جمعیت: ۳۳۰۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: +۹۷۱
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۴۱۵۰ کیلومتر مربع

شرح

دبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت گانه امارات متحده عربی است. در سفر به این شهر می توانید با تور دبی همراه شوید و سفر پربارتری را از لحاظ بازدید از جاذبه های دیدنی سپری کنید. البته برای سفر به این سرزمین نیاز به اخذ ویزای دبی دارید که می توانید از طریق آژانس قصر شیرین این ویزا را دریافت کنید. این شهر بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از امارات ابوظبی است. شهردبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. این شهر بندری گردشی با جاذبه‌های مدرن و بعضی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. حاکم این امارت، شیخ محمد بن راشد است و نایب حاکم شیخ حمدان بن راشد می باشد. این شهر مهم‌ترین شهر امارات است.

شرایط جوی

آب و هوای این شهر علاوه بر اینکه بسیار گرم است،‌ رطوبت بالای هوا هم به نوبه خود به طاقت فرسا بودن شرایط جوی آن کمک می کند! البته آمار بارندگی در دبی بسیار ناچیز است به طوری که گزارش شده در این شهر فقط ۵ روز در سال باران می بارد. اما این رطوبت به دلیل وجود سواحل خلیج فارس است.

در هر صورت بهترین فصل سفر به امارات در پاییز و زمستان است اما باید بگوییم با توجه به حجم بالای تقاضا در این فصول، بهتر است در تابستان به تور دبی بروید. به عبارتی با دریافت تور تابستان دبی ۱۴۰۲ با توجه به کاهش تقاضای مسافران می توانید قیمت های کمتری بابت پرواز و هتل پرداخت کنید.

جاذبه های توریستی

دبی را می توان با برج خلیفه به یاد سپرد. این برج بلندترین برج دنیاست و قطب گردشگری امارات متحده به شمار می رود. در برج خلیفه همانند برج میلاد در تهران، مراکز خرید متعدد، برندهای بین المللی پوشاک، انواع فروشگاه های سوغات، صنایع دستی، امکانات تفریحی، رستوران و کافه و دیگر موارد وجود دارد.

آب نمای دبی، برج العرب، جزیره نخل دبی، مسجد جمیرا و دبی کریک از دیگر دیدنی های مهم و توریستی دبی است. اگر بازدید از موزه ها و مراکز فرهنگی را دوست دارید می توانید به دیدار موزه، اپرا و مدینه الجمیرا بروید. آکواریوم و شهربازی سرپوشیده آی ام جی ورد نیز جای مناسبی برای تفریح و گشت و گذار با دوستان و خانواده است.

در دبی مراکز خرید زیادی وجود دارد که در آن انواع لوازم با کیفیت و برند به فروش می رسد. برای خرید سوغات و ادویه های خاص عربی نیز می توانید روی این مراکز خرید حساب ویژه ای باز کنید.

02183348