ویزای چین

چین واقع در شرق آسیا، بعد از روسیه و کانادا سومین کشور وسیع و بعد از هند پرجمعیت ترین کشور دنیاست، ویزای چین و دریافت تور چین در میان ایرانیان بسیار پرتقاضا است. پایتخت و مهمترین شهر این کشور پکن است و بعد از آن شهرهای شانگهای و هنگ کنگ مهمترین شهرها و مراکز تجاری در چین هستند.

چین با ۴.۱ میلیارد نفر خود را کشوری پرجمعیت و شلوغ معرفی کرده است و با هند در حال رقابت است. حدود یک سوم از جمعیت چین در شهرها زندگی می کنند.

ویزا قصر شیرین

ویزای کشور چین

ایرانیان برای ورود و سفر به چین باید ویزای این کشور را دریافت کنند که یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست و اعتبار خوبی به پاسپورت شما می دهد. برای دریافت ویزای این کشور باید دارای شرایط و مدارکی باشید. نقص و یا کمبود در مدارک شما ممکن است منجر به رد درخواست شما شود و اصطلاحا ریجکت شوید. افرادی که به هر منظوری اعم از تحصیل، کار، تجارت و یا حتی زندگی که قصد ورود به چین را دارند باید ویزا دریافت کنند.

انواع ویزای چین

با ره هدفی که به چین سفر می کنید باید ویزای متناسب و مخصوص به خود را دریافت کنید. ویزای این کشور در انواع زیر صادر می شود:

 

نوع ویزا توضیحات ویزا
F این ویزا برای افرادی که به قصد فعالیت‌های غیرتجاری مانند فعالیت‌های آموزشی، فناوری و فرهنگی و یا شرکت در یک سمینار و یا سخنرانی قصد سفر به چین را دارند صادر می شود
M افرادی که قصد بیزنس و تجارت در چین را دارند باید ویزای M  دریافت کنند. مدت اعتبار این ویزا معمولا محدود و مشخص است
Q1 برای آن دسته از افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها در چین  اقامت دائم دارند صادر می شود. با دریافت این ویزا اجازه اقامت 6 ماه در چین را دارید
Q2 افرادی که یکی از اعضای خانواده درجه یک آنها در چین زندگی می کنند با دریافت  ویزای  Q2 چین با اعتبار 30 تا 180 روز  می توانند در چین حضور داشته باشند
S1 اعضای خانواده افرادی که در چین به کار یا تحصیل مشغول هستند با دریافت ویزای S1 می توانند اقامت کمتر از 180 روز داشته باشند
S2 همان ویزای S1 است با این تفاوت که اجازه اقامت بیشتر از 180 روز را خواهید داشت
Z همان ویزای کاری است و برای افرادی صادر می‌شود که از طرف یک کارفرما در چین به کار دعوت شده اند
G ویزای ترانزیت چین است
C ویزای ترانزیت زمینی است و برای خدمه خارجی هواپیما، قطار و کشتی و رانندگان وسایل نقلیه صادر می‌شود
X1 برای تحصیل بیش از 6 ماه
X2 جهت تحصیل در دوره های زیر 6 ماه
R ویزای استعداد درخشان این کشور است
J1 ویزای خبرنگاران و کارمندان مطبوعات برای حضور بیش از 6 ماه  ارائه می‌شود
J2 همان ویزای J1 است با اعتبار 180 روزه
D جهت اقامت دائم در چین
L ویزای توریستی چین که مهمترین ویزای این کشور است و برای افرادی که قصد بازدید کوتاه مدت از این کشور را دارند صادر می شود

 

ویزای توریستی چین

مانند هر کشور دیگری افرادی که قصد سفر کوتاه مدت به چین یا بازدید از خانواده و اقوام خود را دارند باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند که با دریافت آن اجازه اقامت 30 روزه در چین را خواهید داشت.

دریاقت ویزای توریستی چین یا ویزای L گاهی شرایط سختی دارد. برای مثال دریافت این ویزا نیاز به مصاحبه ندارد اما ممکن است از شما برای مصاحبه دعوت شود و افسر از شما سوالاتی بپرسد.

از مهمترین شرایط دریافت ویزا تمکن مالی است. متقاضی باید حدودا 5 هزار دلار در حسابش به عنوان تمکن مالی داشته باشد و اثبات کند که از عهده هزینه های سفر خود برمی آید.

این ویزا در دو نوع ویزای فوری و ویزای عادی صادر می شود. طبیعتا صدور ویزای فوری هزینه بیشتری خواهد داشت.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی چین

همانند دریافت هر ویزای دیگری برای دریافت روادید کشور چین دارا بودن یک سری مدارک و شرایط از ضروریات است. پیش از دریافت ویزا از مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا مطلع شوید و همگی را به طور کامل جمع آوری نمایید. چرا که نقص در مدارک ممکن است منجر به ریجکتی ویزا شود.

  • گذرنامه با 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی
  • 2 قطعه عکس 4 در 6 زمینه سفید و از رو به  رو و واضح
  • بیمه مسافرتی
  • رزرو بلیط  و واچر هتل
  • دعوتنامه در صورت وجود
  • فرم تکمیل و امضا شده

دریافت وقت سفارت چین

تمامی افراد 14 تا 70 سال برای دریافت ویزا باید اطلاعات خود را در سایت سفارت این کشور به ثبت برسانند. در روزی که سفارت برای شما تعیین کرده است با در دست داشتن مدارک باید به محل سفارت چین واقع در خیابان اقدسیه تهران مراجعه نمایید.

فراموش نکنید فرم تکمیل و امضا شده را همراه با سایر مدارک خود همراه داشته باشید. در روزی که برای شما تعیین شده و درست سر وقت مشخص شده در محل سفارت حضور داشته باشید.

 

آدرس سفارت چین

سفارت چین در تهران به آدرس خیابان اقدسیه، خیابان موحد، کوچه دانش، پلاک 73 واقع شده است. ساعت کار سفارت 8:30 تا 12:30 و 14:30 تا 16:30 است. سفارت همه روزه به جز جمعه و شنبه باز است و آماده دریافت مدارک می باشد.

مراحل دریافت ویزا

برای دریافت ویزا باید در ابتدا نوع ویزای خود ( تورسیتی، کاری، تحصیلی و … ) را مشخص کرده و بر اساس آن مدارک خود را تهیه کنید.

فرم درخواست ویزای خود را تکمیل و پر کنید

وقت سفارت دریافت کنید

در روز تعیین شده همراه با مدارک در سفارت حاضر شوید

منتظر جواب ویزا شوید (‌جواب ویزا معمولا تا 10 روز اعلام می شود اما ممکن است بسته به برخی عوانل تا 14 روز هم زمان ببرد)

پیشنهاد می کنیم 1 ماه قبل اززمان سفر خود برای دریافت وقت سفارت و ویز اقدام نمایید.

ویزا قصر شیرین

تمدید ویزا

چنانچه قصد حضور بیش از مدت تعیین شده در ویزای خود در چین را دارید باید پیش از پایان مدت اعتبار اقدام به تمدید ویزا نمایید. تمدید این ویزا توسط اداره مهاجرت این کشور انجام می شود. جهت تمدید ویزا باید دلایل قابل قبولی جهت اقامت بیشتر از مدت تعیین شده در چین ارائه دهید.

قصر شیرین از صفر تا صد دریافت ویزای توریستی چین در کنار شماست. فقط کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید.