر است. یکی از اولین اهداف افرادی که به گردشگری و مکان‌های تاریخی علاقه دارند، شهر پاریس و برج ایفل است. برای سفر به این کشور باید ویزای فرانسه را داشته باشید. پیش از دریافت این ویزا باید وقت سفارت فرانسه بگیرید.

اگر قصد سفر به کشور محبوب فرانسه و گشت و گذار در شهر‌های زیبای آن را دارید، اما درباره مراحل دریافت ویزا و گرفتن وقت سفارت این کشور اطلاعات کافی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

چرا باید از سفارت فرانسه وقت بگیریم؟

همانطور که می‌دانید کشور فرانسه هر ساله پذیرای مسافرین بسیار زیادی از سراسر دنیاست و افراد زیادی قصد سفر به این کشور را دارند. ایرانیان درصد بالایی از مسافران فرانسه را تشکیل می دهند و برای دریافت ویزای شینگن  درخواست می دهند.

وقت سفارت جهت بررسی وضعیت متقاضی و مدارک و سابقه او در نظر گرفته می‌شود و معمولا مصاحبه ای انجام نمیشود. شما باید پس از دریافت وقت، در روز و زمان تنظیم شده در کارگزاری VFS حضور یابید و اقدامات لازم جهت دریافت ویزای فرانسه را انجام دهید. 

چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

برای دریافت وقت سفارت فرانسه باید از طریق کارگزاری VFS در تهران اقدام نمایید. این کارگزاری نماینده سفارت فرانسه (و بسیاری کشور‌های دیگر) جهت تعیین وقت‌های مراجعه حضوری و ارائه مدارک است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این کارگزاری از منوی مربوطه در سایت ثبت نام خود را انجام دهید و درخواست وقت داشته باشید.

بر اساس میزان درخواست‌ها و نوع ویزای موردنظر شما مدتی پس از درخواست، وقت سفارت برای شما تنظیم می‌شود و روز و ساعت آن اعلام می‌گردد. طریقه گرفتن وقت سفارت بسیار ساده است، با این حال می‌توانید این کار را به متخصصان مجرب آژانس‌های مسافرتی نیز بسپارید.

پس از گرفتن وقت، باید در روز و زمان مشخص شده به دفتر کارگزاری VFS فرانسه، واقع در تهران، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر مراجعه نمایید و مراحل مربوطه را تکمیل کنید. در هنگام مراجعه حضوری مبلغی ارز به صورت نقدی نیز باید همراه داشته باشید تا به کارگزاری  پرداخت کنید.

وقت سفارت فرانسه برای ویزا

آیا برای دریافت وقت سفارت فرانسه مدارکی لازم است؟

برای تعیین وقت سفارت فرانسه به مدرک خاصی نیاز ندارید و تنها لازم است فرم موجود در سایت کارگزاری را پر کنید و پاسپورت معتبر همراه داشته باشید. با این حال در زمان حضور در کارگزاری باید مدارکی را ارائه دهید که در واقع مدارک لازم برای درخواست ویزای فرانسه هستند.

مدارک موردنیاز برای ویزا شامل مدارک هویتی، شغلی و مدارک دیگر است که بر اساس نوع ویزای درخواستی شما تعیین می‌شوند. این مدارک را می‌توانید در سایت سفارت یا کارگزاری مشاهده کنید و روز حضورتان در VFS آن‌ها را ارائه دهید.

انواع وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه مانند سایر کشور‌ها، دو نوع عادی و فوری دارد. انتخاب میان یکی از این دو نوع وقت باید بر اساس مدت زمانی که فرصت دارید تا به فرانسه برسید انجام شود. برای دریافت وقت فوری یا عادی بهتر است از یک آژانس مسافرتی باتجربه کمک بگیرید.

وقت سفارت فرانسه عادی

زمانی که برای دریافت وقت سفارت فرانسه به سایت VFS مراجعه و پس از پرداخت هزینه های درخواست شده وقت رزرو کنید. وقت عادی سفارت فرانسه برای افرادی مناسب است که فرصت کافی تا زمان موردنظرشان برای حضور در فرانسه دارند و نیازی نیست سریعا ویزا دریافت کنند. در نظر داشته باشید که وقت عادی ممکن است به دلیل شلوغی سفارت و برخی اتفاق ها بیشتر زمان ببرد.

وقت سفارت فرانسه فوری

وقت فوری سفارت فرانسه برای زمان‌هایی مناسب است که شما باید سریعا به فرانسه بروید و نمی‌توانید برای پروسه وقت گرفتن عادی و پس از آن برای صدور ویزا صبر کنید. در چنین شرایطی می‌توانید با پرداخت مبلغ بیشتر به آژانس مسافرتی از کارشناسان بخواهید که اولین و سریع‌ترین نوبت را برای شما رزرو کنند.

هزینه وقت سفارت فرانسه

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه به کمک آژانس مسافرتی نیاز است مبلغی را به آژانس پرداخت نمایید. اگر درخواست وقت فوری داشته باشید این مقدار افزایش می‌یابد. همچنین پس از حضور در دفتر کارگزاری و برای خدمات درخواست ویزا و غیره نیز باید مبلغی را به صورت ارز نقدی پرداخت کنید که مقدار آن را می‌توانید از کارگزاری یا آژانس مسافرتی جویا شوید.

کارگزاری وقت سفارت فرانسه

نکات دریافت وقت و حضور در سفارت فرانسه

اگر نخستین بار است که قصد سفر با تور فرانسه و دریافت ویزای این کشور را دارید بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا در هنگام دریافت وقت سفارت فرانسه دچار مشکل یا اشتباه نشوید.

  • بهتر است وقت را با کمک یک آژانس مسافرتی معتبر بگیرید. هرگز به دفاتر غیرقابل اعتماد جهت دریافت وقت فوری پولی پرداخت نکنید.
  • ممکن است وقت عادی مدت زمان زیادی طول بکشد و اگر فکر می‌کنید که ممکن است تا رسیدن ویزا برای هدف خود به فرانسه فرصت کافی نخواهید داشت، بهتر است برای وقت فوری اقدام کنید.
  • در ساعت و روز دقیق وقت تعیین شده به VFS بروید و با حضور خیلی زودتر از موعد و یا دیرکرد، باعث بروز بی نظمی نشوید.
  • مدارک خود را به دقت آماده کنید و در صورت نیاز ترجمه آن‌ها را نیز همراه داشته باشید. قبل از رسیدن زمان مراجعه حضوری، مدارکی که جمع کرده‌اید را با مدارک نوشته شده در سایت مقایسه نمایید تا همگی موجود باشند.

در صورتی که برای دریافت انواع دیگری از ویزای فرانسه نیاز به انجام مصاحبه حضوری داشته باشید، جای نگرانی نیست. تنها کافیست سوالات را به دقت و صادقانه پاسخ دهید و هدف خود از سفر به فرانسه را روشن کنید. 

جمع بندی

کشور فرانسه به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای توریستان جهان و ایران به شمار می رود و برای سفر به این کشور و پیش از هر اقدامی باید وقت سفارت این کشور را دریافت کنید. سفارت این کشور امور مربوط به گرفتن وقت سفارت فرانسه و ارائه مدارک و انگشت نگاری را به کارگزاری VFS سپرده است.

شما با مراجعه به سایت این کارگزاری می‌توانید وقت موردنظرتان را دریافت و در زمان تعیین شده در محل حضور یابید و پروسه درخواست ویزای خود را تکمیل کنید. آژانس مسافرتی قصر شیرین با ارائه انواع تور‌های فرانسه و همچنین خدمات رزرو وقت سفارت فرانسه همراه شماست.